تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گفتگوی صمیمی ائل با جانبازی روشن دل و ورزشکار که بذل جان را دین به انقلاب می داند:

از ماموریت ۳۰ ساله ای که به ۲ سال خلاصه شد تا فتح قلل ورزشی / سلیمی نیا:شهدای مدافع حرم از ما سبقت گرفتند

خسرو سلیمی نیا، جانباز سرفراز دوران دفاع مقدس در گفتگو با ائل می گوید: شهدای مدافع حرم از ما سبقت می گیرند چون شهدای مدافع حرم با وضعیت آشفتگی فرهنگی جامعه می روند و در کشور دیگری ایثار می کنند.

از ماموریت ۳۰ ساله ای که به ۲ سال خلاصه شد تا فتح قلل ورزشی / سلیمی نیا:شهدای مدافع حرم از ما سبقت گرفتند

ائل / الهه مهدوی

جانباز به معنی کسی که با جان خود بازی کند و آن‌ را در معرض خطر اندازد؛ می‌باشد.جانباز کسی است که در راه کیان و شرف و دین به دفاع می‌پردازد و علی‌رغم کوشش‌هایش در حفظ جان، به اراده الهی بخشی از پیکر خویش را از دست داده و به دوست می‌دهد.

سالگرد میلاد حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام ، روز جانباز نام گذاری شده است. عباس علیه السلام بزرگ جانباز تاریخ انسانیت است که صحنه کربلا را تجلی گاه ایثار و جانبازی نمود.

یکی از این پولادمردان عرصه جهاد و مبارزه، خسرو سلیمی نیا است که در اوج جوانی با لبیک به امر ولایی مقتدای خود امام خمینی(ره) راهی جبهه های حق علیه باطل شد و با بذل بخشی از جان خویش، به عباس حسین(ع) اقتدا نمود و سالها رنج و سختی این جانبازی را تحمل نموده و با از دست دادن بینایی دو چشم  و البته باز شدن بینایی دل و همچنین جراحت از ناحیه گوش و دست ها، گواهی بر صلابت عاشورائیان ایران اسلامی باشد.

این جانباز سرفراز هیچ گاه جانبازی را برای خود محدودیت تلقی نکرده و به ورزش حرفه ای روی آورده که مقام قهرمانی او در مسابقات دو میدانی، سندی بر اراده محکم این فرزند خمینی کبیر است.


بمناسبت ولادت علمدار کربلا و  روز جانباز میهمان منزل این رزمنده باصفای خطه عاشورائیان بودیم تا از آن روزهای پرافتخار و مسیر غروزانگیز استقامت با او صحبت کنیم.

خدا را شاکرم  در زمانی زندگی می کنم که شکست طاغوت ، ایثار رزمنده ها را دیدیم

این جانباز دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار ائل در خصوص نعمت انقلاب اسلامی و همچنین زندگی جانبازی می گوید:انقلاب ما عینا تجسم 1400سال قبل بود و حوادث و جریانات آن دوران صدر اسلام اتفاق افتاد..من خدا را شاکرم که در زمانی زندگی می کنیم که شکست طاغوت ، ایثار رزمنده ها و به درک واصل شدن صدام ملعون را دیدیم.


وی می افزاید:حضور امام خمینی را دیدیم از حضور و نفس امام خامنه ای استفاده می کنیم. در صدر اسلام آنچه که روی داد الان نیز آن اتفاق ها می افتد و به همان تاریخ شاهد و ناظر هستیم.

ماموریت 30 ساله به 2 سال خلاصه شد

این رزمنده جنگ تحمیلی درباره وقوع حادثه جانبازی در زمان جنگ می گوید:بنده عضو رسمی ژاندارمری بودم و بعدها بطور داوطلب دوره آموزشی تخریب مین را پشت سر گذاشتم.بعنوان تخریب چی در منطقه کردستان بانه حضور داشتم آن هدفی که با خودم داشتم قرار گذاشته بودم 30سال به این نظام خدمت کنم ولی متاسفانه 2 سال بعد یعنی سال 66 در دستم مین منفجر شد و چشم و دست هایم را تقدیم کردم با این حال خودم راضی نبودم چون هدفم 30سال بود نه 2 سال.


از خدا درخواست شفا نداشتم بلکه درخواست عاقبت بخیری دارم


این جانباز در رابطه با اینکه آیا از خداوند طلب شفا دارد؛ می گوید:خداوند متعال ناظر زندگی ما هست و هیچ وقت نگذاشته ما کم و کاستی در زندگی داشته باشیم. ما جانبازان نه درخواست شفا و نه درخواست دنیوی داریم. هیچ نقصی نداریم فقط می خواهیم عاقبت بخیر شویم.

با وجود همسری همچون فرشته زمینی، هیچ کمبودی ندارم

از جانباز سلیمی نیا در خصوص زندگی مشترک خود سوال می کنتیم که اینگونه بیان می کند: در سال 68 خداوند همسرم این فرشته زمینی را برای من عطا کرده تا امروز با وجود جانبازی هیچ کمبودی نداشتم.

حتی جانبازی هم مانع کسب حضور حرفه ای او در میادین ورزشی نشده است


این جانباز دفاع مقدس در خصوص جانبازی و آنکه آیا در محدودیت است؛ می گوید: بنده 14 سال بطور متداول در دو میدانی مقام کشوری کسب کرده ام.در ادامه این ورزش 10 سال است که دوچرخه سواری میکنم مدال های نقره و طلا در دوچرخه سواری دو نفره دارم 36 سال است که کوهنوردی می کنم. دو بار قله دماوند ، 7بار سبلان و 14 بار به قله سهند صعود کردم . و سال 84 قله کلیمانجارو( بام آفریقا) صعود کردم این موفقیت ها را اول با لطف و نظر خداوند بعد با همراهی خانواده بدست آوردم.


وی در خصوص همسر خود ادامه می دهد: 3سال پیش در محضر امام خامنه ای بودیم که بعد دیدار حضرت آقا مثل یک پدر مهربان فرمودند که همسران جانبازان از خود جانباز اجر و قرب بیشتری دارند.

شهدای مدافع حرم از ما سبقت گرفتند / خداوند به انقلاب و رهبری نظر دارد

وی همچنین در رابطه با شهدای مدافعان حرم می گوید:شهدای مدافع حرم از ما سبقت می گیرند چون شهدای مدافع حرم با وضعیت آشفتگی فرهنگی جامعه می روند و در کشور دیگری ایثار می کنند و برای همه ما تعجب آور است.این نشانگر این است که خداوند به این انقلاب و نظام نظر دارند و رهبری مقام معظم رهبری یک معجزه است.یعنی خدا نکند الان رهبر معظم انقلاب نبودند کشورمان خیلی بد گرفتار می شد.

هیچ منتی بر کسی ندارم و  خودم را مدیون انقلاب می دانم

این جانباز سرفراز تاکید می کند: دشمن خیلی تلاش می کند ایران را نا امن کند ولی به لطف خدا و شهدا هیچ غلطی نمی توانند بکنند. وقتی شهیدی وارد یک شهری می شود به نوعی آن شهر را از همه لحاظ بیمه می کند انگیزه  همه شهدا و رزمندگان دفاع مقدس و مدافعان حرم خداوند و دین اسلام است.


این جانباز در پایان گفت:هیچ منتی ندارم که کار خارق العاده ای انجام دادم من خودم را مدیون انقلاب می دانم و ظیفه خودم می دانم که در جبهه حضور داشتم به درجه جانبازی رسیدم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

0
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***