تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

ائل بررسی می کند:

آیا خدابخش از قطار دولت پیاده می شود؟ / مهلت ۶۰ روزه مجلس برای تسویه حساب مدیران بازنشسته

در فهرست ۱۷ استانداری که طبق مصوبه مجلس باید از قطار دولت پیاده شوند؛ نام مجید خدابخش، استاندار آذربایجان‌شرقی نیز به چشم می‌خورد.

آیا خدابخش از قطار دولت پیاده می شود؟ / مهلت ۶۰ روزه مجلس برای تسویه حساب مدیران بازنشسته

به گزارش ائل ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه گذشته، طرح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را با اصلاحاتی و با ۱۹۴ رای موافق از ۲۴۰ نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسانده و دایره بکارگیری بی‌ضابطه بازنشستگان در دستگاههای اجرایی را محدود کردند.

مهلت 60 روزه مجلس برای تسویه حساب مدیران بازنشسته

البته روسای سه قوه،‌ معاون اول رییس جمهور،‌ نواب رییس مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان و معاونان رییس جمهور از این قانون مستثنی بوده و مشمولان بندهای "د" و "ه" را که شامل استانداران و معاونان استانداران همطراز سفرا و معاونان وزرا هستند، از دایره استثنا حذف شدند.

طبق این مصوبه، دستگاه‌های مشمول مکلفند ظرف مدت 60 روز از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، افرادی که برخلاف مفاد این قانون به‌کارگرفته شده اند، از خدمت منتزع، و با آنان تسویه حساب کنند و افراد مذکور باید در مهلت قانونی از سمت و پست خود کناره‌گیری کنند.

باید عطای خدمت به مردم به لقایش بخشیده شود

بموجب این طرح، استانداران 17 استان کشور و تعدادی از شهرداران شهرهای کوچک و بزرگ کشور و افرادی که سن‌ آنها از 60 سال گذشته، باید از پست های خود خداحافظی کنند و عطای خدمت‌ به مردم را به لقایش بخشیده و عرصه را به نسل جوان تحویل دهند.

اما در فهرست 17 استانداری که طبق این مصوبه مجلس باید از قطار دولت پیاده شوند؛ نام مجید خدابخش، استاندار آذربایجان‌شرقی نیز به چشم می‌خورد.

آیا خدابخش از قطار دولت پیاده می شود؟

خدابخش متولد 1335 و 62 ساله بوده که با مدرک دکترای مدیریت دولتی از سال 1392 به عنوان استاندار اردبیل و از دوم مهر 1396 هم با تصویب هیات وزیران به عنوان سیزدهمین استاندار آذربایجان‌شرقی معرفی شده است.

خدابخش که سابقه معاونت برنامه‌ریزی و سپس معاونت عمرانی در استانداری آذربایجان غربی را در کارنامه دارد؛ در سال ۶۹ به آذربایجان شرقی رفته و در دوران استانداری اکبر پرهیزگار و علی عبدالعلی زاده در دولت‌های اکبر هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی بود.

وی همچنین در دوران تصدی استانداری یحیی محمدزاده در آذربایجان شرقی، معاون سیاسی و امنیتی استانداری شد و مدتی را هم به عنوان سرپرست استانداری آذربایجان شرقی فعالیت نمود.

پیش تر گفته می‌شد نزدیک به ۱۷ استاندار که این لایحه موجب بازنشستگی‌شان می‌شود فشارهایی را بر نمایندگان برای جلوگیری از تصویب اصلاح قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان وارد می کردند اما مجلس تسلیم این فشارها نشد.این موضوع را این موضوع را محمدمهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نیز تایید کرده است.

گفتنی است براساس این مصوبه، دارندگان اجازات خاصه مقام معظم رهبری(همانند فرماندهان نظامی)، جانبازان بالای 50 درصد، آزادگان بالای 3 سال اسارت و فرزندان شهدا از شمول این قانون مستثنی هستند.


مطالب مرتبط:

شاید خطاب مجلس از تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان به "مدیران آژانس های تاکسی تلفنی" است!

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/ZrNTdK
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***