تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

ائل گزارش می دهد:

دورخیز تراکتور خصوصی برای فتح لیگ فوتبال / مروری بر خریدهای جدید تیم توشاک

هواداران پرشور تراکتور امسال بیش از هر فصل دیگری به قهرمانی تیم محبوب آذربایجان امید داشته است. اینک با حمایت پرشورها، تراکتورسازی خصوصی شده برای فتح لیگ برتر فوتبال دورخیز کرده است.

دورخیز تراکتور خصوصی برای فتح لیگ فوتبال / مروری بر خریدهای جدید تیم توشاک

 ائل / سینا محمدی

ثانیه ها برای آغار فصل جدید لیگ برتر فوتبال کشور به شماره افتاده و استارت مسابقات از روز پنجشنبه 4 مرداد ماه زده می شود.

خروج از فصل کابوس بار

تراکتورسازی تبریز بعنوان پرشورترین تیم که همواره مورد توجه فوتبال دوستان بوده، امسال با شرایط متفاوت تری به مصاف حریفان خواهد رفت. سرخ پوشان بعد از سپری کردن فصل کابوس بار که ریشه در محرومیت از پنجره نقل و انتقالات نیم فصل داشت؛ اکنون با مالکیت بخش خصوصی توانسته در بازار نقل و انتقالات خریدهای خوبی انجام دهد و با با حضور جان توشاک، مربی 69 ساله و صاحب نام فوتبال، این فصل سودای قهرمانی در سر دارد.

بعد از انتقال سهام باشگاه به محمدرضا زنوزی، در اولین گام بدهی سرمربی ترک تبار فصل قبل را پرداخت کرده تا این تیم به آرامش نسبی برسد و سراغ خریدهای جدید برود.

از آنجایی که با انتقال باشگاه به بخش خصوصی، تراکتورسازی دیگر نمی توانست بازیکن سرباز در خدمت بگیرد؛ اما با موافقت ستاد کل نیروهای مسلح، بازیکنان فصل گذشته که مدت خدمت مقدس سربازی آنها به پایان نرسیده، می توانند همچنان در خدمت سرخ پوشان باشند و از این روز مهدی پور، مطهری، اسماعیلی فر، پهلوان و شربتی در تبریز ماندنی شدند.

تراکتورسازان در این فصل بازیکنانی چون هادی محمدی، محمد ایران پوریان، مهدی کیانی، عارف آقاسی، فرزاد حاتمی، محمد ابراهیمی، فاخر تهامی، محمد امین بهرامی، فرزین گروسیان، کرپیچ، ژوردی آلمیدا و محمد نادری را از دست داد و از سوی دیگر آنتونی استوکس، رضا آقابابایی، علی عبدالله زاده، علیرضا نقی زاده، محسن فروزان، محمد اهل شاخه، یوسف سیدی، محمد طیبی و هری فورستر را به خدمت گرفت و در تلاش برای به خرید رامین رضائیان، مدافع تیم ملی و سرور جباروف، بازیکن فصل قبل استقلال را نیز می باشد.

همچنین الکسیس، پسر ناتنی توشاک، عماد مهاجری، کاظم محمودی و امیرحسین پیروانی بعنوان کمک های توشاک روی نیمکت این تیم خواهد بود و امیر یوسفی نیز مربی دروازه بانان ها می باشد.

خط دروازه، نخستین گام تراکتور برای خریدهای فصل

با توجه به اینکه تراکتور در فصل قبل، بیشترین ضربه را از خط دروازه خود خورد؛ در اولین گام سراغ گزینه مناسب برای چهارچوب دروازه رفته و محسن فروزان که سابقه حضور در جمع تراکتوری ها را نیز داشته را به خدمت گرفت و عذر فرزین گروسیان خواسته شد. علیرضا حیدری و مهدی محمدیان گلرهای جوان تبریزی ها هستند که ذخیره فروزان 30 ساله خواهند شد.

محمد اهل شاخه، محمد طیبی و علی عبدالله زاده خریدهای این فصل تراکتور در خط دفاعی هستند که در کنار محمدرضا مهدی زاده در این فصل در جمع تراکتوری ها حضور خواهند داشت.

تراکتورسازی در بازی های دوستانه پیش فصل خود تحت هدایت توشاک، با دو وینگ بک بازی کرد که برای سمت راست دانیال اسماعیلی فر و یوسف سیدی، خرید جدید فصل را در اختیار دارد و البته علی اسماعیلی هم می تواند در این پست حضور یابد. رضا شربتی و محمد مسلمی پور نیز بازیکنان این تیم در وینگ بک چپ می باشند.

علی رغم جدایی کاپیتان مهدی کیانی، سرخ پوشان نگرانی چندانی در این پست ندارند چرا که مهدی مهدی پور، علی طاهران و علیرضا نقی زاده، خرید این فصل سرخ پوشان را در پست هافبک کناری و میانی در اختیار دارند.

هری فوریستر بازیکن اهل کشور انگلستان که شاگرد استیون جرارد بوده، یکی از بهترین بازیکنان جدید تراکتور ی تواند باشد که علاوه بر پست تهاجمی در می تواند بعنوان هافبک – وینگر راست در صورت عدم استفاده از دانیال اسماعیلی فر در این قسمت از زمین، به بازی گرفته شود.

احسان پهلوان، ستاره فصل قبل تبریزی ها نیز بهترین گزینه برای هافبک – وینگر چپ می تواند باشد.

امیدها برای رفع معضل گلزنی

خط هجومی تراکتور یکی دیگر از نقاط آسیب پذیر این تیم در فصل پرتنش گذشته لیگ برتر بود که با وجود فرزاد حاتمی در این پست، مشکل گلزنی این تیم کاملا مشهود بود و امسال حاتمی نتوانست نظر توشاک را جلب کند و از تراکتور کنار رفت.

ارسلان مطهری نیز در این پست فصل گذشته حضور داشت که عملکرد مطلوبی بر جای نگذاشت. عبدی و محمدرضا آزادی دو بازیکن جوان و پرانگیزه تراکتور و آنتونی استوکس، ستاره جدید تراکتور برای فصل جدید، مهره های توشاک برای به کار گیری در پست مهاجم نوک خواهد بود.

هواداران پرشور تراکتور امسال بیش از هر فصل دیگری به قهرمانی تیم محبوب آذربایجان امید داشته و انتظاارت خود را از ارتش سرخ بالا برده اند. اینک با حمایت پرشورها، تراکتورسازی خصوصی شده برای فتح لیگ برتر فوتبال دورخیز کرده است.

گفتنی است تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در هفته اول فصل جدید لیگ برتر، روز جمعه 5 مرداد میهمان تیم تازه لیگ برتری شده نفت مسجد سلیمان خواهد بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/5JWyPi
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***