تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

حاشیه نگاری ائل از پاسخگویی مسئولین به مردم در میعادگاه نماز جمعه تبریز:

اشتغال و کمک های موردی در صدر مطالبات مردمی / ازدحام جمعیت و پیام هایی که در بر داشت

این هفته با پیشنهادی از سوی حجت الاسلام آل هاشم، در نماز جمعه دیروز تبریزمسئول دستگاه های اجرایی استان، ساعاتی قبل از شروع نماز جمعه در محل مصلی اعظم امام(ره)، به مراجعات مردمی رسیدگی کرده و مسئولین پای حرف ها و مشکلات ولی نعمتان نظام نشستند.

اشتغال و کمک های موردی در صدر مطالبات مردمی / ازدحام جمعیت و پیام هایی که در بر داشت

 ائل / صابر عیسی پور


ماه رمضان و غیبت مسئولین

ماه رمضان امسال بود که حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، نماینده ولی فقیه درآذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در اقدامی تحسین برانگیز، همه روزه بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در محل مصلی امام(ره) تبریز، ساعت ها بصورت چهره به چهره با مردم دیدار داشته و به مشکلات آنان رسیدگی می کرد.

اما در همان ایام امام جمعه تبریز از دیگر مسئولین دستگاه های اجرایی استان نیز دعوت بعمل آورده و خواستار حضور آنها در مصلی و رسیدگی به مشکلات مردمی شده بود که البته هم مرجع اصلی رسیدگی به این مشکلات، مدیران دستگاه های اجرایی بودند که همگی بجز مدیران کل کمیته امداد و اوقاف، حضور نداشتند.

پاسخگویی مسئولین به مردم در میعادگاه نماز جمعه تبریز

اما این هفته با پیشنهادی از سوی حجت الاسلام آل هاشم به بهانه هفته دولت و ابلاغ آن از سوی استاندار، در نماز جمعه دیروز تبریز (دوم شهریور) مسئول دستگاه های اجرایی استان به همراه نماینده ولی فقیه و خدابخش، استاندار آذربایجان شرقی، ساعاتی قبل از شروع نماز جمعه در محل مصلی اعظم امام(ره)، به مراجعات مردمی رسیدگی کرده و مسئولین پای حرف ها و مشکلات ولی نعمتان نظام نشستند.

Image title

Image title


ازدحام جمعیت از همان ساعات اولیه و تاکید بر تداوم این ملاقات ها

از همان ساعات اولیه صبح، مردمی که از طریق رسانه ها در جریان این برنامه بودند؛ خود را به میعادگاه نماز جمعه تبریز رسانده و اغلب با درخواست های مکتوب، مشکلات خود را به سمع و نظر مسئولین می رساندند.

ازدحام جمعیت از همان ساعات اولیه تا موعود نماز، همه نگاه ها را به خود جلب می کرد و مسئولینی که هرکدام در گوشه ای نشسته و به نامه ها پاسخ می دادند؛ البته ناگفته نماند که باز شاهد غیبت تعدادی از مدیران بودیم و برخی مدیران نیز زودتر از سایرین، ملاقات مردمی را تمام کردند اما در این تعدادی از آنها از جمله امام جمعه تبریز و استاندار، تا زمان ایراد خطبه های نماز جمعه، پاسخگوی مردم بودند.

اشتغال و کمک های موردی در صدر مطالبات مردمی

در گفتگوهای مختلفی که با مردم داشتیم؛ اغلی مشکلات در حوزه اشتغال و کمک های موردی بود که نشان از تاثیرگذاری معضلات اقنصادی بر معیشت مردم بود.

Image title


بیکاری جوانان علی الخصوص جوانان تحصیل کرده، عمده مشکل مطرح شده در این دیدارها بود و موارد دیگری چون پروانه های ساختمانی، درخواست وام، مشکلات ازدواج و رهن و اجاره بها و مواردی از این قبیل، مشقت هایی بود که از زبان مردم بیان شد.

در گفتگو با تنی چند از مراجعین، عده ای از عدم دسترسی آسان به مسئولین در ادارات گله مند بودند و این برنامه را فرصتی مغتنم می دانستند و بر تداوم آن تاکید داشتند.

گلایه امام جمعه تبریز از غیبت برخی مدیران 

حجت الاسلام آل هاشم: این حضور نشان از عدم وجود دیدار مردمی در ادارات

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در حاشیه این برنامه در گفتگو با خبرنگار ائل ضمن ابراز خرسندی از رسیدگی به مشکلات مردمی، گفت: این حضور گسترده مردم در این جلسه، نشان می دهد که مدیران در ادارات خود برنامه ای برای دیدار مردمی ندارند و اگر هم دارند، کافی نیست.

Image title


وی همچنین در لابلای خطبه های نماز جمعه به این موضوع اشاره کرده و از غیبت برخی مسئولین گلایه کرده و خواستار توجه بیشتر آنها به مردم شد.

خدابخش: هر هفته  یکی از مسئولین  نماز جمعه، ملاقات مردمی خواهند داشت

خدابخش، استاندار آذربایجان شرقی نیز در گفتگویی کوتاه با خبرنگار ما با لذت بخش خواندن دیدار مستقیم با مردم، بیان داشت:  سعی داریم مشکلات مطرح شده در این دیدار به نحو احسن حل شود هر چند بعضی از این درخواست ها، سخت است اما اسعی می کنیم تا حد توان حل کنیم.

Image title


وی ادامه داد: هرهفته یکی از مسئولین استانی در برنامه نماز جمعه حضور می یابند و به مراجعات مردمی رسیدگی خواهند کرد.

کلامی: نباید به سادگی از فراوانی مراجعات مردمی گذاشت و بین انقلاب و حامیان اصلی فاصله انداخت

همچنین محمد کلامی، مدیر کل کمیته امداد استان در حاشیه مراجعات مردمی در گفتگو با خبرنگار ائل حضور در این جلسه دیدار مردمی را توفیق دانسته و افزود: فراوانی مراجعات مردمی چیزی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن رد شد.

Image title


وی تصریح کرد: مردم به امید بهبود وضعیت، مشکلات را تحمل می کنند و نباید امید آنها را به یاس تبدیل کرد.

مدیر کل کمیته امداد استان تاکید کرد: نباید بین انقلاب اسلامی و حامیان اصلی آن که همین مردم مستضعف هستند؛ فاصله بیفتد و لذا مسئولین باید همت بیشتری کنند.

فرمانده انتظامی استان: مسئولین از مردم فاصله نگیرند

سردار محسن حسنخانی، فرمانده انتظامی استان نیز که پاسخگوی مراجعات مردمی بود، به خبرنگار ما گفت: بعضی مسئولین از مردم فاصله گرفته اند و این مشکلات مردمی پیش آمده، مدیران باید در کنار مردم و پاسخگوی آنها باشند.

Image title


این دیدارها که بیش از 4 ساعت بطول انجامید، قدم مثبتی برای وحدت مردم و مسئولین بود و امید است این اقدامات تنها محدود به مناسبت ها و رویدادهای خاصی نباشد، چرا که مردم وقتی مسئولین را در کنار خود ببینند و تلاش آنان برای رفع مشکلات را مشاهده کنند، حمایت خود را بیشتر کرده و مشکلات را به امید بهبود آنها تحمل می کنند و اگر مسئولین از مردم فاصله گیرند، فرصت برای معاندین و دشمنان برای فاصله انداختن مردم با نظام اسلامی، میسر می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/jrYwc8
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***