تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از اوج گیری گمانه زنی ها برای استاندار آینده آذربایجان شرقی:

کاخ استانداری و باز هم نجفی! / مولوی با کارنامه نه چندان کافی و امیدوار به حمایت اصلاح طلبان

با خداحافظی محتمل خدابخش از کاخ استانداری آذربایجان شرقی، گمانه زنی ها برای جایگزینی این مرد ۶۲ ساله در حال اوج گیری است و گزینه‌های متعدد برای کسب این عنوان شده‌‌اند.

کاخ استانداری و باز هم نجفی!  / مولوی با کارنامه نه چندان کافی و امیدوار به حمایت اصلاح طلبان

به گزارش ائل ، بدنبال تصویب طرح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در صورت تایید نهایی آن در شورای نگهبان که بر اساس شواهد موجود دور از ذهن نیز نمی باشد؛ استانداران ۱۷ استان کشور و تعدادی از شهرداران شهرهای کوچک و بزرگ کشور و افرادی که سن‌ آنها از ۶۰ سال گذشته، باید از پست های خود خداحافظی کنند که در فهرست ۱۷ استانداری که طبق این مصوبه مجلس باید از قطار دولت پیاده شوند؛ نام مجید خدابخش، استاندار آذربایجان‌شرقی نیز به چشم می‌خورد.

خداحافظی محتمل خدابخش 62 ساله

با خداحافظی محتمل خدابخش از کاخ استانداری آذربایجان شرقی، گمانه زنی ها برای جایگزینی این مرد 62 ساله در حال اوج گیری است و گزینه‌های متعدد برای کسب این عنوان شده‌‌اند.

کاخ استانداری و باز هم نجفی! 

صادق نجفی، از مدیران باسابقه استان و شهردار سابق تبریز از جمله افرادی است که نامش از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم در سال 92 جهت تکیه بر کرسی استانداری بر سر زبان ها افتاده بود اما سر از شهرداری تبریز درآورد.

نجفی همچنین بعد از پایان مسئولیت خود در شهرداری که همزمان با روی کار آمدن دولت دوازدهم بود، مجددا گزینه محتمل روحانی برای استانداری آذربایجان شرقی بود که این بار به تهران رفته و معاون وزیر صمت و مدیر عامل سازمان شهرکت های صنعتی کشور شد.

این فعال سیاسی و اقتصادی برای چندمین بار بعنوان گزینه احتمالی استانداری آذربایجان شرقی و جدی تر از قبل مطرح می شود و از شانس بالایی برای تصدی این مسئولیت در صورت کنار رفتن خدابخش برخوردار می باشد.

نجفی 58 ساله بوده و پیش از سمت مدیر عاملی سازمان شهرک های صنعتی کشور، مسئولیت هایی چون شهردار تبریز، مدیر عامل منطقه آزاد ارس، رئیس سازمان بازرگانی آذربایجان شرقی و دبیری روابط اقتصاد خارجی شمالغرب کشور را عهده دار بوده است.

رحمانی، از وعده ها برای کنار زدن جبارزاده تا جایگزینی خدابخش

رضا رحمانی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجالس هفتم،هشتم و نهم و رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در دوره نهم، دیگر جایگزین احتمالی برای تصدی استانداری آذربایجان شرقی می باشد.

رحمانی 52 ساله  نیز از جمله افرادی است که در آغاز به کار دولت دوازدهم و حتی در اواخر دولت یازدهم، از او بعنوان کلیددار احتمالی کاخ استانداری یاد می شد.

این اصولگرای دیروز و اعتدالی امروز، وقتی در انتخابات مجلس دهم ثبت نام نکرد، گمانه زنی ها برای کنار رفتن جبارزاده از استانداری و جایگزینی وی در اواخر دولت یازدهم مطرح شد اما به یک باره رحمانی سر از وزارت صنعت درآورد و قائم مقام وزیر شد.

این گزینه محتمل برای جایگزینی خدابخش که از شانس بالایی نیز برخوردار است، علاوه بر قائم مقام وزیر صنعت و نمایندگی مجلس، سوابقی چون مدیر عامل کارخانه آلومینیوم المهدی، مدیر کل بازرسی استانداری آذربایجان شرقی، مدیر کل اداری مالی استانداری آذربایجان شرقی را در کارنامه دارد.

کاندیدای جنجالی مجلس، پس از سودای ریاست جمهوری به گزینه دولت تبدیل شد

علیرضا منادی، نماینده مجالس هشتم و نهم و کاندیدای جنجالی مجلس دهم از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو دیگر گزینه مدنظر در گمانه زنی های فعالین سیاسی است.

منادی که در مجلس نهم عضو هیئت رئیسه مجلس نیز بود، در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی مورد حمایت لیست های اصولگرایان و اصلاح طلبان واقع نشد و بطور مستقل وارد گود رقابت شد و هم در ابتدای اعلام نتایج انتخابات دور دوم، به عنوان یکی از نمایندگان تبریز معرفی شد ولی در نهایت با بازشماری آرا توسط شورای نگهبان، محمداسماعیل سعیدی به جای وی راهی مجلس شد.

این نماینده ادوار مجلس که امروز از او بعنوان استاندار احتمالی آذربایجان شرقی نام برده می شود، در اقدامی جالب در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 نیز ثبت نام کرد که صلاحیت وی محرز نشد.

منادی 49 ساله همچنین چندین سال ریاست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی را بر عهده داشته و اکنون معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

مولوی با کارنامه نه چندان کافی و امیدوار به حمایت اصلاح طلبان

مصطفی مولوی، یکی از چهره های موثر اصلاح طلبان در استان می باشد که حدس و گمان هایی برای حضور وی در کسوت استانداری مطرح می شود و شاید بیشترین حمایت را از سوی طیف اصلاح طلبان برخوردار می باشد.

مولوی از جهت مسئولیت های اجرایی، کارنامه وزینی نسبت به دیگر گزینه های یاد شده ندارد. او که از رزمندگان دفاع مقدس در کنار شهید مهدی باکری بود، در سال 88 مسئولیت ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در استان را بر عهده داشت و در انتخابات مجلس در دوره دهم از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شد.

مولوی 59 ساله بوده و تنها یک سال تا مرز سن بازنشستگی فاصله دارد و هم اکنون مدیر عامل قطار شهری تبریز می باشد و در انتظار حمایت های هم طیف های خود برای تکیه بر صندلی عالی ترین مقام اجرایی استان می باشد.

اصلاح طلب باسابقه و معاون مورد علاقه استاندار فعلی و پیشین

رحیم شهرتی فر، یکی دیگر از چهره های اصلاح طلب استان که شاید در بین گزینه های مورد حمایت اصلاحات، بخت بیشتری نسبت به سایرین برای استانداری داشته باشد.

او که 57 ساله می باشد، بعد از مسئولیت فرمانداری تبریز در دولت یازدهم، هم اکنون معاون سیاسی امنیتی استانداری بوده و تا قبل از این، فرماندار میانه و مدیرکل سیاسی و انتظامی استانداری آذربایجان‌شرقی در دولت اصلاحات بوده است.

شهرتی فر همچنین معاون توسعه منابع انسانی گروه تراکتورسازی ایران را در کارنامه خود دارد  و از مدیران مورد علاقه جبارزاده، استاندار پیشین و خدابخش، استاندار فعلی به شمار می رود.

مرد حاشیه سازی که با جبارزاده آمد و با او هم رفت

سعید شبستری خیابانی، مردی که با جبارزاده آمد و با جبارزاده نیز رفت، امروز به صندلی استانداری نزدیک شده است. مرد 52 ساله ای که معاون سیاسی و امنیتی استانداری در دولت یازدهم شد و رابطه صمیمی او با جبارزاده، بر کسی پوشیده نبود و حتی گمانه زنی هایی مبنی بر جایگزینی او به جای جبارزاده مطرح بود که به یکباره او از مسئولیت اجرایی بکلی کنار رفت.

از شبستری خیابانی، آن مرد جنجالی دولت یازدهم در آذربایجان شرقی -بدلیل بروز حواشی خود با برخی چهره های اصولگرا از جمله بیگی- در حالی بعنوان استاندار احتمالی آینده یاد می شود که قبل از سمت معاونت استانداری، مسئولیت هایی همچون مديرکلی سازمان بهزيستی استان به مدت هشت سال، عضويت در هيات بازرسی و هيات اجرايی انتخابات مجلس و رياست جمهوری در دوره های مختلف، عضويت در کميته هماهنگی، حمايت و توانبخشی شورای هماهنگی رفاه و تامين اجتماعی استان و عضويت در شورای فرهنگی و اجتماعی برنامه چهارم توسعه را در پيشينه مديريتی خود دارد.

گفتنی است در صورت تصویب نهایی طرح در شورای نگهبان، دستگاه‌های مشمول مکلفند ظرف مدت ۶۰ روز از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، افرادی که برخلاف مفاد این قانون به‌کارگرفته شده اند، از خدمت منتزع، و با آنان تسویه حساب کنند و افراد مذکور باید در مهلت قانونی از سمت و پست خود کناره‌گیری کنند.


مطالب مرتبط:

شاید خطاب مجلس از تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان به "مدیران آژانس های تاکسی تلفنی" است!

آیا خدابخش از قطار دولت پیاده می شود؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/kYqrca
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***