تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

عاقبت وعده دروغی که به افکار عمومی داده شد:

واکنش منفی بازار به CFT و روند افزایشی نرخ ارز و طلا / بالا و پایین شدن شاخص های اقتصادی با عملیات روانی سیاسی

برخلاف وعده ها، CFT هیچ کمکی به بهبود وضعیت اقتصادی نکرده است و روز گذشته تنها تا دو ساعت پس از تصویب کاهش هزار تومانی قیمت را تجربه کرد و پس از آن مجدد به بیش از نرخ اولیه رسید.

واکنش منفی بازار به CFT و روند افزایشی نرخ ارز و طلا / بالا و پایین شدن شاخص های اقتصادی با عملیات روانی سیاسی

به گزارش ائل ،  یک روز پس از تصویب لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم موسوم به یک روز پس از تصویب لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم موسوم به CFT ، وضعیت بازارها که تحت الشعاع جو روانی این لایحه بود، شفاف تر شد.

واکنش منفی بازار به CFT و روند افزایشی نرخ ارز و طلا

چندی قبل موافقان این لایحه از مسئولین و  نماینده‌های اصلاح طلب مجلس گرفته تا رسانه های حامی دولت، به افکار عمومی القا می کردند با تصویب این لایحه، ثبات به اقتصاد کشور برمی گردد و تبادلات پولی بین المللی ما را تسهیل می کند.

اما برخلاف وعده ها، CFT هیچ کمکی به بهبود وضعیت اقتصادی نکرده است، برای نمونه بازار آزاد ارز که در هفته اخیر و پس از تصمیم شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر دخالت بانک مرکزی در بازار، روند کاهشی قیمت را تجربه می‌کرد؛ روز گذشته تنها تا دو ساعت پس از تصویب کاهش هزار تومانی قیمت را تجربه کرد و پس از آن مجدد به بیش از نرخ اولیه رسید.

امروز نیز بازار آزاد همچنان روند افزایشی دارد و دلالان، دلار را با قیمت‌های بالاتری نسبت به دو روز قبل از مردم خریداری می کردند.

در صرافی‌های بانکی در روز شنبه و قبل از تصویب CFT، هر دلار به قیمت ۹۵۵۰ تومان از مردم خریداری میشد که این رقم در روز یکشنبه به ۹۹۵۰ تومان افزایش یافت.

همچنین قیمت طلا در روز جاری با ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومان افزایش به کانال ۴۰۰ هزار تومانی بازگشت و سکه نیز با رشد ۲۷۰ هزار تومانی مجدد بالای ۴ میلیون تومان خرید و فروش شد.

در هر حال تاثیر وعده‌دروغ مبنی بر کاهش قیمت دلار در صورت تصویب CFT در مجلس در رای نمایندگان قابل توجه است و چه بسا تعداد زیادی از این افراد ازترس جوسازی‌های رسانه‌ای در دام تایید این لایحه افتادند اما آنچه مشخص است اینکه شاخص‌های اقتصادی کشور صرفا با عملیات روانی، بالا و پایین رفته و تحت تاثیر مستقیم جوهای سیاسی قرار می گیرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/KLPz4E
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***