تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

بررسی میزان تحقق عدالت شهری در شورای پنجم تبریز در گفتگوی ائل با نائب رئیس شورا:

وظیفه شورا نظارت بر عملکرد شهرداری است نه رسیدگی به سهم خواهی ها

اندیش، نائب رئیس شورای شهر تبریز در گفتگو با ائل گفت: وظیفه شورا نظارت بر عملکرد شهرداری است نه رسیدگی به سهم خواهی ها.

وظیفه شورا نظارت بر عملکرد شهرداری است نه رسیدگی به سهم خواهی ها

سونیا اندیش در گفتگو با  ائل  در خصوص بحث اجرای عدالت شهری در شورای شهر و شهرداری گفت: بحث عدالت شهری و توزیع متناسب امکانات جزو موضوعاتی هستند که از همان ابتدای شورای پنجم بعنوان اولویت های مهم قرار گرفته شده است و بارها به این موضوع تأکید شده است.حتی در موضوع تنظیم بودجه این موضوع لحاظ شده است. بحث مشکلات حاشیه نشینی و هزینه هایی که برای اصلاح وضعیت فعلی حاشیه نشینی همگی سعی شده است در بودجه لحاظ شود.

توجه به مناطق کم برخوردار و ایجاد فرهنگسراها و پارک های محلی از اقدامات مهم شورا در بحث عدالت شهری است

وی ادامه داد: سعی بر این است که از مناطق برخورداری که دارای درآمد بیشتری نسبت به برخی مناطق کم برخوردار هستند، بودجه ای متمرکز شده و اینطور نشود که هرمنطقه درآمدهای خود را صرف هزینه های همان منطقه کند بلکه متمرکز شده و توسط شهرداری در اختیار مناطق کم برخوردار قرار گرفته و هزینه شود.

نایب رئیس شورای شهر تبریز افزود: موضوع دیگر بحث توسعه امکانات ازجمله پارکهای محلی، ایجاد فرهنگسرا ها است که در این حوزه سعی شده است که توزیع متناسب در بقیه مناطق هم اتفاق بیفتد و این کار در حال اجرا شدن است. به عنوان مثال ما قصد داریم پارک ها و امکانات لازم را در محلات احداث کنیم تا لزومی نداشته باشد که همه مجبور شوند به ائل گلی رفته و از امکانات آنجا استفاده کند که هم به لحاظ کاهش هزینه و بالارفتن ارزش منطقه ای محلات حائز اهمیت است. ما همچنین سعی می کنیم که بحث پارک بزرگ در منطقه غرب تبریز را هم هرچه سریعتر انجام تکمیل کرده و توزیع متناسب امکانات به این قسمت از شهر نیز صورت پذیرد.

شفاف سازی بودجه شهرداری و قراردادها در راستای جلب اعتماد عمومی

وی همچنین به بحث شفافیت مالی شهرداری اشاره داشته و گفت: یکی از مصوبات شورای پنجم در بحث شفافیت مالی شهرداری این است که بعد از اینکه بودجه مصوب شد، در معرض دید شهروندان و برای مطلع شدن آنها در پرتال شهرداری تبریز قرار گیرد. اکنون کلیات بودجه مصوب شده است و بعد از بررسی در فرمانداری و رفع برخی ایرادات، به محض حل شدن این کارها، در پرتال شهرداری قرار خواهد گرفت تا مردم از نحوه هزینه کرد و تقسیم بندی بودجه مطلع باشند.

اندیش تصریح کرد: یکی دیگر از مصوبات بسیار خوب در راستای شفاف سازی مالی شهرداری عبارت است از اینکه اطلاعات قراردادهای بالای 100 میلیون تومان باید در پرتال شهرداری قرار بگیرد و الحمدلله الان بیش از یک ماه است که این اطلاعات در پرتال و در زیرمجموعه معاونت برنامه ریزی قرار گرفته است و شروع، اتمام،نوع و پیمانکار قرار داد نوشته شده است.ولی در راستای شفاف سازی ما کار زیادی در پیش رو داریم و باید اتاق های شیشه ای داشته باشیم و هرفردی هر سوال و مسائل مالی دارد باید در انجا مطرح کند به هرحال بودجه شهرداری، بودجه مردم است و پول های مردم است که در اینجا هزینه می شود و این حق مردم است که بدانند این پول ها در کجا، چرا و چگونه خرج شده است.

وظیفه شورا نظارت بر عملکرد شهرداری است نه رسیدگی به سهم خواهی ها

وی در مورد سهم دهی ها و سهم خواهی گفت: وظیفه اصلی شورا نظارت بر عملکرد و هزینه کرد شهرداری است و شورا اصلا نمی تواند در امورات اجرایی شهرداری دخالت کند. درمورد سهم خواهی ها و سهم دهی ها من نمی توانم بگویم که چه کسی سهم خواهی می کند یا نه. ولی به هرحال ممکن است عده ای سهم دهی و سهم خواهی هم داشته باشند ولی من اطلاعی در این مورد ندارم.


اخبار مرتبط:

نیکوخصلت: توانمند سازی حاشیه نشینان را شروع کرده ایم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

0
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***