تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

سعیدی در گفتگو با ائل مطرح کرد:

سفرهای خارجی تشریفاتی هیچ ثمری برای کشور ندارد / بعضی سفرهای خارجی جهت خنثی کردن تاثیر اقدامات ترامپ است

سعیدی در گفتگو با ائل گفت: سفرهای خارجی تشریفاتی هیچ ثمری برای کشور ندارد.

سفرهای خارجی تشریفاتی هیچ ثمری برای کشور ندارد / بعضی سفرهای خارجی جهت خنثی کردن تاثیر اقدامات ترامپ است

محمد اسماعیل سعیدی در گفتگو با ائل در خصوص اینکه آیا تاکنون بعنوان نماینده مجلس سفرخارجی داشته یا خیر، گفت: یکی از سفرهایی که من رفته ام کشور لهستان بود و این سفر به دعوت طرف مقابل انجام گرفت و چون ما در گروه دوستی بودیم، از ما دعوت کردند تا برای افزایش زمینه های همکاری به لهستان سفر کنیم.


مذاکره برای همکاری در تراکتورسازی از نتایج سفر به لهستان

وی افزود:این سفر که در سال 94 انجام گرفته شد سفر خیلی خوبی بود و نتایج خوبی نیز در ارتباط با توسعه روابط بین ایران و لهستان نیز به همراه داشت و آنها نیز متقابلا به کشور ما آمدند و با توجه به علاقه ای که داشتند در بعضی جاها از جمله تراکتورسازی بازدید کرده و جهت همکاری وارد مذاکره شوند.

سفرهای خارجی تشریفاتی هیچ ثمری برای کشور ندارد

وی در خصوص ضرورت سفرهای خارجی مدیران، بیان داشت: ما یک سری ضروریات و نیازهایی داریم که اگر سفرها در ارتباط با این نیاز ها انجام شده باشند، مشکلی وجود ندارد و علت مخالفت ما با انجام بعضی از سفرهای خارجی، تشریفاتی و غیر ضروری بودن این سفرها است و با توجه به شرایط فعلی کشور هیچگونه ثمری برای کشور ما ندارند. ولی اگر یک مدیر برای باز کردن گرهی از مشکلات به یک سفر خارجی می رود و یک تبادل اقتصادی مفیدی انجام می دهد، یک قراردادی امضا می کند و یا اینکه توسعه ای در روابط بین المللی ما صورت می پذیرد، خوب است. مقام معظم رهبری اشاره فرمودند که بجز آمریکا، اسرائیل و بعضی از کشورها، روابط خود را با بقیه کشور ها توسعه دهیم.

برای انجام یک سفرخارجی باید هدف گذاری صورت گیرد

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو مجلس تصریح کرد: برای انجام یک سفرخارجی ابتدا باید هدف گذاری صورت گیرد بعد از هدف گذاری، باید ارزیابی شود که آیا این سفر ها نتیجه مفید و مثبتی دارد یا خیر.من معتقد هستم با توجه به شریط اقتصادی کشور در دو سال اخیر و بخصوص امسال که شرایط خاص است، ضرورتی ندارد سفرهایی را که چندان هم مؤثر و مفید نیستند انجام شود.

تشریح روند صدور مجوز برای ماموریت های خارج از کشور

سعیدی در مورد  نوع سفرها و صدور مجوز برای این سفرها نیز گفت: در مجلس یک سری سفرها وجود دارد که به دعوت طرف مقابل و در قالب گروه دوستی برای تحکیم روابط و فراهم نمودن زمینه برای ایجاد روابط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و... انجام می گیرد. بعضی سفر ها هم هستند که مأموریت محسوب می شوند و در مجلس تصمیمی گرفته می شود که یک هیئتی از طرف مجلس به کشور دیگری سفر کند که این ماموریت ها می تواند اهداف خاص سیاسی، اقتصادی و... داشته باشد. در مجلس مجموعه ای وجود دارد که ارزیابی لازم برای هر دو نوع این سفرها انجام گرفته و مجوز و یا عدم مجوز این سفرها صادر می شود.

وی ادامه داد: یک سری سفرها هم هستند که از طرف دولت انجام می شود و دولت از مجلس درخواست می کند تا دو یا سه نماینده هم از طرف مجلس، دولت را در این سفر همراهی کنند. مثلا در همین بازی های جام جهانی، این درخواست وزارت ورزش و جوانان بود که به همراه مسئولین ورزشی، چند نفر هم از مجلس به این سفر بروند. یا مثلا برای بازدید از یک نمایشگاه بین المللی در حوزه صنعت، از طرف وزارت صنعت در خواست همراهی یک یا دو نفر از نمایندگان مجلس نیز ارائه می شود و یا اینکه وزیر اقتصاد یک کشور، وزیر اقتصاد ما را دعوت می کند و روال اینگونه است که یک یا دو نفر هم از نمایندگان در این سفر شرکت می کنند.

بعضی سفرهای خارجی جهت خنثی کردن تاثیر اقدامات ترامپ است

این نماینده مجلس همچنین ابراز کرد: گاها بعضی از هیئت های تجاری و یا غیر تجاری در قالب بخش خصوصی به یک سفرخارجی می روند. این شرکت های خصوصی نیز بعضا از نمایندگان مجلس دعوت می کنند که برای اطلاع از برخی تصمیمات در این سفرها حضور داشته باشند.بعضی از سفرها هم هستند که برای خنثی کردن تاثیرات آمریکا در آن کشورها صورت می گیرد همانگونه که اطلاع دارید ترامپ در حدود دو هزار نفر را مامور کرده است که به اقصی نقاط دنیا سفر کنند لذا برای اینکه تاثیرات این سفرها را در کشورهای دیگر خنثی کنیم، لازم است که به این سفرها رفته شود.


مطالب مرتبط:

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی: بعد از توصیه مقام معظم رهبری به هیچ سفر خارجی نرفته ام

بیگی در گفتگو با ائل:سفرهای خارجی زیادی داشته ام و همه این سفرها نتایج و آثار خوبی داشته است

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/L88Gmn
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***