تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

انتظارات رایزن سابق فرهنگی ایران در ترکیه از سفر روحانی به تبریز در گفتگو با ائل:

باید زیر ساخت های لازم در حوزه مسائل فرهنگی و ورزشی برای جوانان ایجاد شود

رایزن سابق فرهنگی ایران در ترکیه در گفتگو با ائل گفت:باید زیر ساخت های لازم در حوزه مسائل فرهنگی و ورزشی برای جوانان ایجاد شود.

باید زیر ساخت های لازم در حوزه مسائل فرهنگی و ورزشی برای جوانان ایجاد شود

حجت الاسلام حسن شعبانی در گفتگو با خبرنگار ائل ، در مورد سفر آتی رییس جمهور به تبریز و همچنین وعده های داده شده روحانی در جریان سفرهای قبلی به استان گفت: طبق آموزه های دینی، اگرما تعهد و وعده ای دادیم، حتما باید به آن وعده وتعهد پایبند باشیم و این یکی از نشانه های ایمان است یعنی اگر ما بخواهیم یک مؤمنی را معرفی کنیم،  بزرگترین شاخصه این است که اگر تعهدی داد روی این تعهد خود بایستد.

عدم پایبندی مسئولین به وعده ها، ارتباط بین مردم و حاکمیت را متزلزل کند


وی ادامه داد: متأسفانه یک چیزی که در سیستم اجرایی کشور باب شده است و خیلی هم مسئله زشت بوده و اصلا شایسته جامعه دینی و علی الخصوص جامعه شیعی نیست، این است که یک عده از مسئولین به مردم وعده هایی می دهند و این وعده ها به هر علتی عملی نمی شوند و این موضوع ضررهای متعددی را به دنبال خود خواهد داشت. یکی از این ضرر ها این است که مردم در طولانی مدت اعتماد خود را نسبت به سیستم اجرایی کشور از دست می دهند و دشمن هم بخوبی می تواند از این خلاء استفاده کرده و ارتباط بین مردم و حاکمیت را متزلزل کند.

مسئولین پایتخت نشین بدانند خشک شدن دریاچه ارومیه یعنی از بین رفتن زندگی در سه استان


شعبانی خاطر نشان کرد: متأسفانه در دوران دولت آقای روحانی هم این موضوع خیلی بارز است و یک سری وعده هایی داده می شود ولی بعدا به این وعده ها عمل نمی شود. یکی از این وعده ها که عملی نشد و قدم مؤثری در راستای آن برداشته نشد، بحث دریاچه ارومیه است. بعضی افراد این مسئله را شوخی تلقی می کنند و آن مسئولینی که در وزارت خانه ها در پایتخت نشسته اند باید توجه داشته باشند که خشک شدن دریاچه ارومیه برابر است با  از بین رفتن زندگی در سه استان آذربایجان شرقی، غربی و حداقل زنجان.


دور زدن با قایق در دریاچه ارومیه و عکس گرفتن، اقدام عملی محسوب نمی شود


وی افزود: متاسفانه تاکنون این موضوع را جدی تلقی نکرده اند چون که اگر جدی می گرفتند، ما در میدان عمل اقداماتی را می دیدیم. اینکه در یک مقطعی بخاطر نزولات آسمانی مقداری آب به این دریاچه اضافه شود و بعد یک مسئولی بر قایق سوار شده و یک دوری زده و عکسی هم گرفته باشد، این اقدام عملی محسوب نمی شود. ما امید واریم این سفر هم مثل سفرهای قبلی نشود و همانطور که آقای رییس جمهور دو روز قبل در جلسه مدیران ارشد دولتی گفتند « نباید توضیح واضحات دهیم » ، خود رییس جمهور هم توضیح واضحات ندهند و دلایل ماندن دریاچه در این وضعیت و عدم اقدامات عملی برای حل این مشکل را بیان کنند.

باید زیر ساخت های لازم در حوزه مسائل فرهنگی و ورزشی برای جوانان ایجاد شود


مسئول جبهه فرهنگی آذربایجان شرقی با اشاره به ضعیف بودن زیر ساخت در حوزه مسائل فرهنگی مخصوصا برای جوانان گفت: به عنوان نمونه ما در بحث اردوگاه هایی که جوانان بتوانند در این اردوگاه ها مستقر شده و از امکانات آنها استفاده کنند، خیلی ضعف داریم و یا این مناطق طبیعی که در استان وجود دارند، باید زیرساخت هایی را ایجاد کنند تا مردم بتوانند بیشتر از این مکان ها استفاده کنند.


رایزن سابق فرهنگی ایران در ترکیه افزود: همانگونه که در دین ما هم به سه رشته ورزشی تیراندازی، شنا و اسب سواری سفارش شده است، حداقل کاری که ما می توانیم انجام دهیم این است که زیرساخت های این سه رشته را برای اوقات فراغت جوانان در نظر بگیریم و وقتی که برای جوانان خطوط قرمزهایی معین می کنیم که شما نمی توانید این کارها را انجام دهید، باید جایگزینی مناسب برای این کارها مشخص کنیم. لذا لازم است که مسئولین استانی ما تهیه این زیرساخت ها را از رییس جمهور مطالبه کنند تا جوانان در این فصل تابستان بتوانند از اوقات فراغت خود بخوبی استفاده کنند.مطالب مرتبط:

کارت قرمز تراکتوری ها به رئیس جمهور و تنش هایی با محوریت سران فتنه

خوشکار مقدم:مخالفت نهادهایی خارج از نفوذ روحانی موجب عدم تاسیس فرهنگستان شد

تاج الدینی در گفتگو با ائل:دولت در بحث دریاچه ارومیه با ایجاد یک فضای تبلیغاتی وارد میدان شد

فعال دانشجویی اصلاح طلب در گفتگو با ائل:وعده های انتخاباتی رئیس جمهور بعد از انتخابات، پیگیری نمی شوند

آژیده در گفتگو با ائل:امیدواریم حاصل سفر روحانی به تبریز، حل مشکلات واحد های تولیدی و صنعتی و راه های مواصلاتی استان باشد

مدیر کل سیاسی استانداری آذربایجان شرقی در گفتگو با ائل:سفر روحانی به استان دستاوردهای عمرانی و فرهنگی خواهد داشت

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

0
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***