تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ائل مطرح کرد:

بعد از توصیه مقام معظم رهبری به هیچ سفر خارجی نرفته ام / بعضی سفرهای خارجی مدیران، کاملا تشریفاتی است

فرهنگی در گفتگو با ائل گفت: بعد از توصیه مقام معظم رهبری به هیچ سفر خارجی نرفته ام.

بعد از توصیه مقام معظم رهبری به هیچ سفر خارجی نرفته ام / بعضی سفرهای خارجی مدیران، کاملا تشریفاتی است

به گزارش ائل ، سفرهای خارجی مدیران و مسئولین کشوری از جمله موضوعاتی است که همواره مورد توجه افکار عمومی و رسانه ها قرار گرفته است. این سفرها که اغلب با عنوان ماموریت کاری صورت می گیرد، با این سوال روبرو می شود که این سفرها که با بودجه بیت المال صورت می گیرد؛ چه عوایدی برای مردم و مسایل کشور داشته است. ائل در پرونده ای ویژه به بررسی این موضوع مهم در گفتگو با برخی مسئولین پرداخته است.

یکبار از طرف مجلس به استرالیا سفر داشتم / تشریح نتایج اقتصادی و سیاسی سفر

محمد حسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ائل در خصوص اینکه آیا تاکنون سفر خارجی داشته است، گفت: یک بار از طرف کمیسیون در ارتباط با معادن سفری به استرالیا داشتم و از این سفر استفاده های زیادی شده است و روش هایی که در مورد مسائل زیست محیطی در آنجا وجود داشت فوق العاده بود که این نتایج را در جلسات متعدد در کمیسیون و حتی در حضور مسئولین دولتی مطرح کرده ام و یکی دیگر از ویژگی های خوبی که وجود داشت، نحوه جذب سرمایه گذاری خارجی بود که تفسیرهای خوبی از این مسئله وجود داشت.

وی ادامه داد: ما متوجه شدیم که از لحاظ سیاسی، نظام پارلمانی آثار و نتایج خوبی دارد که باعث می شود بعضی فرصت سوزی ها و اتلاف وقت از بین رفته و پارلمان می تواند به خوبی در دولت تأثیر گذاشته و حتی نحوه چینش وزرا به گونه ای است که مجلس همیشه حامی دولت است و هر کجا هم مشاهده شود که کارایی لازم وجود ندارد، وزیر مورد نظر کنار گذاشته می شود.

بعد از توصیه مقام معظم رهبری به هیچ سفر خارجی نرفته ام 

این نماینده مجلس تصریح کرد: یکی دیگر از مشاهدات ما بحث شکل گیری پایتخت بود که در آنجا شهری به نام کامبرا را صرفا جهت پایتختی طراحی کرده بودند که این شهر جمعیت زیادی نداشت و بیشتر مراکز علمی و دانشگاهی و پارلمانی و اجرایی در آنجا متمرکز شده بودند.

 تامین نیازها باید معطوف به داخل باشد نه خارج / بعضی سفرهای خارجی مدیران، کاملا تشریفاتی است

وی در مورد تعدد سفرهای خارجی برخی از مدیران نیز گفت: اولا باید این سفرها ضروری باشند و درضمن باتوجه به توصیه اخیر مقام معظم رهبری، من به کمیسیون هم اعلام کردم که حتی در صورت نیاز هم به سفرخارجی نخواهم رفت. آن افرادی هم که می روند علت این سفرها باید تامین نیازها باشد که اصولا این نگاه باید به داخل کشور معطوف باشد و نباید این نیاز ها از خارج تامین شوند. بعضی از سفرها هم هستند که هیچگونه ضرورتی برای رفتن وجود ندارد و کاملا تشریفاتی هستند و هیچ آثاری چه از نظر تجربه، دانش و سایر جنبه ها ندارند.

در وزارت نفت برای خرید پمپ و توربین به خارج سفر می کنند

فرهنگی در پایان با تاکید بر اینکه برخی از سفرهای خارجی خلاف و کاملا غیر ضروری است،  افزود: بطور مثال سفر وزیر امورخارجه به سایر کشور ها جهت انجام امورات مربوط به این وزارت خانه ضروری و لازم است ولی سفر کارکنان وزارت امورخارجه چندان ضروری به نظر نمی رسد. یا مثلا در وزارت خانه های نفت و نیرو صرفا برای خرید پمپ و توربین به خارج سفر می کنند، در حالیکه پمپ و توربین در داخل کشور از جمله در همین آذربایجان به نحو احسن قابل تامین می باشد و تولید بهتر و ارزان تر این لوازم در داخل انجام می شود، نیازی به این سفر ها نیست و این سفرها کاملا خلاف بوده و مغایر با مصالح ملی و وضعیت فعلی کشور می باشد و باید این سفرها به حداقل برسد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/zfiqNt
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***