تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

حاشیه نگاری از سفر کاروان زیر سایه خورشید به روستایی دورافتاده در سراب؛

جنایات خائن الحرمین، اشک پیرزن ۸۱ ساله را درآورد / دوری چندین ساله از حرم دلها با تبرک به پرچم سبز رضوی پایان یافت

کاروان زیر سایه خورشید چندی پیش در روستای قیصریه سراب به عیادت پیرزن ۸۱ ساله ای رفتند که فرزند وی حالاتی از مادر خود را بیان کرد که شنیدن آنها خالی از لطف نیست.

جنایات خائن الحرمین، اشک پیرزن ۸۱ ساله را درآورد / دوری چندین ساله از حرم دلها با تبرک به پرچم سبز رضوی پایان یافت

به گزارش ائل ، کاروان زیر سایه خورشید متشکل از خادمان حرم امام رضا(ع) هرساله در دهه کرامت به سراسر کشور از جمله مناطق محروم سفر می کنند تا عطر و بوی حرم رضوی را به استشمام عاشقان و دلدادگان علی بن موسی الرضا(ع) برسانند.

این کاروان چندی پیش در روستای قیصریه سراب که از روستاهای دوردست آذربایجان می باشد به عیادت خانم فاطمه اکبری پیرزن 81 ساله ای رفتند که 25 سال است به دلیل کسالت، توفیق حضور در حرم امام رضا(ع) را نداشته است.

علی صلحی، فرزند وی حالاتی از مادر خود را بیان کرد که در نوع خود درس آموز است و با توجه به موضوعیت داشتن با حج و بمناسبت قرار گرفتن در ایام اعزام حجاج به سرزمین وحی، شنیدن آنها خالی از لطف نیست.

توصیه یک مشتاق بیت الله الحرام و حامی مظلومان یمن به حجاج سرزمین وحی

پسر این پیرزن 81 ساله از علاقه مادرش به سفر حج گفته و افزود: مادر من هم مثل همه مسلمانان جهان دوست دارد برای یک‌بار هم شده به زیارت کعبه مکرمه و مدینه منوره مشرف شود اما وقتی اخبار حمله رژیم آل سعود به یمن را می‌بیند که چه ظلمی در حق مردم مظلوم یمن روا می‌دارند، اشکش جاری می‌شود و می‌گوید: «چرا این آدم‌هایی که خودشان را خادمین حرمین شریفین می‌دانند، به زن و بچه مردم رحم نمی‌کنند و آنها را به خاک و خون می‌کشند؟» به همین خاطر هزینه سفر حج تمتع خود را برای کمک به مردم یمن اهدا کرد.
وی ادامه داد: مادرم به اطرافیانی که قصد دارند به مکه بروند، می‌گوید تا جایی که می‌توانید آنجا هزینه نکنید و سوغاتی نخرید، ارز را از کشور خارج نکنید و به جیب آل سعود نریزید. وقتی نزدیکان در بازگشت از مکه برایشان سوغاتی می‌آورند را مصرف نمی‌کند و همیشه می‌گوید وقتی فکر می‌کنم که این سوغاتی از کجا آمده و پولش در کجا هزینه می‌شود، استفاده از آن ناراحتم می‌کند.

البته نیکوکاری این زن فداکار به اینجا خلاصه نمی شود و پسر در خصوص دیگر اقدامات خیرخواهانه مادرش با افتخار گفت: چند سال پیش ارثیه‌ای چند ده‌میلیونی به مادرم رسید که همه آن را صرف کمک به دیگران کرد. مثلاً ساخت گنبد مسجد جامع شهر مهربان با کمک‌های مردمی است که مادرم هم بخشی از هزینه ساخت آن را متقبل شد.

همانطور که ذکر شد، این مادر نمونه بدلیل کسالت، سالیان سال از زیارت امام رضا(ع) در مشهد محروم بوده و با حضور خادمان حرم آن امام رئوف در منزل وی و با دیدن پرچم، صدای هق‌هق گریه‌اش بلند شد. پرچم را ‌بوسید و سر و رویش را با آن متبرک می‌کرد و مدام دست‌به‌سینه می‌گذاشت و از راه دور به امام سلام می‌داد.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/XTw2vA
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***