تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از حواشی و ابهامات مدرک تحصیلی سخنگوی شورای پنجم تبریز:

کنش و واکنش نماینده پیگیر و رئیس دادگستری: بداخلاقی سیاسی یا وظیفه قانونی؟ / پافشاری بیگی بر کنار رفتن صادق زاده با چاشنی کنایه به پرونده فساد شورا

در روزهای اخیر بیگی به انتشار سند عدم تایید مدرک تحصیلی صادق زاده در استعلام از نهادهای ذی‌ربط، پرداخت و رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی در پاسخ به ادعاهای بیگی، اذعان داشت: ادعاهای آقای نماینده پایه و اساس نداشته و با نگرش سیاسی بوده است.

کنش و واکنش نماینده پیگیر و رئیس دادگستری: بداخلاقی سیاسی یا وظیفه قانونی؟ / پافشاری بیگی بر کنار رفتن صادق زاده با چاشنی کنایه به پرونده فساد شورا

به گزارش ائل ،  از زمان روی کار آمدن شورای پنجم شهر تبریز در شهریور ماه سال 96 که با ترکیب جدیدی نسبت به دوره قبل همراه بود؛ بحث مدرک تحصیلی کریم صادق زاده تبریزی، یکی از اعضای راه یافته لیست امید به شورا، تبدیل به سوژه رسانه ها شد.

زمزمه های کنار رفتن صادق زاده و جایگزینی اسوتچی

حدود یک ماه از آغاز به کار شورای پنجم گذشته بود که احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس نسبت به ابهامات مدرک کارشناسی ارشد صادق زاده مطالبی ارائه داد و از رسیدگی به این پرونده در هیات حل اختلاف استان خبر و لغو عضویت صادق زاده در شورا داده بود که این موضوع با واکنش شهرتی فر، فرماندار وقت تبریز روبرو شده و گفته بود بررسی مدارک نامزدهای انتخابات شوراها بر عهده هیات اجرایی و نظارت است و این هیات در انجام وظیفه خود اشتباه نکرده است .

همزمان با مطرح شدن این مساله، صحبت ها از کنار رفتن عضو اصلاح طلب شورا و جایگزینی اسوتچی، بعنوان عضو علی البدل در شورای پنجم به میان آمد اما با گذشت قریب به یک سال، اتفاق خاصی در این خصوص رخ نداد و مدرک تحصیلی سخنگوی شورای پنجم شهر تبریز تایید شد تا اینکه در روزهای اخیر بیگی با درج پست اینستاگرامی به انتشار سند عدم تایید مدرک تحصیلی صادق زاده در استعلام از نهادهای ذی‌ربط، پرداخت.

Image titleواکنش حجت الاسلام مظفری: ادعاهای آقای نماینده با نگرش سیاسی بوده

صادق‌زاده نیز در واکنش به این ادعای بیگی اظهار داشت: هیچ نیازی به پاسخ دادن به این اظهارات بی‌پایه نمی‌بینم و قبلا پاسخ‌های لازم را مراجع ذیصلاح با استناد به مدارک قانونی داده‌‌اند.

اما این پایان ماجرا نبوده و کار به موضع گیری رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی کشید و حجت الاسلام مظفری در جمع خبرنگاران در پاسخ به ادعاهای بیگی، اذعان داشت: ادعاهای آقای نماینده پایه و اساس نداشته و با نگرش سیاسی بوده و متاسفانه یک بداخلاقی بود چرا که اگر قرار است، اطلاع‌رسانی شود باید توسط رئیس هیات حل اختلاف باشد و این در واقع بهره‌برداری آن نماینده بود که غیرقانونی و غیراخلاقی از جانب وی بوده است.

وی همچنین با بیان اینکه این نماینده مجلس اصلاً جایگاه قانونی برای استعلام مدرک تحصیلی ندارد؛ افزود:مدرک تحصیلی ابهام دارد و در دست بررسی است و اگر موضوع جایگاه حقوقی داشته باشد باید دادسرا رسیدگی کند نه شورای بررسی اختلافات شورای استان.

بلافاصله بیگی که همچنان پیگیر این پرونده است؛ اظهارات حجت الاسلام مظفری را بی پاسخ نگذاشته و طی واکنشی گفت:در قضیه مدرک تحصیلی صادق زاده اگر من کار خلاف قانون کرده ام رییس دادگستری حتما اقدام قانونی کند.

وی با تاکید بر پیگیری جدی این موضوع تا حصول نتیجه، تصریح داشت: صحبت های بنده بر مبنای مسئولیت و وظیفه قانونی است و رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی در هر موضوعی که بر خلاف قانون است باید اقدام کند و اگر اقدام نمی کند کوتاهی و تخلف کرده اند.

این نماینده مجلس همچنین ضمن انتقاد به عملکرد دستگاه قضایی استان در پرونده شورای شهر تبریز، ادامه داد: آرای قضایی متاسفانه برای دلگرمی این مردم صادر نمی شود چنانچه آرای شورای شهر حاکی از این موضوع است.

آیا این ابهام نیز به سرنوشت پرونده شورای چهارم دچار می شود؟

این موضوع جنجالی و مبهم که گریبانگیر شورای شهر تبریز بوده، همچنان به سوژه خبری محافل رسانه ای تبدیل گشته و همچنین پرونده فساد شورای چهارم نیز در کنار این موضوع، باعث شده تا پارلمان محلی تبریز تحت الشعاع حواشی خارج از گود شده و همه نگاه ها به نتیجه این پرونده ها باشد.

فارغ از موضوع پرونده فساد در شورا و شهرداری که آینده آن معلوم نیست؛ پرونده مدرک تحصیلی سخنگوی شورا فصل جدیدی از حواشی این شورا بوده که علی رغم موضع گیری رئیس کل دادگستری استان و تاکید بر بی اساس بودن اظهارات بیگی، اما این نماینده مجلس و استاندار اسبق آذربایجان شرقی، بر صحت ادعای خود تاکید داشته و باید منتظر آینده این ماجرا بود و امید است نتیجه آن نیز به مانند بحث ننگین فساد در شورای چهارم، مبهم و نامعلوم نگردد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/anJKrJ
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***