تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

روایتی از دستگیری رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در تبریز:

از تحصیل در دانشکده داروسازی و چاپ اعلامیه تا فعالیت در دبی / فشار علمای تبریز برای آزادی بروجردی

ئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان خاطره ای جالب از دستگیری خود در تبریز و وساطت علمای این شهر برای آزادی گفت.

از تحصیل در دانشکده داروسازی و چاپ اعلامیه تا فعالیت در دبی / فشار علمای تبریز برای آزادی بروجردی

به گزارش ائل ، علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که از مدافعان برجام نیز بود؛ با بیان خاطره ای جالب از دستگیری خود در تبریز و وساطت علمای این شهر برای آزادی گفت.

از تحصیل در تبریز تا فعالیت در دبی

وی در لابلای مصاحبه مشروح خود با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه تحصیلات من به دلیل حضور پدرم در نجف اشرف، در مدرسه علوی ادامه یافت، می گوید: سال 49 به دانشگاه تبریز آمدم و در دانشکده داروسازی و رشته علوم آزمایشگاهی مشغول به تحصیل شدم. پس از پایان تحصیلات عالیه 2 سال پیش از پیروزی انقلاب برای فعالیت در بیمارستان هلال احمر دبی به امارات اعزام شدم و در آنجا نیز به دلیل جدای از مردم ایران نبودیم و تشکل مبارزاتی را با ایرانیان مقیم دوبی ایجاد کردیم و از طرف پلیس دبی که با ساواک ارتباط نزدیکی داشت، مورد بازجویی قرار گرفتم، زیرا اعلامیه حضرت امام(ره) را چاپ می‌کردیم.

وی می افزاید: کار سیاسی را پیش از انقلاب انجام می دادم و در دوران دانشجویی مدتی در زندان ساواک و شهربانی تبریز بودم.

جزئیات دستگیری در تبریز

بروجردی در مورد نحوه دستگیری خود در سال 51 توسط ساواک تبریز خاطر نشان می کند: رئیس دانشکده ما را خواست و گفت ساختمانی در کنار دانشگاه هست که سوالاتی از شما دارند، در میدان قیام تبریز مشخص بود که نزدیک دانشگاه ما، دفتر ساواک است و همه آن را می شناختند.

Image title


وارد ساختمان که شدم فردی با هیکل بدقیافه و سگی که در دست داشت، گفت، "شما از این لحظه بازداشت هستید، برو لباس‌هاتو عوض کن". لباس را عوض کردم و در سلول انفرادی بازجویی انجام شد. چند هفته ای در سلول انفرادی بودم، مرحوم پدرم با علمای تبریز صحبت کردند و من از ساواک به زندان شهربانی منتقل شدم و پس از آن با فشار علمای تبریز آزاد شدم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/8tLtbn
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***