تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در دیدار مدیران حج و زیارت آذربایجان شرقی با امام جمعه تبریز مطرح شد:

تاکید حجت الاسلام آل هاشم بر عدم فراموشی فاجعه منا / روحی: علی رغم شیطنت دشمنان، امسال ثبت نام حجاج سریع تر صورت گرفت

ظهر امروز مدیران حج و زیارت آذربایجان شرقی بمناسبت هفته حج و اعزام حجاج به سرزمین وحی، با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

تاکید حجت الاسلام آل هاشم بر عدم فراموشی فاجعه منا / روحی: علی رغم شیطنت دشمنان، امسال ثبت نام حجاج سریع تر صورت گرفت

به گزارش ائل ، ظهر امروز مدیران حج و زیارت آذربایجان شرقی بمناسبت هفته حج و اعزام حجاج به سرزمین وحی، با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

یاد شهید جلالی باید گرامی داشته شود

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در این دیدار با بیان اینکه حج باید تامین کننده منافع تمام مسلمانان باشد؛ افزود: حج به صورت طبیعی برطرف کردن مشکلات مسلمانان بوده و بهترین جایی است که موازین مسلمانان باید در آن بیان شود.

امام جمعه تبریز ضمن اشاره به فاجعه سرزمین منا در حج سال 94، تصریح کرد: شهدای منا را نباید فراموش کنیم و یاد و خاطره شهید محمد رضا جلالی را باید گرامی بداریم.

حجاج توجیه شوند تا پول های ایرانی را در بازار های عربستان خرج نکنند

وی به اهمیت مسایل اقتصادی اشاره داشته و افزود: باتوجه به مشکلات اقتصادی، حجاج توجیه شوند تا پول های ایرانی را در بازار های عربستان خرج نکنند و تنها به اندازه ای هزینه شود که نیاز های خود را تامین بکنند.

حجت الاسلام آل هاشم ضمن تاکید بر اینکه باید در حج، عزت و اقتدار و احترام حجاج ایرانی حفظ شود؛ بیان داشت: توجه به مسائل عبادی حج، توجه به معنویت در منا و مشعر لازم است و وظیفه مدیران و روحانیان کاروان است که دل های زائرین را به خدا نزدیک کنند تا از فضای معنوی مدینه و مکه استفاده کنند.

وی ضمن توصیه به حجاج بیت الله الحرام، گفت: وقتی به بیت الله الحرام می رویم، فقط مشکلاتی شخصی خود را نخواهیم و از خداوند برای خودمان توجه بخواهیم و برای حل مشکلات جامعه اسلامی و سلامتی رهبر عزیزمان را در کنار مشکلات شخصی خود مسالت کنیم.

پیش از سخنان امام جمعه تبریز، روحی ملکی، مدیر حج و زیارت استان طی سخنانی گفت: علی رغم شیطنت سایت‌های وابسته به دشمنان جهت تردید انداختن در دل مردم برای عدم سفر حجاج به مکه، امسال ثبت نام ها سریع تر و روان تر صورت گرفت و مردم نیز توجهی به این شیطنت‌ها نداشتند.

وی افزود: با توجه به روابط جمهوری اسلامی ایران و عربستان، مانند سالهای قبل نمی‌توانیم مواد اولیه غذایی را به عربستان ببریم و تا قبل سال ۹۶ کالاهای ایرانی به آشپزخانه منتقل می‌کردیم اما دوسالی است که چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد.

روحی خاطر نشان کرد: زائرین جمهوری اسلامی ایران در ۱۰۲ هتل و زائرین استان در چهار یا پنج هتل اسکان می‌یابند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/CjXPHM
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***