۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۹:۱۰ شناسه :۴۹۳۲۴

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی:

وجود ۵۲ شهرک صنعتی و چهار منطقه ویژه اقتصادی در آذربایجان شرقی/ حاضریم مدیریت یکی از مناطق ویژه خود را در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار دهیم

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی گفت: حاضریم مدیریت یکی از مناطق ویژه خود را در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار دهیم.

به گزارش ائل، رضا حسینی در نشست فعالان اقتصادی، صنعتی ایالت نیدرزاکسن و استان آذربایجان شرقی در اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه جدیت و مصمم بودن مردم به انجام کار از ویژگی های مشترک مردم ایران و آلمان است، اظهار کرد:  مردم استان آذربایجان شرقی در حوزه مشارکت اقتصادی از فعال ترین مردم کشور هستند.

وی با اشاره مختصری به ظرفیت ها و ویژگی های برجسته استان آذربایجان شرقی افزود: ایران و آلمان همکاری خوبی در صده اخیر داشته اند از این رو قطعا تکنولوژی شما را می پذیریم و علاقه به گسترش روابط اقتصادی و مشارکت های اقتصادی فی ما بین داریم.

وی تاکید کرد: تبریز به عنوان مرکز صنعت شمالغرب ایران محسوب می شود و در عین حال برای کشورهای همسایه شهری شناخته شده در حوزه صنعتی و اقتصادی است. موقعیت جغرافیایی این استان به گونه ای است که به راحتی با کشورهای همسایه شمالی و CIS  ارتباط برقرار می کند.

حسینی با بیان اینکه از نظر منابع انسانی و آموزش در حوزه های صنعتی یکی از استان های پیشرو در ایران هستیم، اظهار کرد: نزدیک 220 هزار دانشجو در مقاطع مختلف در استان در حال تحصیل هستند که سرمایه عظیمی در حوزه منابع انسانی می باشد. 

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی ادامه داد: از نظر دارا بودن معادن رتبه اول کشوری هستیم و در حوزه برخی تولیدات کشاورزی و باغی رتبه های برتر کشوری را داریم و همچنین دومین تولید کننده دارو در ایران هستیم و جزو استان های اول در حوزه جذب سرمایه گذاری خارجی می باشیم.

وی تجارت خارجی و سرمایه گذاری خارجی را جزو استراتزی های توسعه استان آذربایجان شرقی دانست و گفت: بخش خصوصی و دولتی استان برای تحقق این هدف در این حوزه در کنار هم قرار گرفته اند. 52 شهرک صنعتی و چهار منطقه ویژه اقتصادی در استان داریم و حتی حاضریم مدیریت یکی از مناطق ویژه خود را در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار دهیم. 

وی در خصوص معافیت های تجاری و بازرگانی تاکید کرد: معافیت های منطقه آزاد ما به 25 سال ارتقا یافته است ، بقیه شهرک های صنعتی متناسب با سطح توسعه یافتگی معافیت های هفت تا 13 سال را دارند. 

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: ما همه جانبه آماده ایم تا اقدامات موردنیاز برای مشارکت و همکاری و ایجاد تسهیلات برای سرمایه گذاری خارجی در استان را فراهم نماییم تا هر سرمایه گذاری که به سوی این استان می آید، سود ببرد.