تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

پای حرف های پدر اولین شهید لشکر عاشورا بعد از دفاع مقدس:

حمزه آذربایجان قبل از ملحق شدن به نیروی قدس، به عرش پر کشید / وقتی گروهک های تروریستی مخالف هم برای شهید کردن حامد، متحد شدند

بی شک دفاع مقدس استمرار راه شهدای کربلا بوده که نمود عینی آن در نسل حاضر نیز، جبهه مقاومت اسلامی و شهیدان مدافع حرم است.به همین مناسبت به منزل این شهید جبهه مقاومت اسلامی رفته و ضمن دیدار صمیمی، در فضایی کاملا معنوی، هم صحبت با پدر این شهید ابالفضلی شدیم.

حمزه آذربایجان قبل از ملحق شدن به نیروی قدس، به عرش پر کشید / وقتی گروهک های تروریستی مخالف هم برای شهید کردن حامد، متحد شدند

 ائل / صابر عیسی پور

هفته دفاع مقدس، یادآور رشادت های فرزندان انقلاب در دفاع از اسلام و کشور بوده که الهام گرفته از فرهنگ عاشورایی است. بی شک دفاع مقدس استمرار راه شهدای کربلا بوده که نمود عینی آن در نسل حاضر نیز، جبهه مقاومت اسلامی و شهیدان مدافع حرم است.

شهید مدافع حرم حامد جوانی، جوان غیور تبریزی است که علی رغم سن و سال کم خود، با تاسی از شعور حسینی و الگو گرفتن از ایثارگری های دوران دفاع مقدس، مرزهای دفاع از انقلاب و اسلام را درنوردید و در سرزمین شام، پای در میدان نبرد با پیاده نظام های استکبارجهانی- همان ها که جنگ 8 ساله را به ایران اسلامی تحمیل کردند – گذاشته و به فیض عظمای شهادت رسید.

به همین مناسبت به منزل این شهید جبهه مقاومت اسلامی رفته و ضمن دیدار صمیمی، در فضایی کاملا معنوی، هم صحبت با پدر این شهید ابالفضلی شدیم که حاوی نکاتی عمیق و تاثیرگذار بود.

Image title


نفر اول دیده بانی کل کشور 

جعفر جوانی  با گذشت سه سال از شهادت فرزند دلبند خود، همچنان روحیه خستگی ناپذیر خود را حفظ کرده و با صلابت و غرور مثال زدنی، از حامد خود سخن می گوید.

جوانی ابتدا از رشادت ها و توانایی های فرزند شهید خود گفته و می افزاید: حامد نفر اول دیده بانی کل کشور بود و در این حوزه، خدمات مهمی در جبهه سوریه ارائه کرده بود.

هر از گاهی در لابلای صحبت ها، علی کوچولو، برادرزاده شهید و تنها فردی که حامد در وصیت نامه خود از او اسم برده است، نیز با بازی های کودکانه خود، گهگاهی توجه ما را به خود جلب کرده و فضا را متفاوت تر می کند.


Image title


پدر این شهید با بیان اینکه فرزندم اولین شهید لشکر عاشورا بعد از دفاع مقدس بود؛ ادامه می دهد: حامد در روزی که مورد اصابت شلیک دشمن قرار گرفت، آخرین ماموریت خود را برای لشکر انجام می داد و سردار سلیمانی گفته بود، بعد از این ماموریت حامد را به نیروی قدس سپاه ببرند.

هزینه 700 میلیونی دشمنان برای حذف دیده بان دلاور تبریزی

وی با افتخار از رشادت های مثال زدنی فرزند خود در جبهه سوریه گفته و می گوید: گروهک های تروریستی داعش و النصره علی رغم اختلاف های شدید که با هم داشتند، برای شهید کردن حامد جوانی، توافق کردند و طی عملیات مشترک و با هزینه کردن موشکی به ارزش 700 میلیون تومان، حامد را به شهادت رساندند و من تنها پدر شهید مدافع حرم در کشور هستم که خودم شخصا به سوریه رفته و پیکر نیمه جان فرزندم را آوردم.

در اثنای گفتگو بودیم که گوشی تلفن حاج جعفر جوانی زنگ می خورد. عذرخواهی کرده و تلفن را جواب می دهد و با تبسم و خوشحالی وصف ناپذیر، بشارت توفیق خادمی در ستاد اربعین در شهر سامرا را به ما می دهد و فضای جلسه تحت الشعاع این خبر خوش قرار می گیرد.

جوانی در ادامه به برکات شهادت حامد اشاره کرده و می افزاید: حامد در آن مقطع جوان ترین شهید مدافع حرم بود و بعد از شهادت او، شور و حال عجیبی در جوانان پیش آمد و فضا برای اعزام نیروهای داوطلب به سوریه بازتر شد.

تعویق سفر حاج قاسم به سوریه برای ملاقات با والدین حامد

وی از عیادت سردار سلیمانی از حامد در بیمارستان بقیه الله تهران گفته و خاطر نشان می کند: بعد از مدتی که بر بالین حامد در بیمارستان بودیم، به تبریز بازگشتیم که گوشی من زنگ خورد و گفتند یکی می خواهد شما را ببیند ولی از نظر امنیتی نمی توانیم نام ببریم و باید زودتر خودمان را به تهران برسانیم. پرواز ما به تهران سه ساعت تاخیر داشت، وقتی به بیمارستان رفتیم، سردار حاج قاسم سلیمانی را بر بالین حامد دیدیم. با اینکه قصد عزیمت به سوریه داشتند، اما بعد از تاخیر پرواز ما، ایشان نیز سفر خود را به تعویق انداخته بودند تا من و مادر حامد را ملاقات کند.

ماجرای کت و شلواری که در سوریه تشویقی گرفت

پدر شهید جوانی به روایتی از تشویقی گرفتن فرزندش در سوریه اشاره کرده و می افزاید: حامد در سوریه نام مستعار "حمزه" داشت و در یکی از عملیات ها در 50 متری داعش، دیده بانی کرده و لشکر را از معرکه نجات داده بود و برای تشویقی او را به دمشق بردند و ضمن زیارت، یک دست کت و شلوار هدیه گرفته بود تا با آنها داماد شود.

...

پدر شهید بعد از صحبت های شیرین خود، ما را به اتاق حامد می برد. اتاقی که به خودی خود، یک موزه کوچک شهید است که در آن لوازم شخصی حامد و یادگاری های او نگه داری می شد.

Image title

واکنش بشار اسد به شهادت حامد جوانی

تمثال منقش به دست خط رهبر معظم انقلاب و مدال اهدایی بشار اسد با عنوان " شهدا عظمت ما هستند" از جمله  وسایلی بود که بیش از هر چیز دیگری توجه ها را به خود جذب می کند.

Image title

Image title


گفتنی است شهید مدافع حرم حامد جوانی در اواخراردیبهشت ماه سال 94 در سوریه بشدت مجروح شده بطوری که همچون حضرت ابوالفضل(ع) دو دست خود را فدای دین کرد و بعد از کمای 40 روزه، به فیض عظمای شهادت نایل شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/4giMY1
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***