تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

نوعی اعتراض به ظاهر مدنی اما وقیحانه

چند نکته کاربردی برای چهارشنبه های سفید

ایشان خانم مسیح علی نژاد نام دارد و با پیج یک میلیونی خود موج نسبتا کوچکی را در تهران و برخی شهرها به راه انداخته با عنوان چهارشنبه های سفید و با شعار دوربین ما اسلحه ما.

چند نکته کاربردی برای  چهارشنبه های سفید

 ائل / نوید اسماعیلی


ایشان خانم مسیح علی نژاد نام دارد و با پیج یک میلیونی خود موج نسبتا کوچکی را در تهران و برخی شهرها به راه انداخته با عنوان چهارشنبه های سفید و با شعار دوربین ما اسلحه ما.

فردی خلاق، آشنا به رسانه و البته دارای منابع عظیم اطلاعاتی و مالی که او را در استمرار این موج یاری می کنند.

محور موضوعات هم بانوان و دخترانی هستند که موهای خود را بیرون می‌ریزند و فیلم می گیرند و ایشان آنها را منتشر می کنند و حرفشان نه به حجاب اجباری است.

تا اینجا خیلی خوب و خیلی عالی، نوعی اعتراض مدنی و غیرخشونتی که خواسته خود را مطرح میکند حال کاری نداریم که قانونی هست یا نه و یا این عزیزان بیشمارند یا اقلیت اما اصلی ترین محور این صفحه خانم علی نژاد انتشار تصاویر از افرادی است که به آن بانوان و همسرانشان اعتراض می کنند که پوششتان را اصلاح کنید.

بازهم تا اینجا ایرادی نیست هر عمل عکس العملی دارد؛ لیکن اصل قضیه آنجاست که آن بانوان البته معدودشان، شروع می کنند به فیلم برداری و ارسال به صفحه این خانم.

جسارتا هرچند برخی توصیه ها شاید غیر اسلامی و نادرست باشد اما در برابر وقاحت برخی از بانوان به نظرم تنها راه چاره است هرچند ما این فیلم ها را حدالقمدور بجایی ارسال نمی کنیم.

اولا، با زبان نرم بگویید و بروید.

دوم، در صورتی که بحث ادامه پیدا کرد بازهم با زبان نرم بگویید و رد شوید.

اما سوم، اگر آن بانوی محترم اقدام به فیلم برداری کرد، شما نیز از او فیلم بگیرید و صحبت های نرم خود بگویید.

چهارم، اصلا از معروف شدن نترسید، هرچه فیلم آمرین به معروف پخش شود این واجب فراموش شده بهتر جا می افتد و کثرت آمرین بیشتر معلوم میشود، به هرحال پیج خانوم علی نژاد دست کمی از تبلیغات مفت ندارد.

پنجم، به هیچ وجه درگیر نشوید و به سادگی این عزیزان لبخند زده و برایشان دعا کنید که هدایت شوند.

شرمنده از دوستان اما چاره ای نبود از ذکر چنین پیشنهاداتی؛ امیدوارم دوستان متدین تر و با مطالعه تر پیشنهادات بهتری ارائه دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

0
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***