تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

تاج الدینی در گفتگو با ائل مطرح کرد:

اغلب سفرهای خارجی مدیران، رویکرد حمایت از کالای ایرانی را تضعیف می کند

میرتاج الدینی گفت: اغلب سفرهای خارجی مدیران، رویکرد حمایت از کالای ایرانی را تضعیف می کند.

اغلب سفرهای خارجی مدیران، رویکرد حمایت از کالای ایرانی را تضعیف می کند

 سید محمدرضا میرتاج الدینی در گفتگو با ائل در خصوص اینکه آیا تاکنون در دوران مسئولیت های خود سفر خارجی داشته است، گفت: در مواقعی که این سفر ها لازم بودند، به سفرهای خارجی رفته ام. زمانی که در مجلس شورای اسلامی عضو گروه دوستی بودم، سفری با این گروه به ترکیه داشتم.

وی ادامه داد: همچنین بجهت حضور در کمیته فلسطین و مقاومت اسلامی مجلس شورای اسلامی، در جریان جنگ 33 روزه  سفری به لبنان و سوریه انجام دادم و در بعضی سفرهای دیگر از جمله به نیویورک همراه رئیس جمهور وقت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل حضور داشتم که گزارش این سفر ها منتشر شده است.

تشویق سرمایه گذاران برای حضور در کشور در سفر ترکیه

نماینده ادوار مردم تبریز در مجلس افزود: در جریان سفری در ترکیه نیز با تجار ایرانی مقیم ترکیه جلسه ای داشتیم که منجر به تشویق و ترغیب آنها برای سرمایه گذاری در ایران و استان شد. این سفرها یک سری آثار در سطح ملی نیز داشتند که از جمله می توان به مراوده در حوزه دیپلماسی پارلمانی اشاره نمود.همچنین یک سری تبادل افکار، بحث ها و رایزنی های موثری نیز در خصوص شیوه های قانون گذاری در پارلمان نیز انجام شد.

وی در خصوص تعدد سفرهای خارجی برخی از مدیران خاطرنشان کرد: هر چقدر سفرهای خارجی برنامه ریزی شده و صرفا برای گره گشایی مشکلات کشور باشند، بهتر است. به طور مثال در اکثر سفرهای خود دقت می کردم که آن کشورها مشکل اشتغال و معضل بیکاری را چگونه حل کرده اند.

اغلب سفرهای خارجی مدیران، رویکرد حمایت از کالای ایرانی را تضعیف می کند 

میر تاج الدینی ادامه داد: سفرهای خارجی فقط باید در موارد ضروری و با هدف گذاری مشخصی که بتواند برای کشور دستاوردی داشته باشد، انجام شود و سفرهای خارجی مدیران در رده های اجرایی و... که اکثرا هم با هزینه های زیادی همراه است، باید محدود شوند. از طرفی این نوع سفرها رویکرد حمایت از کالای ایرانی را نیز تضعیف می کند و در جریان این سفرها برخی مدیران و کارشناسان خرید هایی را برای شرکت ها (حتی برای شرکت های دولتی) انجام می دهند با وجود اینکه مشابه آن کالاها در داخل وجود دارد که این مغایر با قانون ممنوعیت خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند، می باشد.بعضا می بینیم که این قانون نادیده گرفته می شود. در حالی که شرکت های بزرگ تولیدی مانند واگن پارس در داخل وجود دارند که در صورت حمایت، این شرکت می تواند تا حدودی نیازهای مربوط به بحث واگن را تأمین نماید در حالیکه بجای این کار، سفارش خرید واگن های خارجی داده می شود.


مطالب مرتبط:

نماینده مردم تبریز در مجلس: بعد از توصیه مقام معظم رهبری به هیچ سفر خارجی نرفته ام

بیگی در گفتگو با ائل:سفرهای خارجی زیادی داشته ام و همه این سفرها نتایج و آثار خوبی داشته

سعیدی:سفرهای خارجی تشریفاتی هیچ ثمری برای کشور ندارد

بابایی اقدم در گفتگو با ائل:ماموریت خارجی مدیران نباید صرفا به بازدیدها خلاصه شود

رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی:اکثر سفرهای خارجی من در حوزه مسائل دانشگاهی بوده است

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/BkTsCP
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***