۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱:۲۰ شناسه :۶۲۴۶۳

در گفتگوی ائل با مسئولین متروی تبریز مطرح شد:

پاسخ به نگرانی اهالی منطقه دامپزشکی نسبت به نشت آب و رانش زمین / به شایعات غیرفنی توجه نکنید

پیرو خبر ارسالی شهروندان تبریزی مربوط به نشت آب در ایستگاه متروی چهارراه دامپزشکی و نگرانی هایی مبنی بر رانش زمین، مسئولین متروی تبریز نسبت به این موضوع پاسخ دادند.

به گزارش ائل ،  پیرو خبر ارسالی شهروندان تبریزی مربوط به نشت آب در ایستگاه متروی چهارراه دامپزشکی و نگرانی هایی مبنی بر رانش زمین و همچنین انتقاد از هدایت آب زیرزمینی به فاضلاب، موضوع را با مسئولین مترو تبریز در میان گذاشته و پاسخ آنها را اخذ کردیم.

جای هیچ نگرانی نیست

شهبازی ، رئیس روابط عمومی سازمان قطار شهری تبریز در این خصوص به خبرنگار ائل گفت: طبق پیگیری های صورت گرفته از مدیر پروژه خط 2 قطار شهری تبریز، مشخص شد که اصلا بحث نشت آب و احتمال رانش زمین و ایجاد خطر برای خانه های اطراف این ایستگاه وجود ندارد و این ها شایعه ای بیش نیستند.

وی ادامه داد: این طبیعی است که در حفاری های بیش از 10 متر و در هر نقطه از شهر هم که باشد، بعد از حفاری به آب های زیرزمینی رسیده می شود و این موضوع غیر عادی و خطرناکی نیست و این آب ها همیشه در جریان هستند و هیچ ارتباطی با مترو نداشته و این آب ها در مواقع لزوم پمپاژ و در غیر اینصورت هدایت می شوند.

رئیس روابط عمومی مترو با اشاره به سابقه دار بودن این شایعات، خاطر نشان کرد: قبلا هم از این شایعات عجیب و غیر فنی در سایر ایستگاه های قطار شهری، مطرح شده بود و این صحبت های صورت گرفته کاملا غیر فنی بوده و هیچ جای نگرانی نیست.

دعوت از اصحاب رسانه برای پوشش روند حفاری

وی در مورد ایستگاه متروی دامپزشکی افزود: تقریبا تا ده روز دیگر دستگاه حفاری TBM از قراملک به ایستگاه چهارراه دامپزشکی خواهد رسید و ۸۰متر تا خروج دستگاه و ورود به ایستگاه مورد نظر فاصله است و اصحاب رسانه می توانند با هماهنگی سازمان از نزدیک با روند خروج دستگاه حفار دیدن کرده و هیچ کدام از این شایعات را جدی نگیرند.

شهبازی تصریح کرد: به هر حال ساخت مترو در همه جای دنیا مشکلات خاصی دارد و انتظار داریم شهروندان گرامی ما را در تحقق این امر مهم یاری کنند.


اخبار مرتبط:

نشت آب سفره زیر زمینی بر اثر حفاری و نگرانی اهالی در خصوص رانش زمین