تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

ائل گزارش می دهد:

فاکتورهای انگیزشی جوانان تراکتور در کنار اروپایی ها / پایان قطعی شرایط دوقطبی فوتبال کشور

شرایط حاکم بر تراکتورسازی می تواند گواهی بر پایان یافتن قطعی شرایط دو قطبی در سطح اول فوتبال کشور است که این موضوع علاوه بر قرار دادن تراکتور در کورس مدعیان همیشگی لیگ، به رشد و ارتقای فوتبال کشور نیز تاثیر خواهد گذاشت.

فاکتورهای انگیزشی جوانان تراکتور در کنار اروپایی ها / پایان قطعی شرایط دوقطبی فوتبال کشور

به گزارش ائل ، تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در این فصل از رقابت های لیگ برتر فوتبال، بمب های نقل و انتقالات را یکی پس از دیگری به صدا در آورد و با تیمی مقتدر در سطح اول فوتبال کشور حاضر شده است.

این تیم پس از واگذاری به بخش خصوصی، جذب بازیکن را با ایرانی ها شروع کرد و محس فروزان، محمد طیبی، علیرضا نقی زاده، علی عبدالله زاده، رضا آقابابایی، محمد اهل شاخه و در ادامه یوسف سیدی را جذب کرد و در تداوم جذب بازیکن، نفرات شاخصی چون آنتونی استوکی، هری فوریستر، سوگیتا را به خدمت گرفت و در نهایت با خرید مسعود شجاعی و اشکان دژاگه، همگان را شگفت زده کرد.

فاکتورهای انگیزشی جوانان تراکتور در کنار اروپایی ها

اما در این بین فارغ از فاکتورهای انگیزشی برای بازیکنان داخلی تراکتور به ویژه جوانانی که درصدد پیشرفت و حضور در تیم ملی هستند؛ می توان به حضور خارجی های باکیفیت تری اشاره کرد که در هفته های آتی به میدان می روند و لیگ کشور را جذاب تر می کنند و سطح فوتبال تراکتور را نیز بالا می برند.

گرچه هنوز همه بازیکنان سرشناس سرخ پوشان به میدان نرفته یا گلزنی و گل سازی نکرده اند ولی بودن آنها در ترکیب و ارائه فوتبالی در سطح اروپا یا لیگ های معتبر، در بالا رفتن کیفیت فوتبال در مسابقات تاثیر بسزایی خواهد داشت.

پیش از این بازیکنان خارجی همچون کرار جاسم، فلاویو لوپز، رودیگو توزی، پیمنتا، آرفی و... در سالهای گذشته در تراکتورسازی توپ می زدند اما سابقه چندانی در سطح اول فوتبال دنیا نداشتند ولی در فصل جاری با ورود نفراتی جدید، سطح تیم  بالاتر رفته است.

نگاهی به سوابق نفرات خارجی و انتظار روزهای پرهیجان در پرطرفدارترین تیم آذربایجان 

با نگاهی گذرا به اسامی و لیگ هایی که بازیکنان خارجی جدید سرخ پوشان تبریز در آنجا توپ زدند، می توان به روزهای هیجان انگیزتری در پرطرفدارترین تیم آذربایجان امید داشت.

آنتونی استوکس ایرلندی هم که در هفته دوم گل زد، 9 بازی ملی در کارنامه دارد و تا سال 2014 همواره به اردو تیم ملی دعوت می شد. وی در لیگ برتر انگلیس، چمپیون شیپ انگلیس و لیگ برتر اسکاتلند سابقه بازی دارد. استوکس 6 سال و 135 بازی در سلتیک گلاسکو نیز به میدان رفت و 58 گل هم زد.

هری فارستر انگلیسی در تیم های زیر 16 و 17 سال کشورش بازی کرده است. او نیز در اسکاتلند و چمپیون شیپ انگلیس توپ زده است.

یوکیا سوگیتا ژاپنی در اسپانیا، سوئد و تایلند فوتبال بازی کرده است و امیدوار به روزهای درخشان در تبریز همراه با پرشورها است.

مسعود شجاعی باسابقه که تجربه حضور در لیگ های اسپانیا و یونان و سه جام جهانی با تیم ملی کشورمان را دارد و بعد از سال ها حضور در اروپا، با پیراهن تراکتورسازی به لیگ برتر کشور برگشته است.

اشکان دژاگه ملی پوش کشورمان که علی رغم درخشش در جام جهانی 2014 فرصت حشور در جام جهانی 2018 با پیراهن تیم ملی را بدلیل مصدومیت جزئی بدست نیاورد و بعد از بازی در سطح اول فوتبال آلمان و تیم ملی جوانان این کشور و همچنین حضور چند ساله در لیگ های عربی، با تراکتورسازان بدنبال حضور قوی در لیگ برتر ایران می باشد.

سرخ پوشان همچنین دنبال رامین رضاییان و یک مهاجم اروپایی نیز است که نوید روزهای درخشان تیم پرطرفدار تبریزی است تا در این فصل جام قهرمانی را به همراه مربی باسابقه و موفق خود یعنی جان توشاک، به طرفداران هدیه کند.

هزینه های گزاف و تامین آنها با اسپانسرهای محتمل

نکته مهم دیگری که در این خرید ها مطرح می شود؛ بحث هزینه های گزاف مالک باشگاه برای جذب این بازیکنان می باشد که بی شک رقم کلانی است اما نظر به بالا رفتن کیفیت تیم و دوخته شدن همه نگاه ها به سمت تبریز و استادیوم یادگار امام(ره) این شهر، جذب اسپانسرهای قوی برای تیم دور از ذهن نیست و بخش قابل توجهی از این هزینه ها می تواند از این طریق عاید تیم شود.

شرایط حاکم بر تراکتورسازی می تواند گواهی بر پایان یافتن قطعی شرایط دو قطبی در سطح اول فوتبال کشور است که این موضوع علاوه بر قرار دادن تراکتور در کورس مدعیان همیشگی لیگ، به رشد و ارتقای فوتبال کشور نیز تاثیر خواهد گذاشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/jSrws1
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***