تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

واکنش خانواده های شهدای منا به گزارش ائل در خصوص بازخوانی مطالبات رهبری در فاجعه حج ۹۴:

تنها شخص پیگیر فاجعه منا، از وزارت خارجه کنار گذاشته شد / دولت درگیر مشکلاتی است که خودش به وجود آورده

بدنبال انتشار گزارشی در خصوص بازخوانی مطالبات رهبری در خصوص فاجعه منا، تعدادی از خانواده های این شهدا، نسبت به آن واکنش نشان دادند.

تنها شخص پیگیر فاجعه منا، از وزارت خارجه کنار گذاشته شد / دولت درگیر مشکلاتی است که خودش به وجود آورده

به گزارش ائل ، بدنبال انتشار گزارشی در خصوص بازخوانی مطالبات رهبری در خصوص فاجعه منا که مصاحبه ای با چند خانواده شهید این فاجعه دردناک حج 94 صورت گرفته بود؛ تعدادی دیگر از خانواده های این شهدا، نسبت به این گزارش واکنش نشان دادند.

تنها شخص پیگیر فاجعه منا، از وزارت خارجه کنار گذاشته شد

پدر شهید منا حاج حسین بنیسی، از شهدای منا ساکن تهران که پیکر فرزندش به کشور بازنگشت؛ در گفتگو با ائل در واکنش به این گزارش گفت: در پیگیری فاجعه غم بار منا، دستگاه دیپلماسی کشورمان بسیار ضعیف عمل کرد. فقط آقای امیرعبدالهیان، یکی از مدیران ارشد خوب امور خارجه در پیگیری این موضوع بسیار خوب عمل می کرد که در نهایت توسط وزیر خارجه عوض شدند.

ضعف مدیریت در سازمان حج و زیارت مشهود بود

وی در ادامه از مدیران حج و زیارت کشور انتقاد کرده و افزود: مدیریت خوب توسط این مدیران نسبت به راهنمایی حجاج صورت نگرفته بود و همچنین در شناسایی حادثه دیدگان این فاجعه نیز اقدامات خوبی انجام نشد.

پدرشهید منا خاطر نشان کرد: انتقال خواسته های ما به طرف سعودی ها یکی دیگر از ضعف مدیران حج و زیارت و دستگاه دیپلماسی بعد از این مصیبت بزرگ بود.

تا تشکیل کمیته حقیقت یاب، از پا نمی نشینیم

وی ادامه داد: به طور کلی دشمنی عربستان با جمهوری اسلامی ایران در چند مورد مختلف مشهود است و به فرموده رهبر انقلاب، ما قضایای تلخ حج سال ۹۴ را فراموش نمی کنیم و تا تشکیل کمیته حقیقت یاب و معلوم شدن مقصران، فاجعه را پیگیری خواهیم کرد و از پا نمی نشینیم.

بنیسی در خصوص رسیدگی مسئولین به خانواده های شهدای منا ابراز تاسف کرده و گفت: سازمان حج و زیارت توپ را زمین بنیاد شهید و وزارت خارج انداخته است و رسیدگی به خانواده های معظم شهدای منا در حد صفر بوده است.

بیمه نکردن حجاج، واقعا خجالت آور است

پدر شهید منا اضافه کرد: بیمه نکردن حجاج در حج سال 94 یک ضعف مشهودی بود  که واقعا خجالت آور می باشد.

وی ضمن درخواستی از حجاج بیت الله الحرام، بیان داشت: از  حجاج عزیز می خواهم امسال در سرزمین وحی در روز مشخص جلوی مقبره الشهدای مکه، جایی که ۴۱ شهید مظلوم منا از جمله فرزند من به امانت گذاشته شده اند؛ رفته و مظلومیت این شهدا را به جهانیان نشان دهند.

همچنین دختر شهید منا حجت الاسلام سیدعلی احمدیان از شهدای مشهد که پیکر او نیز به کشور بازنگشت؛ در گفتگو با ائل در واکنش به گزارش مذکور، گفت: هیچ اقدام محسوسی از سوی مسئولین برای پیگیری این فاجعه انجام نشده که نشان می دهد به این مساله اهمیت نمی دهند.

دولت درگیر مشکلاتی است که خودش به وجود آورده

وی ادامه داد: دولت آنقدر درگیر مشکلاتی است که البته خودش به وجود آورده؛ که دیگر بقیه مشکلات دیده نمی شود.

دختر شهید منا تصریح کرد: عربستان سعودی زیر بار مسئولیت این فاجعه نمی رود و برای همه جنایت های خود، پشتش به آمریکا است.

خرید از بازار سعودی یعنی ساخت بمب بر سر کودک یمنی

احمدیان همچنین ضمن پیامی به حجاج ایرانی، گفت: از حاجیان عزیز می خواهم از رفتن به بازارهای سعودی که در حقیقت خرید بمب بر سر کودکان یمنی است؛ جدا پرهیز کنند و سلام خانواده من را به پدر شهید و عزیز و غریبم که در قبرستان شهدای منا دفن شده؛ برسانند.


مطالب مرتبط:

گلایه خانواده شهید تبریزی از بی توجهی حجت الاسلام قاضی عسکر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/t4VYnX
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***