تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در گفتگوی ائل با مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی مطرح شد:

بررسی حج تمتع امسال و آخرین وضعیت پرونده فاجعه منا / چالش های سیاسی ایران و عربستان در مناسک حج بی ثاثیر بود

روحی ملکی، مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی در گفتگو با ائل به تشریح حج تمتع امسال و آخرین وضعیت پرونده فاجعه منا پرداخت.

بررسی حج تمتع امسال و آخرین وضعیت پرونده فاجعه منا / چالش های سیاسی ایران و عربستان در مناسک حج بی ثاثیر بود

امیر روحی ملکی در گفتگو با خبرنگار  ائل در خصوص وضعیت حج تمتع امسال گفت: حج امسال روان تر و بهتر از سال گذشته بوده و مشکل خاصی متوجه کاروان های ایران و استان نشد.

وی ادامه داد: در مجموع 10 فوتی در کل کاروان های حج امسال در سطح کشور داشتیم که بدلایل ضعف جسمانی از دنیا رفتند و هیج حادثه ای در حج امسال رخ نداد.

مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی در پاسخ به سوال خبرنگار ائل در خصوص اینکه آیا چالش های سیاسی ایران و عربستان تاثیری در روند حج داشت؛ گفت: این چالش ها هیچ اثری در مناسک حج نداشت و کشور میزبان، مسایل سیاسی را به مساله حج دخالت نداد.

وی با اشاره به برنامه های فرهنگی برای حجاج، بیان داشت: در طول موسم حج برنامه های متنوعی برای حجاج در هتل ها برگزار شد و مراسم دعای عرفه نیز در روز نهم ذی الحجه با شکوه هر چه تمام انجام شد.

روحی در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت پرونده فاجعه منا، اظهار داشت: این موضوع از اختیار حج و زیارت استان خارج است و بعثه و سازمان حج از طریق وزارت خارجه پیگیر هستند.

وی افزود: ما در کشور عربستان کنسولگری نداریم و فقط در ایام حج قادر به پیگیری موضوع هستیم و در حین عقد تفاهم نامه برای حج امسال، این موضوع توسط بعثه از مقامات عربستان مطالبه شده بود.

مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی ضمن تاکید بر پیگیری فاجعه منا، از هتک حرمت کنندگان حج انتقاد کرده و گفت: حتی قبل از وقوع فاجعه منا، عده ای به موضوع حج هجمه وارد می کردند و با شایعه پراکنی خواستار عدم استقبال مردم به این واجب الهی می شدند و موضوع فاجعه منا نیز باعث شد تا برخی برداشت های غلط خود از حج را مطرح کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/4dqVMv
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***