تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از تراکتور مدل جدید برای فصل آتی لیگ فوتبال:

توشاک و امیدهایی که زنده می کند / ستاره هایی که نوید آشتی مجدد پرشورها با سکوها را می دهد

به نظر می رسد هواداران پرشور تراکتور بعد از گذراندن یک فصل کابوس بار و عملکرد ضعیف، امسال انتظار یک تیم کهکشانی از سرخ ها را دارند و این موضوع نوید بخش آشتی مجدد هواداران پرشمار و پرشور این تیم با سکوهای استادیوم می باشد.

توشاک و امیدهایی که زنده می کند / ستاره هایی که نوید آشتی مجدد پرشورها با سکوها را می دهد

به گزارش ائل ، جان توشاک سرمربی 69 ساله و پرافتخار اهل ولز با مسئولان تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز به توافق نهایی رسید و قرارداد 3 ساله او با سرخ پوشان، به تیتر اخبار ورزشی کشور تبدیل شد.

از زمان در اختیار گرفتن مالکیت باشگاه تراکتورسازی توسط زنوزی، به هواداران قول حضور یک مربی بزرگ خارجی داده شده بود که انتخاب توشاک در همین راستا بوده است تا با امدن خود به ایران، تحولی در تیم بحران زده فصل قبل تراکتور ایجاد شود.

عباس الیاسی، سرپرست باشگاه تراکتورسازی درباره این انتخاب به رسانه ها گفته است: مذاکرات با توشاک را زنوزی شخصاً انجام داده است و بیشتر خود او در جریان جزئیات قرارداد این سرمربی قرار دارد. در هر صورت به نظرم در وضعیت فعلی انتخاب این مربی کار بزرگی بود و رقم قرارداد این مربی خوب است، نگران نباشید.

نام جان توشاک، یادآور خاطرات قهرمانی در لالیگا روی نیمکت مربیگری رئال مادرید و دوران جادویی‌ لیورپول در دهه 70 میلادی است .

علاوه بر این، در سوابق این مربی نام آشنای فوتبال جهان، نشستن روی نیمکت تیم های اسپورتینگ لیسبون، لاکرونیا، بشیکتاش، تیم ملی مقدونیه و رئال سوسیداد نیز دیده می شود.

توشاک در دوران مربیگری در اسپانیا، افتخاراتی نظیر کسب مقام قهرمانی با رئال سوسیداد در کوپا دل ری در سال ۱۹۸۶–۸۷ شد و مقام قهرمانی با رئال مادرید در لالیگا اسپانیا در فصل ۱۹۸۹– 1990 و همچنین قهرمانی در سوپر جام فوتبال اسپانیا با لاکرونیا در سال ۱۹۹۵ را در کارنامه داشته و ضمنا قهرمانی در بشیکتاش ترکیه در جام حذفی فوتبال ترکیه در سال ۱۹۹۷–۹۸و قهرمانی در خزر لنکران جمهوری آذربایجان در سوپر جام فوتبال جمهوری آذربایجان در سال ۲۰۱۳ از دیگر  سوابق درخشان این مربی کهنه کار ولزی است که با کوله باری از تجربه راهی تبریز می شود.

ناگفته نماند که توشاک در فصل گذشته لیگ برتر، یکی از گزینه های مدنظر برای هدایت تیم فوتبال سپاهان بود اما در نهایت حضورش در ایران میسر نشد.

جالب اینکه یک روز پس از انتخاب توشاک بعنوان سرمربی تیم ریشه دار تراکتورسازی تبریز، رسانه‌های ولزی خبر فعالیت این سرمربی را در ایران را مورد پوشش خود قرار دادند.

علاوه بر حضور این مربی پرآوازه در تراکتورسازی، گزارشات رسیده حکایت از مذاکره مسئولین باشگاه با چند بازیکن تراز اول برای پوشیدن پیراهن سرخ های تبریز در فصل آتی دارد و حتی برخی منابع غیررسمی، از مذاکره مالک باشگاه با اتوئو، ستاره سابق کامرونی بارسلونا خبر داه اند و همچنین نام بازیکنانی چون سروش رفیعی نیز برای حضور در تراکتورسازی به چشم می خورد.

به نظر می رسد هواداران پرشور تراکتور بعد از گذراندن یک فصل کابوس بار و عملکرد ضعیف، امسال انتظار یک تیم کهکشانی از سرخ ها را دارند و امیدها برای قهرمانی تراکتورسازی در فصل جاری بیش از فصول گذشته بوده این موضوع نوید بخش آشتی مجدد هواداران پرشمار و پرشور این تیم با سکوهای استادیوم می باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/MVn1MC
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***