۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۰:۱۰ شناسه :۱۱۹۳۱

بررسی آخرین وضعیت نقل و انتقالات تراکتورسازی در خط حمله؛

نگاهی به خط حمله آتشین تراکتورسازی که به سردی می گراید

اگر نگاهی گذرا به خط هجومی چند فصل گذشته تراکتورسازی بیندازیم برهمگان مشخص می شود که یکی از خطوط حمله آتشین لیگ متعلق به تراکتور بوده است اما این روزها این خط آتشین رو به سردی گراییده است.

ائل پرس / صابر عیسی پور:

اگر نگاهی گذرا به خط هجومی چند فصل گذشته تراکتورسازی بیندازیم برهمگان مشخص می شود که یکی از خطوط حمله آتشین لیگ متعلق به تراکتور بوده است.

آتشی که سرد می شود

خط حمله ای که بازیکنان تیزپا و فرصت طلبی همچون ابراهیمی، اکبرپور، لوپز، حاتمی، سیدصالحی، کاظمیان، دقیقی و انصاری فرد را طی این چند سال به خود دیده است اما این روزها این خط آتشین رو به سردی گراییده است.

سعیددقیقی در همان ابتدای نقل و انتقالات ساز جدایی زد و به بهانه های شخصی از تیم جداشد. جواد کاظمیان هم از همان ابتدا جایی در لیست خطیبی نداشت و احتمال جدایی کریم انصاری فرد هم با توجه به پیشنهاد های متعددی که دارد، قوت گرفته است و هنوز مذاکرات جدی با این بازیکن صورت نگرفته و نگرانی های هواداران در مورد جدایی این ستاره تیم شان، به محافل کشیده شده است.

از مهره های هجومی فصل پیش هم اکنون حضورمحسن دلیر و محمد ابراهیمی قطعی شده است اما با توجه به اینکه محسن دلیر در فصل پیش حتی یک بار هم به میدان نرفت؛ نمی شود در مورد او قضاوت بجایی کرد و تنها با محمد ابراهیمی بدون داشتن زوج مناسب و ذخیره های درخور توجه، نمی توان کاری از پیش برد.

در اینصورت باید نگران این مسئله شد که خط حمله تراکتور را چه بازیکنانی پر خواهند نمود؟ خط حمله ای که در طول چند فصل اخیر جز سه خط حمله خطرناک لیگ برتر بوده است.

خطیبی و دل مشغولی های او برای جذب ستاره ها

به نظر می رسد خطیبی بعد از به دست گرفتن هدایت تیم، تمرکز خود را برای جذب بازیکنان بزرگ گذاشت و به دلیل بازی با اسامی بزرگ ، یک به یک مهره های کلیدی خود را از دست داد و شاید روزی تیم دچار مشکل و با کمی بدبینی دچار بحران شود.

البته ناگفته نماند که در حفظ بازیکنان کلیدی وجذب مهره های جدید نقش مدیریت تیم نمود پیدا می کند تا جایی که اخیرا مطرح شده بود که رسول از اين بابت گلايه کرده و گفته من بازيکن را تا سر ميز مذاکره مي‌آورم اما ديگر تمديد قرارداد کار من نيست و باشگاه نمي‌تواند اين مسئوليت را انجام دهد.

هواداران منتظر معرفی مهاجمان جدید تراکتور

رسول خطیبی ابتدا ذهنیت اصلاح و تقويت ساختار دفاعي را در پيش گرفت و فارغ از انتخاب‌هاي درست يا غلط، سهميه خريدهاي دفاعي او با بازیکنانی مثل میرهانی هاشمی و خالد شفیعی شاید به پايان رسيده باشد و حالا تراکتور بايد تمرکزش را روي خط حمله بگذارد،چرا که هواداران تراکتورسازی يک تيم تهاجمي مي‌خواهند.