تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

رییس ستاد دیه آذربایجان شرقی تشریح کرد:

برگزاری جشن گلریزان همزمان با ولادت امام حسن در تبریز / جزئیات زندانیان جرایم غیر عمد استان

رییس ستاد دیه آذربایجان شرقی گفت: جشن گلریزان همزمان با ولادت امام حسن برگزار می شود که منتظر کمک های خیران هستیم.

برگزاری جشن گلریزان همزمان با ولادت امام حسن در تبریز / جزئیات زندانیان جرایم غیر عمد استان

به گزارش ائل ،  رسول تقی پور ظهر امروز در نشست خبری اصحاب رسانه گفت: تعداد افراد دارای جرایم غیر عمد در زندان های استان 368نفر با مبلغ بدهی 32میلیارد تومان بود که توسط کمک های مردم آزاد شدند و 79درصد آن هامحکومان مالی و بقیه زندانیان غیر عمد و دیه هستند محکومان مالی به افرادی گفته می شود که چک یا سفته دارند و طرفین مقابل از آن ها شکایت کرده و پرداخت به آن ها نبوده اند.

جزئیات زندانیان جرایم غیر عمد استان

وی بیان کرد: تامین منابع مالی آزاد سازی زندانیان از طریق کمک های ویژه ستاد دیه وام با کارمزد 4 درصد و تامین از طریق آورده خانواده های زندانیان بوده است.

تقی پور اذعان داشت: از بین 368 نفر زندانی آزاد شده 13 نفر خانم و 355 نفر مرد هستند که 35مورد دیه 216نفر محکومیت مالی 87مورد مهریه و 17مورد محکومیت نفقه بوده است.

وی خاطر نشان کرد:تعداد جرایم غیر عمد در سطح استان 543نفر است که 12نفر دیه 403 نفر مالی 116نفر محکومیت مالی و 12 نفر محکومیت نفقه است که مجموع بدهی های آن ها 50میلیارد تومان است اگر بتوانیم در جشن گلریزان 10میلیارد تومان جمع آوری کنیم می توانیم 40میلیارد تومان مابقی را از طریق اعسار به تقسیط و رضایت مندی شکات و اورده خانواده ها تامین کنیم.

رئیس ستاد دیه اظهار کرد: خوشبختانه در استان آذربایجان شرقی هیچ زن زندانی با جرایم غیر عمد وجود ندارد بیشترین زندانی در تبریز و مراغه ک کمترین زندانی در هشترود است.

وی تشریح کرد: سال گذشته 4میلیارد تومان در جشن گلریزان جمع اوری شده بود امیدواریم امسال هم بیشتر شود و از خیران میخواهیم کمک های نقدی خود را به شماره حساب های 100100بانک تجارت و 880081 بانک سپه واریز کنند و شادی را به خانواده های زندانیان غیر عمد ببخشند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

0
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***