۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۹:۴۶ شناسه :۶۲۵۴۹

استاد دانشگاه تبریز در گفتگو با ائل:

اگر در ۲۹ بهمن ۵۶ بودم؛ دقیقا همان کاری را می کردم که مردم آن روز انجام دادند / وظیفه امروز قشر جوان دانشجویی فهم صحیح ترفند های استعمار و مقابله با آنها است

متفکرآزاد، استاد دانشگاه تبریز در گفتگو با ائل گفت: وظیفه امروز قشر جوان دانشجویی فهم صحیح ترفند های استعمار و مقابله با آنها است.

روح الهی متفکر آزاد در گفتگو با ائل ،  بمناست قیام مردم تبریز در 29 بهمن سال 56 با تشریح وظایف و نقش جوان مؤمن انقلابی در مبارزه با استکبار و همچنین نقش آنها در قیام 29 بهمن مردم تبریز گفت: استکبار یک مفهوم قرآنی است و مبارزه با استکبار یک دستور دینی و قرآنی است و بخشی از دیانت ما است و ما اصلا چیزی بنام دین داری بی خاصیت نداریم و دین داری که با ظلم و استکبار مبارزه نکند، دین داری تلقی نمی شود.

استکبار خود را با ترفند های مختلفی همچون دست چدنی و دست ابریشمی نشان می دهد

وی افزود: استکبار خود را با ترفند های مختلفی نشان می دهد؛ یکبار با دست چدنی و یک بار با دست ابریشمی. در جریان مبارزه با استکبار اولین وظیفه قشر جوان و دانشجویی فهم صحیح نقشه ها و ترفند های استعمار است و این امر هوشیاری این قشر را می طلبد که باید بفهمد که نقشه استکبار چیست.درمرحله بعد هویدا کردن، عیان کردن و نشان دادن این نقشه ها و مقابله با این نقشه ها نیز بر عهده قشر جوان می باشد.

خطر عادی کردن تفکر لیبرالیسم و انقلابی زدایی، کشور را تهدید می کند

این استاد دانشگاه تبریز در ادامه خاطر نشان کرد: خطر اصلی که الان از طرف استکبار، ملت و کشور ما را تهدید می کند، خطر عادی کردن تفکر لیبرالیسم در داخل کشور و نهادینه کردن این تفکر در رگ و پی دولت و مردم ما است. لذا الان جریاناتی که در کشور وجود دارد عبارت است از انقلابی و غیر انقلابی و امروز نقشه استکبار انقلابی زدایی در کشور است.

وی افزود: لذا شناخت ترفند های دشمن و استکبار و تبیین واقعی جریان انقلاب،انقلابی بودن و انقلابی گری هم وظیفه ما و هم وظیفه جریان دانشجویی است و اینکه انقلابی گری و انقلابی بودن که می تواند موجب پیشرفت کشور شود و جلو ببرد.

مسئول اسبق بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در پاسخ به سوالی در مورد اینکه اگر بعنوان یک فعال دانشجویی در روز 29 بهمن 56 حضور داشتید، چه اقدام انقلابی انجام می دادید، گفت: ما تربیت یافته مکتب امام خمینی (ره) هستیم و این فهمی که الان جوانان ما دارند، نتیجه تربیت امام راحل و مقام معظم رهبری است. لذا اگر من در آن زمان بودم و فهمی را که الان از مسائل انقلاب و اسلام ناب دارم، آن موقع هم داشتم، قطعا همان کاری را می کردم که مردم تبریز در روز 29 بهمن سال 56 انجام دادند.


اخبار مرتبط: 

فعال دانشجویی:اگر در بهمن ۵۶ بودم سعی در جذب افرادی می کردم که علیه انقلابیون موضع سکوت دارند

مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی:بهترین کار ممکن در ۲۹ بهمن ۵۶ همان قیام شجاعانه مردم تبریز بود

مسئول دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی: قیام ۲۹ بهمن پیوند بین هسته های اصلی مبارزه روحانیت مبارز بود

فعال فرهنگی در گفتگو با ائل: بعد از قیام ۲۹ بهمن تبریز بود که شعار های ضد شاه علنی شد

فعال دانشجویی در گفتگو با ائل: قیام مردم تبریز در سال ۵۶ پرتابه عظیمی برای پیروزی انقلاب اسلامی و موجب بیداری مردم شد