تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

مدیر کل سیاسی استانداری آذربایجان شرقی در گفتگو با ائل:

سفر روحانی به استان دستاوردهای عمرانی و فرهنگی خواهد داشت

مدیر کل سیاسی استانداری آذربایجان شرقی در گفتگو با ائل گفت: سفر روحانی به استان دستاوردهای عمرانی و فرهنگی خواهد داشت.

سفر روحانی به استان دستاوردهای عمرانی و فرهنگی خواهد داشت

رضا استاد رحیمی، در گفتگو با خبرنگار ائل در خصوص سفر آتی رییس جمهور به تبریز و همچننی وعده های پیشین وی گفت: تا زمانی که وعده های داده شده تا آخر پیش نرفته و حل نشود، برای مردم ملموس نخواهد بود و مردم نیز معتقد هستند که به وعده ها عمل نشده است.

مردم معتقدند به وعده ها عمل نشده اما اینطور هم نیست که کاری از طرف دولت انجام نشده

وی ادامه داد: بعنوان مثال در مورد دریاچه ارومیه، سه استان آذربایجان شرقی، غربی و کردستان در حدود 2200 میلیارد تومان هزینه کرده اند و از کردستان به سمت دریاچه ارومیه تونلی در حال حفاری است که تاکنون 17 کیلومتر آن آماده شده است و 18 کیلومتر دیگر باقی مانده است و تا زمانی که این تونل تکمیل نشده است و آبی به دریاچه ارومیه نرسیده است، مردم می گویند که به وعده ها عمل نشده است.

وی ابراز داشت: اینطور نیست که کاری از طرف دولت انجام نشده است و این بودجه کلان به این پروژه اختصاص یافته است و شاید تا اواخر سال 97 و یا اوایل سال 98 این کار تکمیل شود.

موضوع انتقال آب از کردستان به دریاچه ارومیه در حال حل شدن است

مدیر کل سیاسی استانداری آذربایجان شرقی در مورد اینکه بعضی معتقد هستند علت رسانه ای نشدن حفر این تونل، وجود اختلافات مرزی بین ایران، ترکیه و عراق است، افزود: بعضی از مسائل هستند که اگر به افکار عمومی انتقال داده نشود، بهتر است و این مسئله در حال حل شدن است و ان شاءالله محقق خواهد شد. ولی برای احیای دریاچه ارومیه کارهای زیادی انجام می گیرد که این مورد فقط یکی از آن کارها است.


علت عدم تأسیس فرهنگستان زبان ترکی، مربوط به متولیان این کار و مشکلات بر سر راه است


وی در خصوص ناراحتی مردم در مورد عدم تأسیس فرهنگستان زبان ترکی که یکی از شعار های روحانی در زمان انتخابات سال 92 بود؛ گفت: شما از کدام طرفدار صحبت می کنید؟! به هرحال در کشور ما یک سری مشکلات در سر راه وجود دارد که نمی توان آن ها را رسانه ای کرد.

استاد رحیمی در مورد دلایل عدم تحقق این شعار، به موضوع تدریس زبان ترکی در دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: اکنون این زبان در اکثر دانشگاه ها تدریس می شود و علت تأسیس نکردن فرهنگستان زبان ترکی مربوط به متولیان این کار است و ما نمی دانیم علت تأسیس بنیاد به جای فرهنگستان چیست و بهتر است شما علت این امر را از کسانی که در بنیاد هستند بپرسید.

سفر روحانی به استان دستاوردهای عمرانی و فرهنگی خواهد داشت

وی در پایان در مورد انتظاراتی که از حضور رییس جمهور در استان می رود؛ گفت: این سفر آقای رییس جمهور و هیئت دولت به استان حتما دستاوردهای عمرانی و فرهنگی خواهد داشت و آن دسته از پروژه هایی که چند هزار میلیارد بودجه اختصاص داده شده است اعلام خواهند شد از جمله جاده اهر - تبریز، خواجه - ورزقان و بستان آباد – سراب و حتما مردم خواهند دید که این سفر چه دستاوردهایی برای استان خواهد داشت.

مطالب مرتبط:

کارت قرمز تراکتوری ها به رئیس جمهور و تنش هایی با محوریت سران فتنه

خوشکار مقدم:مخالفت نهادهایی خارج از نفوذ روحانی موجب عدم تاسیس فرهنگستان شد

تاج الدینی در گفتگو با ائل:دولت در بحث دریاچه ارومیه با ایجاد یک فضای تبلیغاتی وارد میدان شد

فعال دانشجویی اصلاح طلب در گفتگو با ائل:وعده های انتخاباتی رئیس جمهور بعد از انتخابات، پیگیری نمی شوند

آژیده در گفتگو با ائل:امیدواریم حاصل سفر روحانی به تبریز، حل مشکلات واحد های تولیدی و صنعتی و راه های مواصلاتی استان باشد

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

0
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***