تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

برای حاج رضا، آن دُر غلطان و اسوه صبر و صلابت سپاه اسلام:

خلوت نشین کوی یار که به سبقت گرفتن صادق خود غبطه می خورد / چه باشکوه است استقبال پسر از پدری که او را برای شهادت تربیت کرد

خبر کوتاه بود و غمبار. پدر شهید مدافع حرم صادق عدالت اکبری به فرزند شهیدش پیوست و و چه باشکوه خواهد بود استقبال پسر از پدری که فرمانده و مراد او بود.

خلوت نشین کوی یار که به سبقت گرفتن صادق خود غبطه می خورد / چه باشکوه است استقبال پسر از پدری که او را برای شهادت تربیت کرد

 ائل / صابر عیسی پور


خبر کوتاه بود و غمبار. پدر شهید مدافع حرم صادق عدالت اکبری به فرزند شهیدش پیوست.

مرد راست قامت در فتنه های بزرگ 

مردی که روزی دُر غلطان سپاه اسلام بود و این اواخر درگیر مبارزه با بیماری طاقت فرسا که آن مرد بزرگ و حماسه آفرین را خلوت نشین کوی یار کرده بود.

حاج رضا نامی آشنا برای همه رزمندگان و بسیجیان عاشورایی تبریز بود. او که یادگار گرانقدر 8 سال حماسه و جهاد بود و بعد از دوران دفاع مقدس نیز، با لباس رزم، در بحرانی ترین صحنه های انقلاب، در وسط میدان بوده و جهاد کرد که نقطه عطف آن در فتنه آمریکایی-اسرائیلی سال 88 بود که دوشادوش فرزند شهیدش به مقابله با فتنه گران کوردل پرداخت.

غبطه به حال صادق، در اوج صلابت

در روز استقبال از پیکر فرزند رشیدش در فرودگاه شهید مدنی با صلابتی مثال زدنی به میان جمعیت آمد و به همه خوشامد گفت. به همراه همکارم جلو رفته و اجازه گرفتم و گفتگویی کوتاه با این مرد بزرگ انجام دادم.

Image title


حاج رضا با همان استواری همیشگی خود، با آرامش پاسخ سول هایم را داد و با تاکید بر تعلق خاطر فرزندش به شهدا، گفت: فرزندم با شهدا زندگی می کرد و هر جا شهیدی به تبریز می آمد در برگزاری مراسم برای آنها پیشگام بود.

وی با بیان اینکه صادق، راه خود را آگاهانه انتخاب کرد و به شهادت رسید؛ تصریح کرد: همیشه می گفت که اگر ما به نبرد با داعشی ها نرویم پس چه کسی باید دل رهبر انقلاب را شاد کند و ما نباید بگذاریم حضرت آقا غصه به دل خود راه دهند.صادق علی رغم زندگی شیرینی که با همسر خود داشت اما چون با آروزی شهادت می زیست؛ در مقام عمل نیز عقب نشینی نکرد و به آروزی دیرینه خود نائل آمد.

اما جمله تکان دهنده حاج رضا در این مصاحبه زمانی بود که به مقام فرزند شهیدش غبطه خود و گفت: خوشا به سعادت صادق که از من سبقت گرفت.

حاج رضا و سکوت هایی که رازهای ناگفته با خود داشت

او که بعد از شهادت فرزندش، لحظه ای آرام و قرار نداشت و همواره علی رغم مبارزه طولانی مدت با بیماری کشنده که قدرت تکلم را نیز از وی گرفته بود؛ همواره با سکوت و نگاه های معنی دار خود، حامل راز های ناگفته و ناطق ارزش ها وآرمان هایی بود که عمری برای احیای آن مبارزه می کرد.

این مرد صبور همواره و حتی در روزهای سخت دوران نقاهت، بر حفظ انقلاب تاکید داشته و یادم می آید که می گفت دفاع از حریم اهل بیت(ع) هزینه می خواهد؛ همه چیز پول نیست گاهی اوقات برای آرمان ها و حفظ دستاوردهای انقلاب و اسلام باید از جان هزینه کرد.

این رزمنده باصلابت و یاور بسیجیان و مرد روزهای سخت، نتوانست دوری از فرزند رشیدش را بیشتر از این تحمل کند و سرانجام داغ فراق، به انتها رسید و خسته دلی دیگر از جمع عاشورائیان پرکشید و میهمان بزم یاران شد.

اوج عظمت و بزرگی این اسوه صبر را باید در گمنامی او خلاصه کرد؛ چرا که با وجود خدمات ارزنده وی به انقلاب و سپاه توحید، هیچ گاه از خود دم نزد و حتی با تقدیم فرزند خود در راه جبهه مقاومت اسلامی، باز هم از چیزی دم نزد.

روایت یک دیدار با مبارز گمنام سپاه توحید: امید به شفاعت علی بن الموسی(ع) و رمز و راز با فرزند شهیدش

چندی پیش به همراه جمعی از دوستان دیداری صمیمی داشتیم و همسر مکرمه وی، از روند درمانی حاج رضا گفته و از آخرین جلسه ویزیت های پزشکی در مشهد الرضا سخن به میان آمد و همگی بر مهر امضای شفاعت علی بن الموسی الرضا(ع) دل بستیم؛ غافل آنکه این مرد بزرگ حال و هوای دیگری در سر داشته و هوای دیدار با یاران شهیدش و در راس آن با صادق خود داشت.

Image title


این دیدار که به نوعی مراسم عیادت از بیمار، تبدیل به بانک روحیه به ما شد و حاج رضا هم که سراسر این مجلس را با سکوت های معنی دار و گهگاهی با اشارات دست و سر دنبال می کند؛ نظاره گر جلوه عظیمی از خلوص ایمانی بود؛ گویی فهمیده که این چهره های انقلابی و جوانان نسل جدید، آمده اند تا خودشان از او روحیه بگیرند.

همسر این مرد روزهای سخت که حتی با خانه نشینی خود نیز، همچون روزهای رزم، موجی از صلابت را ایجاد کرده؛ گمنامی حاج رضا را ناشی از عدم قدرشناسی عده ای عنوان می کند. و از این حیث گلایه هایی را در نگاه و کلام او بروز می دهد.

مادر شهید آقا صادق البته اوج افتخار برای همسرش را در این جمله خلاصه می کند که "اینکه عده ای به حاج آقا احترام می گذارند؛ بخاطر مسئولیت های او در رده های مختلف سپاه نبوده؛ بلکه بخاطر وجود ارزشمند اوست".

اکنون انتظار وصال حاج رضا به فرزند شهیدش به سر آمد و بعد از حدود دو سال فراق، به خیل عاشورائیان مهاجر پیوست و چه باشکوه خواهد بود استقبال پسر از پدری که تو را برای شهادت تربیت کرد.


مطالب مرتبط:

پدر شهید اکبری در گفتگو با ائل: خوشا به سعادت صادق که از من سبقت گرفت

جلوه ای از شهید لاجوردی در سیرت حاج رضا اکبری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/esoz8i
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***