تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

فرار رو به جلو مقدم بر پاسخگویی!

استاندار اسبق و اصلاح طلب آذربایجان شرقی برای روحانی نسخه استعفای زوری پیچید / توجیه حمایت های دیروز و شانه خالی کردن های امروز

عبدالعلی زاده در مورد راهکار کنار گذاشتن دولت روحانی می گوید: وقتی خودشان کنار نمی‌روند مجلس باید ورود کند و وظیفه مجلس همین است.

استاندار اسبق و اصلاح طلب آذربایجان شرقی برای روحانی نسخه استعفای زوری پیچید / توجیه حمایت های دیروز و شانه خالی کردن های امروز

به گزارش ائل ،  مشکلات اقتصادی کشور در روزهای اخیر که منجر به نارضایتی عمومی شده، باعث شده عده ای به جای مطالبه گری از دولت، بحث انحرافی استعفا را مطرح می کنند و جالب اینکه این موضوع گاها با استقبال برخی حامیان دولت روبرو شده و به نوعی فرار رو به جلو را بر پاسخگویی مقدم می دانند.

وقتی دولت کاری برای مردم نمی‌کند، بهتر است رها کند و برود

علی عبدالعلی‌زاده، استاندار اسبق آذربایجان شرقی در دولت مرحوم هاشمی رفسنجانی که سابقه سکانداری وزارت مسکن و شهرسازی در دولت اصلاحات را نیز در کارنامه دارد؛ این روزها به جرگه افرادی تبدیل شده که حمایت های دیروز خود از روحانی را کنار گذاشته و اظهاراتی بیان می کند که تعجب برانگیز است.

عبدالعلی زاده به تازگی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در تهران ضمن تاکید بر ضرورت استعفای دولت روحانی، می گوید: وقتی دولت کاری برای مردم نمی‌کند، بهتر است رها کند و برود.

این اظهارات تامل برانگیز در حالی صورت می گیرد که اصلاح طلبان در دوره چهارساله اول دولت روحانی و همچنین ایام انتخابات سال 96 با سیاه نمایی دولت قبل از روحانی، مشکلات امروز کشور را ناشی از سوتدبیر 8 ساله پیش از روحانی می دانستند.

البته عبدالعلی زاده راهکار کنار گذاشتن دولت روحانی را نیز مطرح کرده و می افزاید: وقتی خودشان کنار نمی‌روند مجلس باید ورود کند و وظیفه مجلس همین است.

اگر روحانی اصلاح‌طلب نبوده، پس چرا به اصلاح طلبانی چون عارف و جهانگیری ترجیح داده شد

این چهره سیاسی اصلاح طلب همچنین در توجیه حمایت های جریان سیاسی هم طیف خود از روحانی را چنین توجیه می کند: این دولت هیچ‌گاه اصلاح‌طلب نبوده و اصلاح‌طلبان تنها از آن حمایت کردند و آقای روحانی هم هیچ‌گاه نگفته اصلاح‌طلب است.

این اظهارات در حالی صورت می گیرد که اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری سال های 92 و 96 با وجود کاندیداهای اصلاح طلبی همچون عارف و جهانگیری، حسن روحانی را به این دو ترجیح داده و گزینه اصلی خود معرفی کرده بودند؛ اما امروز با مطرح کردن موضوعاتی چون اصلاح طلب نبودن روحانی و بحث استعفا، سعی در برائت خود از ناکارآمدی دولت کرده و از مسئولیت حمایت های بی دریغ خود از وعده های روحانی شانه خالی می کنند تا روحانی بیش از پیش در بین هم قطاران سیاسی خود تنها شود.

بهتر بود به جای این موضوعات که دردی از مردم دوا نمی کند، این سیاسی کاری ها کنار گذاشته شده و تدبیری عملی، برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور شود؛ مخصوصا در شرایطی که حنای برجام دیگر رنگی ندارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/sqxfHn
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***