تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

ائل گزارش می دهد:

دژاگه عالی ، شجاعی دور از انتظار / خط دفاعی پاشنه آشیل امسال تراکتور؟

تراکتورسازی تبریز در سومین بازی خود نیز موفق به کسب سه امتیاز نشد و در ورزشگاه آزادی با نتیجه سنگین سه بر صفر بازی را به آبی های پایتخت واگذار کرد.

دژاگه عالی ، شجاعی دور از انتظار / خط دفاعی پاشنه آشیل امسال تراکتور؟

به گزارش ائل، تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در سومین بازی خود نیز موفق به کسب سه امتیاز نشد و در ورزشگاه آزادی با نتیجه سنگین سه بر صفر بازی را به آبی های پایتخت واگذار کرد.

حضور کاپیتان های تیم ملی در کنار بازیکنان خارجی جدید در ترکیب تراکتور، نوید بازی هجومی و تماشاگر پسند را می داد که در اثر اشتباهات پی در پی مدافعان این تیم، دروازه محسن فروزان در همان نیمه اول دو بار فروریخت تا این دروازه بان برخلاف رحمتی، موفق به ثبت دومین کلین شیت خود نشود.

بر خلاف انتظارات مسعود شجاعی نتوانست خواسته های کادر فنی را برآورده کند و پایه گذار اصلی گل سوم استقلال، کاپیتان تراکتورسازی بود که با تکروی بی موقع در نزدیکی محوطه جریمه تراکتورسازان و لو دادن توپ و جاماندن مدافعان پراشتباه تراکتور، دروازه این تیم برای بار سوم باز شد.

جان توشاک که همانند دو بازی قبل تیمش را با سیستم سنتی ۳-۵-۲ روانه بازی کرده بود، خیلی زود کاپیتان اول تیمش را تعویض کرد تا نشان دهد اصلا از بازی شجاعی رضایت ندارد.

اما برخلاف شجاعی، اشکان دژاگه کاملا آماده و سرحال بود و با پاس های دقیق و دریبل های چشم نواز خود تراکتور را رو به جلو حرکت می داد.کاملا مشهود بود که بعد از تعویض های توشاک و با به زمین آمدن طاهران، سوگیتا و پهلوان و بازی خوب دژاگه، بازی تراکتور روان تر و رو به جلوتر شد.

شاید برخلاف زمانی که مدافعان تیم های ایرانی برای بازی کردن در سیستم چهار دفاعی خطی با مشکل مواجه می شدند، این بار مدافعان تراکتور هماهنگی لازم را برای بازی کردن در سیستم سه دفاعی جان توشاک، کسب نکرده اند و این مشکل در اشتباهات فردی سه مدافع تراکتور کاملا مشهود بود. 

اگر اشتباهات مهلک فردی عبداله زاده، اهل شاخه و شجاعی را کنار بگذاریم، سایر بازیکنان کاملا در اختیار تیم بودند و برای زدن گل و جبران نتیجه از هیچ تلاشی دریغ نکردند.نکته قابل توجه آمارهای ارائه شده در حین بازی بود که نشان می داد برخلاف نتیجه بازی، تراکتور پایاپای استقلال حرکت کرده بود و تعداد شوت به دروازه، کرنر،گردش توپ در همه جای زمین و... برای هر دوتیم تقریبا مساوی بود.

به نظر می رسد می شود به تراکتور مدل زنوزی که لقب کهکشانی های لیگ ۱۸ را نیز به خود اختصاص داده اند امیدوار بود به شرط اینکه هواداران پر شور و با شعور تبریزی کمی از هیجانات ناشی از حضور ستاره های پرتعداد در تراکتور دور شده و به دور از احساسات به تیم اول تبریز فرصت هماهنگی های بیشتری را داده تا این تیم بتواند در ادامه لیگ امتیازات کامل را کسب کرده و در جمع مدعیان قرار گیرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/FxPjV3
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***