۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۸:۱۱ شناسه :۱۲۲۳۱

گشایش بازارچه خیریه رمضان در تبریز

بازارچه خیریه رمضان با رویکرد خودکفایی مددجویان کمیته امداد آذربایجان شرقی در تبریز گشایش یافت.

به گزارش ائل پرس به نقل از ایرنا، این بازارچه با هدف ارایه محصولات مددجویان و نمایش دستاوردها و توانمندی های آنان روز پنجشنبه با حضور مسوولان استان در محوطه مسجد کبود تبریز برپا شد.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح این بازارچه، تعداد غرفه های بازارچه را 35 غرفه ذکر کرد و افزود: در کنار نمایش توانمندی های مددجویان، ثبت نام طرح حامیان محسنین، طرح اکرام ایتام و دریافت جیره خشک و کفارات نیز انجام می شود.

حسین دشتی خاطرنشان کرد: تمام محصولات غرفه ها کار مددجویانی است که علاوه بر خودکفایی و ایجاد شغل برای خود، برای افرادی نیز کارفرما شده اند.

وی از اجرای طرح خودکفایی برای 32 هزار خانوار در استان خبر داد و افزود: سال گذشته برای هفت هزار و 200نفر تسهیلات اشتغالزایی به میزان 570 میلیارد ریال پرداخت شد.

مدیرکل کمیته امداد استان از بافت پنج هزار و 100 تخته فرش توسط مددجویان تحت پوشش خبر داد و گفت: این فرش ها به ارزش 270 میلیارد ریال به فروش رفته است.

در این بازارچه آثاری از قبیل تراش سنگ های قیمتی، معرق کاری، بافت جوراب، ترمه دوزی، کفش دوزی، لحاف دوزی و حریربافی در معرض نمایش گذاشته شده است.این نمایشگاه از 12 تا 18 رمضان از ساعت 18 تا 23 پذیرای علاقمندان است.