تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان شرقی:

در انتخابات سال گذشته تخلفاتی از سوی مدیران دولتی صورت گرفت / تخلف استاندار سابق تایید نشد اما بنر دولت مستقر در حوزه فرمانداری نصب شده بود

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان شرقی گفت: در انتخابات سال گذشته تخلفاتی از سوی مدیران دولتی صورت گرفت.

در انتخابات سال گذشته تخلفاتی از سوی مدیران دولتی صورت گرفت / تخلف استاندار سابق تایید نشد اما بنر دولت مستقر در حوزه فرمانداری نصب شده بود

به گزارش ائل ، صمد عزیزی، ظهر امروز در نشست خبری بمناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان در 26 تیر گفت: شورای نگهبان وظیفه حفظ اسلامیت و جمهوریت نظام را بر عهده دارد و تایید مصوبات مجلس و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان و همه پرسی ها بر عهده این شورا است.

وی با تاکید بر اینکه باید از رای مردم صیانت شود؛ افزود: نظارت انتخابات بر عهده شورای نگهبان است که از طریق هیات های نظارت انجام می شودِ.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان شرقی ضمن اشاره به برخی تخلفات انتخاباتی در اردیبهشت ماه 96 در انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت:گزارش هایی دریافت کرده بودیم که برخی مدیران علیه یا له کاندیداها تبلیغ و سخنرانی می کنند و جهت پیشگیری باید گزارش می کردیم و قوه قضاییه طبق اصل 156 اگر تخلفی صورت می گرفت؛ باید خود ورود پیدا کند.

وی در خصوص تخلفات مطرح شده از سوی استاندار وقت، خاطر نشان کرد: در انتخابات سال گذشته تخلفی از سوی استاندار سابق آذربایجان شرقی صورت نگرفته و موردی گزارش نشده است ولی گزارش تخلفاتی از سوی تعدادی از فرمانداران، بخشداران و مدیران دولتی به دست آمده و تایید شده است.

عزیزی ادامه داد: در انتخابات سال گذشته بیش از ۷۰ مورد تخلف در سطح استان گزارش شده و احکامی برای آنان صادر شده است.

وی تاکید کرد: بر اساس قانون، فعالیت انتخاباتی بخشداران و مدیران دولتی ممنوع است و طبق قانون مجریان انتخابات باید بی طرف باشند ولی سال گذشته در ایام انتخابات مشاهده گردید که بنر دولت مستقر در حوزه فرمانداری نصب شده بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/9xo3Q2
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***