تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از انتصاب و استعفای بی سر و صدای مشاور جنجالی شهین باهر:

وقتی استاد ساختارشکن، مشاور دانشجوی خود می شود / از تحریف هویت تاریخی غرب آذربایجان تا مسئولیت گرفتن در تبریز

شهردار تبریز در اقدامی جنجال برانگیز فردی ساختارشکن را مشاور خود کرده بود که از قضا استاد وی در دانشگاه بود.

وقتی استاد ساختارشکن، مشاور دانشجوی خود می شود / از تحریف هویت تاریخی غرب آذربایجان تا مسئولیت گرفتن در تبریز

به گزارش ائل ، در یکی دو روز اخیر موضوع انتخاب یک مشاور حاشیه ساز در شهرداری تبریز علی رغم بایکوت خبری برخی رسانه ها، به یک چالش تبدیل گشت و دیری نپایید که خاتمه یافت.

از تحریف هویت تاریخی غرب آذربایجان تا مسئولیت گرفتن در تبریز

ماجرا از این قرار بود ایرج شهین باهر، شهردار تبریز، طی حکمی شخصی غیربومی به نام بختیارعزت‌پناه را به عنوان مشاور خود در امور برنامه‌ریزی توسعه شهری منصوب کرده بود که آن فرد دارای مواضع سیاسی خاصی از جمله حمایت از رفراندوم غیر مشروع اقلیم کردستان و ادعای بی مهری جمهوری اسلامی ایران به کردها داشت.

استفاده از واژه شهادت ناجوانمردانه برای دو کولبر اهل بانه کردستان، درخواست از مسئولین کشورمان برای پروسه شکل گیری دولت کردستان، تبعیت از سیاست‌های توسعه‌طلبانه ارضی تروریسم کردی و استفاده از کد واژه «استان ارومیه»، تحریف هویت تاریخی غرب آذربایجان و کردستان نامیدن شهرهای مختلف آذربایجان‌غربی در چهارچوب ادبیات مورد استفاده گروه‌های تروریستی و تجزیه‌طلب از دیگر مواضع مهم عزت پناه بوده که خود را فعال مدنی می نامد.

Image title


Image title

ولایتی چگونه از عضویت یک فعال مدنی کرد با عقاید معارض در هیات علمی دانشگاه آزاد، خبر ندارد؟

وی همچنین در صفحه شخصی در اینستاگرام در بیوگرافی خود را عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی مرند معرفی کرده و همچنین سال گذشته در کانال شخصی وی اعلام شده بود که عزت پناه در دوره دکتری استاد شهین باهر است.

Image title

Image title


در خصوص عضویت چنین فردی در هیات علمی دانشگاه آزاد مرند باید این دانشگاه، پاسخگوی افکار عمومی باشد چرا که پیش از این علی اکبر ولایتی رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اظهار کرده بود کسی که اعتقادات مردم و ارزش های انقلاب را زیر سوال می‌برد، جایی در دانشگاه آزاد ندارد. و با تکیه بر همین اظهارات ولایتی، در طول یک سال گذشته تعدادی از اساتید دانشگاه آزاد در اقصی نقاط کشور اخراج شده بودند.

باید این سوال را از حراست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند پرسید که چگونه یک فعال مدنی کرد با افکار و عقاید خاصی که در تعارض با منافع ملی کشور می باشد به عضویت هیات علمی این دانشگاه درآمده است.

چرا تبریز جولانگاه چنین افرادی شده؟

همچنین خاطر نشان می شود که عزت پناه در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی کاندیدای مورد حمایت شورای هماهنگی اصلاح طلبان و فعالین مدنی سقز بود که از راهیابی به خانه ملت بازماند.

سرانجام این مشاور حاشیه ساز نیامده، استعفا داد و  شهین باهر نیز با این درخواست موافقت کرد اما افکار عمومی همچنان در انتظار پاسخ نهادهای ذیربط در خصوص شبهات مطروحه است.

از شهردار هم باید سوال پرسید که چرا تبریز بعنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 و شهری که هویت دینی و ملی آن بر کسی پوشیده نیست؛ جولانگاه افرادی باشد که تعارض های اساسی با چنین هویت های مذکور دارند و اساسا قرار است این فرد چه مشاوره ای به آقای شهردار بدهد که دیگران نمی توانند؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/QyWtkY
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***