تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

بررسی میزان تحقق عدالت شهری در شورای پنجم تبریز در گفتگوی ائل با نیکوخصلت:

توانمند سازی حاشیه نشینان را شروع کرده ایم / طرحی در دست اجرا داریم که نیازمند رفتار اداری و فرهنگ توسعه یافته است

نیکوخصلت در گفتگو با ائل در خصوص بحث اجرای عدالت شهری در شورای شهر و شهرداری گفت: ما می خواهیم در این مسیر تغییراتی ایجاد کنیم. موضوع اولی که ما شروع کرده ایم، بحث توانمند سازی است.

توانمند سازی حاشیه نشینان را شروع کرده ایم / طرحی در دست اجرا داریم که نیازمند رفتار اداری و فرهنگ توسعه یافته است

سعید نیکوخصلت در گفتگو با ائل در خصوص بحث اجرای عدالت شهری در شورای شهر و شهرداری گفت: این موضوع یک بحث کاملا کارشناسی است و در چند بعد قابل بحث می باشد. ما می خواهیم در این مسیر تغییراتی ایجاد کنیم. موضوع اولی که ما شروع کرده ایم، بحث توانمند سازی است و در بعد ورزش، کودکان مناطق حاشیه نشین که محروم از امکانات هستند را شناسایی کرده ایم و  حدود 2هزار کودک در بازه سنی 10 الی 14 سال را در حال وارد کردن به بحث ورزش هستیم(البته ورزش مداوم نه اینکه هفته ای یک جلسه) و در این طرح با آموزش و پرورش نیز هماهنگی های لازم را انجام داده ایم. 


این عضو شورای شهر تصریح کرد:  یک سری برنامه های دیگری هم در شورا مطرح کرده ایم که در خصوص ساخت و ساز ( شهرک های اقماری) هستند و ما باید در سایت های کوچک آپارتمان هایی را تنظیم کرده و پیش ببریم. مثلا تعداد 2هزار واحد آپارتمان که به مناطق دیگر هم شیفت دهیم. که در جلسات متعدد با پیمانکاران صحبت کرده ایم و یک عزم ملی و پروتکل محکم لازم است و حتی از کمیسیون معماری و بعضی اعضای شورا هم پیگیر هستند.

وی ادامه داد : هرچند که شهرداری های مناطق 4 و 10 پارک ها و محل های فرهنگی را افتتاح می کنند. ولی طبق صحبتی که با اکثر کارشناسان صورت گرفته، همگی معتقد هستند که توانمندسازی بهترین راهبرد در قضیه حاشیه نشینی است.

نیکوخصلت همچنین ابراز نمود: یک طرح دیگری هم در جهت تقلیل تعداد مناطق حاشیه نشین داریم که فعلا قصد رسانه ای کردن این طرح را نداریم. ما به این طرح اعتقاد زیادی داریم و لازمه اجرای این طرح همکاری کل نهاد های شهر مانند دادگستری، آموزش و پرورش، بخش صنعت، نیروی انتظامی، استانداری، فرمانداری، شهرداری، ادارات آب، برق و مخابرات است.

وی ادامه داد: این طرح بسیار قوی است و ما برای اجرای این طرح به یک رفتار اداری، فرهنگ توسعه یافته و کار اجرایی نیاز داریم. این کار شدنی است به شرطی که سیستماتیک باشد و افرادی هم که جلو می آیند، باید صرفا برای انجام این طرح جلو بیایند و قرار نیست این طرح به اسم یک نهاد یا فرد خاصی زده شود. اگر یک بخش یا نهاد کنار بکشد، این کار اتفاق نخواهد افتاد لذا بهترین راه این است که طرح به اسم همه زده شود.با دوستان خود به اشتراک بگذارید

0
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***