تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

ویژوال برجام؛

وقتی همراهان مصاحبه‌شونده، خودشان زحمت طراحی سوالات را کشیدند / همه سوال‌های با ربط یا بی‌ربط، فقط یک پاسخ حول محور «برجام و الزام آمریکا به پایبندی در برجام» داشت

اول این که همراهان مصاحبه‌شونده، خودشان زحمت طراحی سوالات را کشیده بودند و زیاد به ما خبرنگاران زحمت ندادند تا دنبال سوال بگردیم و به اصطلاح نمونه سوالات دست مصاحبه‌شونده بود.

وقتی همراهان مصاحبه‌شونده، خودشان زحمت طراحی سوالات را کشیدند / همه سوال‌های با ربط یا بی‌ربط، فقط یک پاسخ حول محور «برجام و الزام آمریکا به پایبندی در برجام» داشت

 ائل / فرهاد باغشمال


در دوران دانشگاه، استاد پیری داشتیم که زیاد به دروس نوین مسلط نبود. تسلّط که چه عرض کنم، اصلا چیزی از علوم جدید نمی‌دانست. چرا که سال ۴۸ در آمریکا دکترای انفورماتیک گرفته بود، سی سال بعد با این همه پیشرفتِ علوم تکنولوژی قرار بود به ما ویژوال بیسیک یاد دهد و حال آنکه اصلا بلد نبود نرم افزار این درس را نصب کند چه برسد که تدریس هم بکند!

این استاد فقید به کلاس می آمد و بجای ویژوال بیسک به ما آمار تحلیلی درس می داد به انضمام کلی خاطره دوران تحصیل در آمریکا و خلاص!

روزها گذشت تا این که با هر بدبختی به انتهای ترم رسیدیم، در حالی که ما یک کلمه ویژوال بیسیک نمی دانستیم. بچه های کلاس جمع شدیم و دو سه نفر ریش سفید کلاس را فرستادیم پیش استاد از این باب که این چیزهایی که شما در این هفده جلسه در کلاس گفتید ربطی به ویژوال بیسیک ندارد و خلاصه ایام امتحانات است و حالا چه نوع سوالی می دهید که لااقل اگر بازرسی از مرکز آمد خیطی بالا نیاید!

استاد هم کلی صغرا کبرا چیده و گفته بود: نگران نباشید چند تا سوال نمونه می دهم و جوابهایش را هم یک طوری خودتان پیدا کنید و آنها را بخوانید و سر و ته امتحان را یک جوری هم بیاورید.

خلاصه... کُل کلاس نشستیم و هر چه گشتیم فقط جواب سوال اوّل را پیدا کردیم و از خدا پنهان نیست از شما چه پنهان، در روز امتحان، همان یک جواب را برای کلیه سوال ها نوشتیم و ویژوال بیسیک را اساسی پاس کردیم! پاس کردنی که نه ما چیزی از آن درس فهمیدیم و نه استاد!

اما بعد....

چند روز پیش به یک نشست مطبوعاتی دعوت شده بودیم که فرایند دعوت سه چهار روز وقت‌مان را گرفته بود و اوضاع و احوال این نشست مطبوعاتی خیلی شبیه امتحان دادن ما در خاطره بالا بود. اول این که همراهان مصاحبه‌شونده، خودشان زحمت طراحی سوالات را کشیده بودند و زیاد به ما خبرنگاران زحمت ندادند تا دنبال سوال بگردیم و به اصطلاح نمونه سوالات دست مصاحبه‌شونده بود.

و بعد این که ظاهرا سوال‌شونده، به همه سوال‌های با ربط یا بی‌ربط، فقط یک پاسخ حول محور «برجام و الزام آمریکا به پایبندی در برجام» داشت. هر چه سوالات خودشان را از خودشان پرسیدیم به مرثیه «برجام» هدایت شدیم و القصه نشست مطبوعاتی را ما خبرنگاران و مصاحبه‌شونده، اساسی پاس کردیم. درست مثل ویژوال بیسیک!

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

0
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***