تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از تجمع مدافعان حریم عفاف و خانواده در تبریز:

آمدیم تا بگوییم حجاب راهی هست برای حضور بهتر زنان در اجتماع / سردار خرم: خاک بر سر مروجان فرهنگ عریانی و درود بر حافظان مکتب فاطمی و زینبی / هشدار امام جمعه تبریز در خصوص بی مهری به امر الهی حجاب

همایش حافظان حریم عفاف و خانواده صبح امروز با حضور پرشور مردم و بانوان مدافع حرمی عفاف، در محل میدان ساعت تبریز برگزار شد.

آمدیم تا بگوییم حجاب راهی هست برای حضور بهتر زنان در اجتماع / سردار خرم: خاک بر سر مروجان فرهنگ عریانی و درود بر حافظان مکتب فاطمی و زینبی / هشدار امام جمعه تبریز در خصوص بی مهری به امر الهی حجاب

به گزارش ائل ،  همایش حافظان حریم عفاف و خانواده صبح امروز همزمان با ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر با حضور پرشور مردم و بانوان مدافع حرمی عفاف، در محل میدان ساعت تبریز برگزار شد تا پیامی روشن و صریح به جهانیان مبنی بر اینکه "حجاب محدودیت نبوده بلکه مصونیت است" ؛ صادر کنند.

تاسی دختران مومن از دخت موسی بن جعفر(س)

این تجمع مردمی و خودجوش با حضور اقشار مختلف مردمی از بانوان تشکیل یافته و شرکت خانواده های شهدا علی الخصوص شهدای مدافع حرم و همچنین دختران خردسال چشم نواز بود.

مناسبت امروز یعنی گرامیداشت مقام دختر، جلوه ویژه ای به این تجمع داده بود و دختران و بانوان حاضر در این مراسم بر ضرورت الگوگیری از دخت حضرت موسی بن جعفر(ع) تاکید داشتند.

تعادل شخصیتی در پرتو حجاب محقق می شود

خانم جوانی که از اوایل شکل گیری از این تجمع دفاع از حریم خانواده در محل مراسم حضور داشت؛ در گفتگو با خبرنگار ائل به آثار فردی و اجتماعی حجاب اشاره کرده و گفت: حجاب اثرات مختلفی در زندگی فردی و اجتماعی و خانوادگی مردم دارد و به تبع آن بی توجهی به مسئله حجاب هیچوقت به نفع فرد و جامعه نیست. وی تاکید کرد: حفظ حجاب در بعد خانوادگی استواری آن را در پی دارد وکانون خانواده رامستحکم تر می کند و موجب رسیدن به آرامش و اطمینان قلبی شده و تعادل شخصیتی در پرتو حجاب محقق می شود.

این بانوی جوان در ادامه آثار جنبی حجاب و عفاف در جامعه را مطرح کرده و افزود: با حفظ پوشش خیلی از بیماری های اخلاقی جنسی ریشه کن می شود. در قرآن به حجاب اینگونه اشاره شده که زنان با روسری های بلند سرهایشان را بپوشانند. بر اساس تفاسیر منظور از بهترین حجاب چادر هست که البته حجاب همراه با عفاف و حیا معنی حجاب میدهد نه فقط پوشاندن ظاهری.

آمدیم تا بگوییم حجاب راهی هست برای حضور بهتر زنان در اجتماع

وی تصریح کرد:  منظور همان دو بعد حجاب یعنی ایجابی و سلبی است که هم خودت را بپوشانی و هم زیبایی ها و جذابیت هایت را از دید نا محرم سلب کنی.

وی با تاکید بر اینکه اجتماع کنندگان امروز مدافعین حجاب و عفاف هستند؛ ادامه داد: اینجا جمع شدیم تا بگوییم حجاب ممنوعیت نیست؛ بلکه راهی هست تا زنان راحت تر بتوانند در اجتماع حضور پیدا بکنند.

می خواهم بگویم، باید در وسط میدان باشیم

بانوی جوان دیگری در پاسخ به خبرنگار ائل، هدف خود از شرکت در این اجتماع را چنین تبیین کرد: جمع شده ایم تا نشان بدهیم با هر لباسی در هر شرایطی می توانیم ادامه دهنده راه حضرت فاطمه(س) باشیم و همیشه در وسط میدان باشیم.

وی افزود: آنهایی که می گویند چادری ها در محدودیت هستند بدانند که چادر هیچ وقت محدودیت نیست بلکه مصونیت است و ما را از هر آسیبی حفظ می کند.

این اجتماع پرشور که سمبلی برای مبارزه با بدحجابی محسوب می شد؛ دو سخنران ویژه داشت که به ایراد سخنرانی پرداختند.

ما پیرو مکتبی هستیم که پیامبرش بوسه بر دست دخترش می زد

ابتدا سردار عابدین خرم، فرمانده سپاه عاشورا ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه(س) و تمجید از غیرت بانوان و زنان و مردان، گفت: ما پیرو مکتبی هستیم که پیامبرمان زمانی که جاهلان دختران را زنده به گور می کردند؛ دست دخترش را بوسه می زد.

وی ادامه داد: ما پیرو مکتبی هستیم که حضرت زینب (س) را بر جهانیان عرضه کرد تا برهمه امت اسلامی یک الگو باشد و امام عظیم الشان انقلاب ما به وجود فاطمه زهرا(س) افتخار می کرد و خود را پیرو این مکتب می داند.

خاک بر سر مروجان فرهنگ عریانی و درود بر حافظان مکتب فاطمی و زینبی

فرمانده سپاه عاشورا ادامه داد: خاک بر سر کسانی که فرهنگ عریانی و پست غربی را ترویج می دهند و درود بر شما که حافظ مکتب فاطمی و زینبی هستید و حافظ خون هایی هستید که ریخته شد تا پرچم ما به اهتزاز در آمد.

خالی کردن صحنه مساوی است با در چشم بودن بی حجاب ها

وی با بیان اینکه از دامن زن، مردان غیور به معراج می رسند؛ گفت: خالی کردن صحنه ها توسط انقلابین، باعث می شود که بی حجابان در چشم باشند.


در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، امما جمعه تبریز طی سخنانی بیان داشت: حجاب برخاسته از اعتقادات درونی افراد است و عفاف حالات درونی انسان است و در قرآن از واژه عفاف در دو جا استفاده شده، گاهی عفت به معنای قناعت و گاهی به معنی خود نگه داری و پاکدامنی است.

بی مهری به حجاب در نتیجه برنامه ریزی جامع و جنگ نرم گسترده

وی با اذعان به اینکه حجاب میوه عفاف و عفاف ریشه حجاب است؛ تصریح کرد: حجاب امر خدا و یکی از احکام ضروری است و باید حفظ شود. حکمت حجاب سنجش میزان عبودیت بندگان الهی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ادامه داد: یکی از عواملی که به حجاب بی مهری می شود، عدم مدیریت و برنامه ریزی جامع و کامل است و مسئولین باید برنامه ریزی کنند.

وی افزود: یکی دیگر از علل بی توجهی به حجاب، جنگ نرم گسترده دشمن است و دشمن با شیوه ها و ابزارهای گوناگون، جنگی علیه مبانی و بنیان های خانواده شکل داده است.

رسالت سنگین آموزش و پرورش از دیدگاه حجت الاسلام آل هاشم

حجت الاسلام آل هاشم  تاکید کرد: آموزش و پرورش در تربیت صحیح کودکان از همان دوران دبستان حجاب را عادت داده وعفاف را حاکم کند.

وی با بیان اینکه باید الگوهای الهی و اسلامی در امر حجاب به جامعه اسلامی  معرفی شود؛ افزود: بی مهری به امر الهی حجاب در شرایطی که دشمن در قالب جنگ نرم، خاکریزهای اعتقادی و اخلاقی را مورد هجمه قرار داده؛ نگران کننده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/9GyYsk
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***