۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰:۳۰ شناسه :۶۳۰۲۶

مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی خبر داد:

پیاده سازی طرح قرائت و صدور آنی قبوض گازبها در شهرستان تبریز

طرح قرائت و صدور آنی قبوض گازبها در راستای کاهش زمان ارائه خدمات به مردم و ارتقای رضایتمندی مشترکین در شهرستان تبریز اجرایی شد.

به گزارش ائل به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت: این طرح هم‌اکنون در اداره گاز منطقه 5 شهرستان تبریز به صورت پایلوت اجرایی شده و مطابق برنامه‌ریزی انجام شده به تدریج تمامی مناطق پنجگانه شهرستان تبریز تحت پوشش این سامانه قرار خواهد گرفت.
سیدرضا رهنمای توحیدی در تشریح نحوه کارکرد این طرح افزود: در این فرآیند مامور قرائت کارکرد کنتور در برنامه کاربردی نصب شده بر روی گوشی، نسبت به پردازش اولیه اطلاعات اقدام و پس از ارسال به سرور و محاسبه گازبها از سوی نرم‌افزارهای مخصوص با استفاده از چاپگر اقدام به صدور و چاپ قبض آنلاین در محل می شود.
وی با اشاره به مزیت‌های طرح اجرایی در بهبود روند خدمت‌رسانی به مشترکین اظهار داشت: حذف زمان بین قرائت کنتور تا توزیع قبوض گاز، کاهش خطاهای انسانی در زمان پردازش اطلاعات، افزایش زمان مهلت پرداخت قبوض، امکان تصحیح و ویرایش خطاهای احتمالی، نظارت بر عملکرد کنتورخوانی و ..... از مهمترین مزیت‌های این طرح است.
رهنمای توحیدی در پایان به رویکردهای مهم بهره برداری گاز مرکز استان در استقرار دولت الکترونیک اشاره کرد و اظهار داشت: بکارگیری سامانه های مکانیزه مشترکین، سامانه امداد متمرکز، سامانه های مکانیزه دفاتر پیشخوان، سامانه متمرکز انشعابات و توسعه شبکه ، سامانه حسابداری فروش، سامانه مکانیزه مدیریت بهره برداری، GIS و .... از جمله نرم افزارهای کاربردی مورد استفاده در این امور بوده که علاوه بر کاهش زمان ارائه خدمات به مشترکین منجر به گسترش دولت الکترونیک و بهبود مستمر خدمات شده است.