تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

تاج الدینی در گفتگو با ائل:

دولت در بحث دریاچه ارومیه با ایجاد یک فضای تبلیغاتی وارد میدان شد / از دولت انتظار می رود با تعیین یک هیئت ویژه، به مشکلات واحد های تولیدی آذربایجان شرقی رسیدگی کند

حجت الاسلام تاج الدینی در گفتگو با ائل گفت: از دولت انتظار می رود با تعیین یک هیئت ویژه، به مشکلات واحد های تولیدی آذربایجان شرقی رسیدگی کند.

دولت در بحث دریاچه ارومیه با ایجاد یک فضای تبلیغاتی وارد میدان شد  / از دولت انتظار می رود با تعیین یک هیئت ویژه، به مشکلات واحد های تولیدی آذربایجان شرقی رسیدگی کند

حجت الاسلام سید محمدرضا میر تاج الدینی در گفتگو با ائل ، در مورد سفرهای قبلی هیئت دولت به تبریز و میزان تحقق وعده های داده شده از سوی رییس جمهور گفت: از هیئت دولت و رییس جمهور انتظار می رود که گزارشی از وعده های داده شده قبلی، به مردم ارائه کنند و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی باید در این رابطه فعال باشند و مسائل اصلی و مهم که برای مردم استان اهمیت دارد را به جد پیگیری کنند که آیا وعده های قبلی عملی شده اند یا خیر.

دولت در بحث دریاچه ارومیه با ایجاد یک فضای تبلیغاتی وارد میدان شد / بعضی از طرح های اساسی مانند انتقال آب ارس متوقف شد

وی ادامه داد: از جمله این وعده ها، بحث دریاچه ارومیه است که یک مسئله مهم، حیاتی و اصلی استان و حتی منطقه شمالغرب کشور می باشد. دولت در بحث دریاچه ارومیه با ایجاد یک فضای تبلیغاتی وارد میدان شد و اولین مصوبه دولت را نیز به احیای دریاچه ارومیه اختصاص داد. اما تاکنون اثر محسوس و ملموسی در این موضوع دیده نشده است و حتی بعضی از طرح های اساسی مانند انتقال آب ارس نیز متوقف شد. دولت باید گزارش کاملی در مورد بیست طرحی که قرار بود برای احیای دریاچه ارومیه عملیاتی شوند، ارائه نماید.

نماینده سابق مردم تبریز در مجلس خاطرنشان کرد: باتوجه به اظهارات کارشناسان و نظرات مردم تاکنون حرکت قابل توجهی صورت نگرفته است و همچنان معضل خشکی این دریاچه باقی مانده است. ما انتظار دیگری نداریم و اگر همان طرح هایی که کارشناسان وزارت نیرو و سازمان آب استان ارائه کرده اند، به طور جدی و عملیاتی جلو برده شود، نتیجه محسوس دیده می شود.

قطار سریع السیر تبریز- تهران به قطار برقی تنزل یافت

وی با اشاره به موضوع قطار سریع السیر تبریز- تهران گفت: متاسفانه این موضوع مهم که از مسائل مهم استانی می باشد، تنزل پیدا کرد و اکنون بجای قطار سریع السیر موضوع برقی کردن قطار را مطرح می کنند. در حالیکه در برخی از استان ها بحث قطار سریع السیر را شروع کرده اند ولی علی رغم اینکه این موضوع قبل از سایر استان ها در استان ما مطرح شده بود متوقف شده است.

معاون پارلمانی رییس جمهور در دولت دهم ضمن انتقاد از عدم تکمیل خط آهن میانه- تبریز، تصریح کرد: این پروژه نیز یکی دیگر از پروژه های اصلی بود که لااقل دولت آن را تکمیل کند تا درصورت تحقق این امر، زمان مسیر قطار تبریز- تهران تقریبا 4 ، 5 ساعت کمتر می شود.


از دولت انتظار می رود با تعیین یک هیئت ویژه، به مشکلات واحد های تولیدی آذربایجان شرقی رسیدگی کند


وی درمورد مشکلات واحدهای تولیدی استان نیز گفت: اکنون نزدیک به 2 هزار واحد تولیدی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند که عمده ترین مشکلات مربوط به بانک ها و نبود سرمایه در گردش می باشد و باتوجه به شعار سال جدید مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، از دولت انتظار می رود که با تعیین یک هیئت ویژه ، به مشکلات این واحد های تولیدی استان رسیدگی کند.


مطالب مرتبط:

کارت قرمز تراکتوری ها به رئیس جمهور و تنش هایی با محوریت سران فتنه

خوشکار مقدم:مخالفت نهادهایی خارج از نفوذ روحانی موجب عدم تاسیس فرهنگستان شد


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

0
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***