تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

بابایی اقدم در گفتگو با ائل:

ماموریت خارجی مدیران نباید صرفا به بازدیدها خلاصه شود / در شورای پنجم تاکنون سفری به خارج از کشور نداشته ام

عضو شورای شهر تبریز گفت:سفرهای خارجی در سطح مدیریت شهری زمانی مثمر ثمر خواهند بود که هدفمند، با برنامه کاری و در قالب مأموریت انجام شود.

ماموریت خارجی مدیران نباید صرفا به بازدیدها خلاصه شود / در شورای پنجم تاکنون سفری به خارج از کشور نداشته ام

فریدون بابایی اقدم، عضو شورای شهر تبریز در گفتگو با ائل در خصوص اینکه آیا تاکنون در قالب ماموریت کاری سفر خارجی داشته است یا خیر، گفت: بنده چندین بار  به منظور شرکت در کنفرانس های علمی آن هم از طرف دانشگاه به سفرهای خارجی رفته ام ولی از شروع شورای پنجم شهر تاکنون سفری به خارج از کشور نداشته ام.

ماموریت خارجی مدیران نباید صرفا به بازدیدها خلاصه شود

وی در خصوص لزوم سفرهای خارجی اعضای شورای شهر، بیان داشت: سفرهای خارجی در سطح مدیریت شهری زمانی مثمر ثمر خواهند بود که هدفمند، با برنامه کاری و در قالب مأموریت انجام شود و اینگونه نباشد که بطورمثال ما چهار،پنج روز صرفا برای انجام یک بازدید کلی از یک مجموعه ای به سفرخارجی برویم.

احساس می شود سفرهای خارجی، هدف دار نیست

وی افزود: لذا اگر قرار است ما در قالب یک ماموریت، سفر خارجی داشته باشیم، حتما باید آنجا جلساتی جهت انتقال تجربه در امور مدیریت شهری و اینکه چه موفقیت هایی در این حوزه داشته اند، برگزار کنیم. بنابراین اگر سفرهای خارجی اینگونه و به صورت هدفدار و تعریف شده انجام شود، خیلی خوب است اما احساس می شود که متاسفانه تاکنون در اکثر قریب به اتفاق سفرهای خارجی این چارچوب و روال رعایت نشده است.

در شورای پنجم به جز سفر اخیر دو نفر از همکاران، سفر خارجی دیگری نبوده و سخت گیری در این مورد  وجود دارد

این عضو شورای شهر تبریز در خصوص روند صدور مجوز این سفرها تصریح کرد: طبق آئین نامه برای اخذ مجوز انجام سفر خارجی، حتما باید یک ماه قبل به استانداری اطلاع داده شود؛ البته علاوه بر اینکه این سفر به وزارت کشور اعلام می گردد تا مجوز صادر شود، در داخل شورا نیز کارگروهی جهت این امور وجود دارد. 

بابایی اقدم خاطر نشان کرد: خوشبختانه در این دوره شورای شهر تبریز به جهت اینکه حساسیت ویژه ای که از طرف استانداری وجود دارد، معمولا مجوز سفرهای خارجی به سختی صادر شده است و تاکنون هم به استثناء سفر اخیر دو نفر از همکاران شورا، سفر کاری خارجی دیگری وجود نداشته است و تا زمانی که اهداف، برنامه ها و نتایج احتمالی این سفرها مشخص نشود، مجوز انجام سفر داده نمی شود.


مطالب مرتبط:

نماینده مردم تبریز در مجلس: بعد از توصیه مقام معظم رهبری به هیچ سفر خارجی نرفته ام

بیگی در گفتگو با ائل:سفرهای خارجی زیادی داشته ام و همه این سفرها نتایج و آثار خوبی داشته

سعیدی:سفرهای خارجی تشریفاتی هیچ ثمری برای کشور ندارد

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/DC2fxX
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***