تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از ده روز میهمانی در خوان کرم رضوی با کاروان زیر سایه خورشید در آذربایجان:

دلشکستگانی که فرش قرمز قلب خود را زیر پای سفیران مشهدالرضا پهن کردند / از عهد و پیمان های گرفتاران در بند زندان تا شکسته شدن بغض بیماران به یاد ضامن آهو

همزمان با دهه کرامت، فاصله ایام بین ولادت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) خادمان حرم رضوی در قالب کاروان زیر سایه خورشید به آذربایجان شرقی سفر کرده و سراسر استان مهمان خوان کرامت رضوی شد.

دلشکستگانی که فرش قرمز قلب خود را زیر پای سفیران مشهدالرضا پهن کردند / از عهد و پیمان های گرفتاران در بند زندان تا شکسته شدن بغض بیماران به یاد ضامن آهو

به گزارش ائل ، همزمان با دهه کرامت، فاصله ایام بین ولادت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) خادمان حرم رضوی در قالب کاروان زیر سایه خورشید به آذربایجان شرقی سفر کرده و سراسر استان مهمان خوان کرامت رضوی شد.

دلشکستگانی که فرش قرمز قلب خود را زیر پای سفیران مشهدالرضا پهن کردند

این کاروان عشق که شمیم عطر حرم امام رئوف را به آذربایجان آورده بود، حامل فرهنگ و سیره رضوی بودند که این امر با سفرهای خادمین حرم یار به مناطق محروم و دیدار با دلشکستگان دورافتاده از صحن آن امام مهربانی ها، تجلی یافت.

Image title


خدام حرم رضوی در سالروز ولادت حضرت معصومه(س) با استقبال پرشور مردمی از محل فرودگاه شهید مدنی تبریز وارد این شهر شدند و محبین اهل بیت(ع) فرش قرمز قلب خود را زیر قدوم طلایی حاملان پرچم متبرک آستان مقدس علی ابن موسی (ع) پهن کردند.

دمیدن روح تازه از صفای حرم رضوی به بازار تبریز در عرصه جنگ اقتصادی

دیدار با امام جمعه تبریز و خانواده شهدا، حضور در مناطق محروم و روستاهای دورافتاده، عیادت از بیماران، شرکت در مجالس گرامیداشت هفته کرامت گوشه ای از فعالیت های خادمین حرم رضوی در استان بود. اما چیزی که در این بین کمتر بدان توجه شد؛ حضور خدام حرم امام هشتم در بازار تبریز و دیدار با اصناف و بازاریان بود که در برهه ای که کشور با مشکلات اقتصادی روبرو است؛ در نوع خود تحسین برانگیز و قابل تامل بود.

خادمان حرم رضوی ضمن دیدار صمیمانه با اصناف و متبرک کردن صحن بازار به پرچم حرم علی بن موسی الرضا(ع)، روحی تازه به کاسبان داده و اصناف برای مبارزه اقتصادی در عرصه جنگ اقتصادی، روحیه ای مضاعف گرفتند.

شهر و روستاهایی که بوی پنجره فولاد رضا به خود گرفت


در روزهایی که کوچه و خیابان های شهرها و روستاها رنگ و بوی پنجره فولاد رضا به خود گرفت دارد و دل‌های آکنده از عشق پیر و جوان به دنبال پرچم سبز حرم به سمت مشهد الرضا پر کشید و اشک هایی که در فراق حرم دوست سرازیر شدند و بار دیگر آذربایجان ولایی، عمض ارادت خود به آستان اهل بیت(ع) و امام غریب را نشان داد.

مردان و زنانی که یک هفته پا به پای سفیران حرم رضوی خود را دنبال پرچم متبرک آن بهشت روی زمین، کشاندند و هر کسی با زبان خود دلگویه های خود را روانه صحن حرم می کرد و و چه زیبا بود صحنه های عشق بازی این دل‌های شکسته با سوغات متبرک حرم که تکه ای نبات بود.

از عهد و پیمان های گرفتاران در بند زندان تا شکسته شدن بغض بیماران به یاد ضامن آهو 

دیدار با زندانیان از جمله برنامه های خادمان حرم رضوی بود که به این موضوع هم کمتر توجه شد. کسانی که دانسته یا ندانسته مرتکب جرم شده و اکنون در بندهای میله ای گرفتار بودند و با دیدن پرچمی که شمیم امام مهربان را می داد؛ از خود بی خود شده و با اشک چشم، عهدی دوباره با امام رضا(ع) می بستند.

Image title


چه بیمارانی که روی تخت های بیمارستان بستری بودند و با دیدن سفیران مشهد الرضا(ع) بغض فروخورده خود را شکسته و پرچم سبز رضوی را به نیت ضریح طلا بوسه باران می کردند و برای شفای جسم خود، با قلبی شکسته به ضامن آهو متوسل می شدند.

سرتاسر آذربایجان ده روز میزبان فرستادگان ویژه حرم یار شد و چشمانی را بارانی کرد و دل های مملو از محبت خاندان طهارت(ع) را از غبارها زدود و اکنون دیار عارشورائیان و حسینیان و آسمان وجودمان پر از ابر معنویت گشت.



با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/VnY14U
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***