تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

عضو شورای شهر در گفتگو با ائل:

وجود فساد مافیایی در بودجه فرهنگی شهرداری / اگر دویست، سیصد نفر از مفسدین شهرداری در میدان ساعت اعدام شوند ، بقیه عبرت می گیرند

محمدزاده در گفتگو با ائل مطرح کرد:اگر به اتفاقات و پرونده های فساد در دوره های قبلی رجوع کنیم، ملاحظه می کنیم واقعا فساد هایی در این مجموعه اتفاق افتاده است.

وجود فساد مافیایی در بودجه فرهنگی شهرداری / اگر دویست، سیصد نفر از مفسدین شهرداری در میدان ساعت اعدام شوند ، بقیه عبرت می گیرند

محرم محمدزاده از اعضای شورای شهر در گفتگو با ائل در خصوص بحث فساد شهرداری تبریز گفت: این که بگوییم در شهرداری فساد وجود ندارد، جمله ای خنده دار است که حتی اگر به کودکان هم این جمله را بگوییم، می خندند. اگر به اتفاقات و پرونده های فساد در دوره های قبلی رجوع کنیم، ملاحظه می کنیم واقعا فساد هایی در این مجموعه اتفاق افتاده است. در بحث عمرانی، در بحث فرهنگی و... فساد رخ داده است.

فساد مافیایی در بودجه فرهنگی شهرداری

وی ادامه داد: به طور مثال در بحث فرهنگی ما می بینیم که فردی وجود دارد که به دلیل داشتن ارتباط با مجموعه شهرداری به صورت مافیایی بودجه میلیاردی فرهنگی شهرداری را خارج کرده است و همین فرد در شرکت های مختلف و بدون هیچ گونه مزایده و یا مناقصه ای و یا اصلا فرض کنیم با مزایده و مناقصه بودجه میلیاردی شهرداری در مسائل فرهنگی را به خود اختصاص داده است.

به دلیل مبارزه با مفسدین، به من تهمت می زنند

این عضو شورای شهر افزود: وقتی که برای مقابله با این فرد و سازمان های مربوط وارد کار شدیم، همین فرد درشبکه های اجتماعی و فضای مجازی به من تهمت زد که محمدزاده سفری میلیاردی به ژاپن داشته است و این پول مردم است که در ژاپن حیف و میل کرده است. در حالی که اگر از رئیس شورای شهر هزینه سفر من به ژاپن را بپرسید، کل هزینه های بلیط هواپیما و هتل محل اقامت چند میلیون بیشتر نباشد و هرگز من اینگونه مسائل را پنهان نمی کنم.اما چون من تصمیم گرفته ام در مقابل فساد و مفسدین بایستم، به من تهمت می زنند.

به کسانی پول می دادند تا در مقابل دفتر کار و منزل اعضای شورای شهر، داد و فریاد بزنند

وی خاطر نشان کرد: به هر حال هرکسی که در مقابل مفسدین بایستد، باید منتظر عنگ و تهمت افراد باشد. ما دیده ایم برخی افراد که مقاصد فاسد خود را در معرض خطر می بینند، به یکی دو نفر پول می دهند تا در مقابل دفتر کار و یا منزل آن شخصی که علیه مفسدین فعالیت می کند، فریاد کشیده و به وی تهمت زند.این حرفی که می زنم کاملا واقعی است و صحت دارد. یک خانمی که در مقابل دفتر یک نفر داد و فریاد کشیده بود، دستگیر شد و اعتراف کرده بود که چه کسانی به وی پول داده بودند تا این کار را انجام دهد.

در پروژه پل حمید باکری رانت خواری صورت گرفته است

نایب رییس کمیسیون عمران شورای شهر تصریح کرد: در حوزه مسائل عمرانی هم مطالعات و تحقیقاتی داشته ام که به طور مثال در پروژه پل شهید حمید باکری ما ملاحظه می کنیم که از مطالعه اولیه تا مرحله اجرا و اتمام این پروژه رانت و رشوه وجود دارد. به طوری که کار مطالعه این پروژه را با پرداخت مبلغ چندین میلیاردی به یک شرکتی سپرده اند که بعدها ما متوجه شدیم این شرکت متعلق به فرزند یکی از مدیران مشهور و معروف استان می باشد.

نامناسب بودن عرض کنارگذر این پل، منجر به ایجاد ترافیک سنگین در طول روز می شود

وی در خصوص رانت خواری صورت گرفته در این پروژه گفت: ما وقتی می خواهیم از سمت تبریز به اهر و از کنار این پل به سمت خیابان های یاغچیان، گلشهرو... حرکت کنیم، با عرض چهار یا 5 متری روبرو می شویم در حالی که اگر به سمت مقابل این پل یعنی از سمت اهر به تبریز و جایی که ماشین ها از سمت ولی عصر می آیند نگاه کنیم می بینیم که بزرگی این قسمت از پل، چندین برابر آن طرف است. در حالی که از سمت ولی عصر به این طرف شاید هر دقیقه یک ماشین حرکت کند. علت بزرگ بودن این طرف پل از آن طرف در حالی که ماشین های زیادی از آن سمت به طرف یاغچیان و... حرکت می کنند، چیزی جز رانت خواری و رشوه گرفتن نیست.

کسی در مورد این خلاف، از مطالعه کننده این پروژه که فرزند یکی از مدیران مشهور استان نیز است، سوال نمی پرسد

محمدزاده ابرازنمود: هیچ کس هم پیدا نمی شود تا از این مهندسی که فرزند یکی از مدیران مشهور استان هم است و کار مطالعاتی این پروژه را انجام داده است سوال کند که علت این کار چیست. آیا سواد و عقل تو نمی رسید که به علت تردد تعداد زیاد ماشین از این سمت پل، باید این قسمت عریض تر از قسمتی باشد که شاید چند ماشین از سمت ولی عصر می آید؟

وی ادامه داد: اکنون که ما این فساد و رانت را متوجه شده ایم، باید آقایان پاسخگو باشند که علت این بی قانونی و خلاف چیست؟ چرا باید هر روز چند صد ماشین در حد فاصل سه راهی ولی عصر تا هتل مرمر در ترافیک گرفتار شوند ولی در آن طرف چند ماشین به راحتی و بدون ترافیک رفت و آمد کنند؟

بعضی از اعضای شورای شهر صرفا بخاطر انتقام شخصی از افراد دنبال قانون و تبصره و لابی هستند

این عضو شورای شهر با ابراز تأسف از رفتار برخی اعضای شورا گفت: متاسفانه بعضی از اعضای شورای شهر هستند که صرفا برای انتقام جویی از یک شخص خاص و له کردن وی مدت های زیادی کار می کنند و قانون و تبصره می نویسند با چندین نفر دیدار و گفتگو و لابی می کنند تا بلکه بتوانند آن شخص را تخریب کنند. در حالی که باید بجای این کارها دنبال پروژه هایی باشند که مبالغی نزدیک هزار و دویست میلیارد تومان در این پروژه ها جابجا شده است.

چرا در مقابل رانت های هزار میلیاردی سکوت کرده اید؟

وی افزود: بجای اینکه دنبال رانت خواری ها در حوزه عمرانی، فرهنگی باشند، فقط به دنبال له کردن یک شخص خاص هستند که مثلا یک نفر را به طور غیر قانونی وارد مجموعه کرده است. آیا این فرد استخدام شده ( هرچند به صورت غیرقانونی ) از اسرائیل آمده است که این گونه بر روی او تمرکز می کنید؟ چرا در مقابل رانت هزار میلیاردی دیگران سکوت کرده اید؟

کسانی که هزاران نفر را غیرقانونی وارد مجموعه کرده اند، اکنون ژست قهرمانانه به خود گرفته اند

محمدزاده تصریح کرد: اگر فلان شخص یک نفر را وارد مجموعه کرده است، شما که سالها مسئول بوده اید، هزاران نفر را غیر قانونی وارد مجموعه کرده اید و امضای شما در تک تک فرم های استخدام آنها موجود است اکنون شما قهرمان شده اید؟

به جای تخریب افراد به فکر مناطق حاشیه نشین شهر باشید

وی با اشاره به عدم توجه اعضای شورای شهر به مناطق حاشیه نشین، گفت: آیا اصلا به فکر مناطق حاشیه نشین هستید؟ آیا اصلا می دانید یک زلزله ای رد مناطق حاشیه نشین رخ دهد، چه خسارات جبران ناپذیری همراه خواهد داشت؟ اما منتظر هستند تا در یک جایی یک خلاف کوچکی از طرف شخصی که با وی دشمنی دارد، سر بزند تا همه تلاش و همت خود را صرف تخریب آن فرد کنند.

اگر دویست، سیصد نفر از مفسدین شهرداری در میدان ساعت اعدام شوند ، بقیه عبرت می گیرند

این عضو شورای شهر در خصوص نحوه برخورد با مفسدین نیز گفت: شما فکر می کنید از فساد های انجام شده اطلاعی ندارند؟ خیلی خوب هم می دانند چه کسی فساد می کند ولی هیچ کاری انجام نمی دهند. اکنون و در جریان اخلال های بازار ارز شما ملاحظه کردید که چندین نفر را دستگیر کردند و اخیرا هم قیمت دلار از دوازده هزار به نه هزار رسید و آبی از آب تکان نخورد. شهرداری هم دقیقا همینطور است. به نظر من باید دویست، سیصد نفر از مفسدین شهرداری را در میدان ساعت اعدام کنند تا برای بقیه نیز مایه عبرت باشد.

آیا نماینده مجلسی که کل اعضای خانواده اش دارای مسئولیت و شغل هستند، به فکر مردم خواهد بود؟

وی ادامه داد: وقتی که خواهر، فرزند و کلا خانواده یک نماینده خاص که سالهاست نماینده این شهر است، دارای مسئولیت های متعدد و بزرگی باشد و هیچ کدام از اطرافیانش بیکار نیستند، کاملا واضح است که این افراد خانوادگی رانت خوار هستند. آیا این آقای نماینده به حرف دل مردم گوش خواهد کرد؟

دختر یکی از مدیران کل استان با مدرک پایین در یک پست سازمانی قرار گرفته است

این عضو شورای شهر افزود: الان فرزندان یکی از مدیران کل استان رییس بزرگترین پیمانکاری است. دختر همین فرد در یک پست سازمانی قرار گرفته است که اصلا مدرک تحصیلی لازم برای قرار گرفتن در آن پست را نداشت در حالی که بسیاری از فوق لیسانس ها و دکترا ها هرگز نمی توانند صاحب آن پست ها شوند. اکنون فساد اخلاقی ، مالی، اداری و... در بالاترین نقطه اوج خود قرار دارد.

فشار اقتصادی بر مردم منجر به کاهش تعداد پرونده های صدور پروانه، ماده صد و خلافی است

محمد زاده در خصوص بحث تفریغ بودجه نیز خاطرنشان کرد: هرمنطقه ابتدا درآمد و هزینه های پیش بینی شده خود را ارائه می دهد تا براساس آن بودجه لازم اختصاص داده شود. به طور مثال می گوید که منطقه متبوع دو میلیارد درآمد خواهد داشت و پنج میلیارد هزینه. اما این منطقه در طول سال مشاهده می کند که بجای دومیلیارد، یک میلیارد درآمد داشته است. چون تعداد پرونده های ماده صد، صدور پروانه و... از طرف مردم کم شده است و علت این امر هم آشفتگی های اقتصاد می باشد.

شهرداری تبریز برخلاف سایر کلانشهر را در بحث پرداختی به کارکنان با مشکل مواجه نشده است

وی ادامه داد: الان مناطقی هستندکه در ماه حتی یک پروانه را هم صدور نمی کند از طرفی هم باید هزینه کارکنان را تأمین کند. البته باید اشاره کنم که خوشبختانه شهرداری تبریز در مقایسه با شهرداری های سایر کلانشهر را در بحث تامین هزینه کارکنان خیلی موفق تر عمل کرده است و برخلاف کلانشهرهایی مانند اصفهان و شیراز که برای تامین این هزینه ها از بانک شهر وام گرفته اند، اصلا هیچ گونه وامی از بانک شهر دریافت نکرده است.

مدیری که تمام تمرکزش بر روی فعالیت های جناحی باشد، حوصله ای برای انجام مسئولیت خود نخواهد داشت

این عضو شورای شهر در پایان با اشاره به فعالیت های جناحی برخی مدیران شهرداری تصریح کرد: اگر مدیران مناطق ما دست از جناح بازی ها بردارند بهتر می توانند کار کنند. چون وقتی یک رییس و مدیر عضو جناح های سیاسی می شود و تمام تمرکزش بر روی انتخابات آینده مجلس باشد که فلان شخص و فلان لیست وارد مجلس شود، دیگر این مدیر وقت و حوصله ای برای انجام کارهای مربوط به مسئولیتش در شهرداری نخواهد داشت.

« وای به روزی که بگندد نمک »

وی افزود: حال و روز وضعیت فعلی شهرداری مصداق بارز شعر « وای به روزی که بگندد نمک » می باشد. ما می بینیم که در داخل شهرداری کسانی که باید افراد مفسد را دستگیر کند، خودشان با مفسدین همدست بودند. و همانگونه در مجلس شورای اسلامی بعضی نمایندگان هستند که سالهاست در مجلس هستند و همیشه بصورت فله ای به مجلس راه یافته اند، در شورا نیز این افراد وجود دارند.


مطالب مرتبط:

فعال رسانه ای در گفتگو با ائل:چنبره زدن برخی افراد تیمی در شهرداری و عدم نظارت، منجر به ایجاد شائبه فساد شده است

بیگی در گفتگو با ائل:بالا بودن اعداد و ارقام فساد در شهرداری، شبکه ای بودن این فساد ها را نشان می دهد

فعال فرهنگی: عامل اصلی فساد ساختاری شهرداری، سیستم معیوب آن است

فعال فرهنگی در گفتگو با ائل:فرسودگی قواعد و ضوابط نقص بزرگ ساختار شهرداری است

عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز در گفتگو با ائل:نظارت باید آنچنان قوی باشد که کسی جرأت فساد پیدا نکند

عضو ادوار شورای شهر تبریز در گفتگو با ائل:بودجه مصوب شورا با بودجه اجرایی توسط شهرداری اختلاف دارد

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/Z861L9
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***