تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گفتگوی ائل با رزمنده مدافع حرم بمناسبت روز پاسدار:

سپاه بین المللی مسلمین با مردانی از نسل حیدر و غیرت ابوالفضل، خواب راحت را از چشمان دشمنان ربوده اند

رزمنده مدافع حرم در گفتگو با ائل گفت: سپاه بین المللی مسلمین با مردانی از نسل حیدر و غیرت ابوالفضل، خواب راحت را از چشمان دشمنان ربوده اند.

سپاه بین المللی مسلمین با مردانی از نسل حیدر و غیرت ابوالفضل، خواب راحت را از چشمان دشمنان ربوده اند

 ائل / حمید وظیفه


سوم شعبان سالروز ولادت بزرگ پاسدار اسلام، حضرت امام حسین(ع) است که به روز پاسدار مزین شده است.بی شک کسی نمی تواند منکر مجاهدت ها و خدمات متعدد سپاه پاسداران در طول 40 سال از گذشت پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در حراست از آرمان های انقلاب و اسلام در داخل و خارج از مرزها باشد. به همین بهانه مصاحبه مشروحی با یکی از پاسداران سبزپوش راست قامت از رزمندگان مدافع حرم داشتیم که به تازگی از نبرد با تروریست های تکفیری از سوریه به کشور بازگشته است. به جهت حساسیت های حفاظتی برای رزمندگان مدافع حرم، از ذکر نام و انتشار تصویر این پاسدار رزمنده معذوریم. مشروح گفتگو بشرح ذیل می باشد: 


با مراقبت از ایمان، می توان پاسدار خوبی برای دستاوردهای انقلاب و خون شهیدان شد

ائل: تعریف شما از پاسداری چیست؟


یک پاسدار در وهله اول بایستی بتواند از خودش پاسداری کند و مراقب ایمان، معنویت، عزت دینی و بصیرت انقلابی خود باشد‌. زیرا بنا فرموده مقام معظم رهبری، حرکت سپاه یک حرکت مستمر است و اگر قرار باشد این حرکت باقی بماند باید مراقب بود و با این مراقب بودن ها است که می توان پاسدار خوبی برای خون شهیدان و دستاوردهای انقلاب اسلامی و خدمتگذار مردم بود.


ائل: به نظر شما ویژگی های یک پاسدار چه چیزهایی می تواند باشد؟


ایمان، معنویت، بصیرت انقلابی که تعلق به ارزشهای مکتبی می باشد، باید در رفتار،کردار، عملکرد و مدیریت یک پاسدار اشکار باشد.

همواره یکی از ویژگی های ذاتی یک پاسدار مردمی بودن است‌. اصلا سپاه برخاسته از متن توده های متدین جامعه است و این ویژگی با شجره طیبه بسیج نهادینه گشته و این یکی از امتیازات سپاه است که به یک قدرت ملی مردمی در نظام جمهوری اسلامی تبدیل شده است.

ولایتمداری و گوش به فرمان ولی بودن واعتقاد و التزام به ولایت در وجود پاسدار یکی دیگر از ویژگی های یک پاسدار است که این ویژگی موجب شده است سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک نهاد مکتبی و ولایی در جامعه مطرح شود.

شهادت طلبی؛ روحیه و خصلت ایثار و جان فشانی درراه دین و انقلاب این توان را به سپاه داده است که در مواجهه با هرگونه تهدیدات داخلی و خارجی و بحران ها و بلایای طبیعی و غیر طبیعی با تمام قدرت ایستادگی کند که نمونه بارز آن در ۸ سال دفاع مقدس و اکنون در نبرد با تکفیری ها ، به عینه می توان مشاهده کرد.


آن زمان زینب(س) در جمع شامیان تنها بود اما ما رفتیم تا بگوییم « کُلُّنا عَبّاسُکِ یا زِیْنَبْ »

ائل: هدف شما از رفتن به سوریه چه بود؟


جنایاتی که تکفیری ها در سوریه مرکتب شدند ادامه دار بود و در عقبه آنها چهره زشت اسرائیل و دلارهای نفتی آمریکا- سعودی پیدا بود.آنها به مزار بزرگان دین تعرض کردند و تا نزدیکی حرم ها آمدند و به دستور بزرگان وهابیت می خواستند حرم اهل بیت(ع) را با خاک یکسان کنند. اما مسلمانان غیور جهان اسلام برخاستند و همه برای حضرت زینب(س) عباس(ع) شدند و گفتند اگر در هزار و چهارصد سال پیش زینب(س) در جمع شامیان تنها بود و حسین(ع) و عباس(ع) را نداشت، اما امروز ما تا آخرین قطره خون خود از حریم اهل بیت(ع) دفاع خواهیم کرد و رفتیم تا بگوییم « کُلُّنا عَبّاسُکِ یا زِیْنَبْ »
ما نیز به نوبه خود به شوق حرم رفتیم که هر خشت آن در یک عمر یا حسین(ع) گفتن ما ریشه داشت و ما عمری «یالیتنا کنا معک» گفته ایم و حالا وقت آن رسیده بود که این ادعا ها را ثابت کنیم.

هدف دیگر اینکه وجود مدافعان حرم در سوریه و مقابله با داعش وتکفیری ها عین منافع ملی ما است. داعش مثل یک بیماری طاعون خطرناک است. چنانکه اگر کشور همسایه ما دچار این بیماری شود، ما در بعد ملی و سلامت مردم خودمان مرزهایمان را می بندیم و قرنطینه می کنیم و ورود و خروج اتباع ان کشور را کنترل می کنیم و برای آن کشور همسایه جهت کنترل این بیماری یاری می رسانیم.بنابراین با داعش که انسان ها را با شعار الله اکبر سر می بریدند، باید مبارزه می کردیم.

ائل: دیدگاه خانواده شما برای رفتن به سوریه چه بود؟


افتخار و آرزوی خانواده این بود و ان شاء الله خواهد بود که فرزندانشان مدافعان حریم آل الله باشند و در راه ایشان زندگی کنند و شهید شوند. همه ما اعتقاد داریم که ائمه حی و حاضر و ناظر اعمال ما هستند و زمانی‌که زیارت نامه آنها را می خوانیم، سلام می دهیم و اعتقاد داریم آنها نیز سلام ما را پاسخ می دهند و اینکه می گوییم « بابی انت و امی » این تعارف نیست و از ته دل است و یا اینکه پدر و مادر دعا می کنند « اللهم اجعل محیای محیا محمد وآل محمد و مماتی و ممات محمد وآل محمد » آرزو می کنند که هم برای خودشان و هم برای فرزندانشان که در راه حق باشند و عاقبت بخیر از دنیا روند.

اگر شهید نشویم، می میریم

ائل: آیا برای شهادت آمادگی دارید؟

خیلی ساده است.اگر شهید نشویم، می میریم.انسان ها چه شاه باشند و گدا، همه خواهند مرد و این مردن اجتناب ناپذیر است. اما شهادت یک مرگ اختیاری است و تنها تعداد قلیلی از انسان ها این توفیق را پیدا می کنند.همانگونه خانواده از قبولی فرزندشان در کنکور خوشحال می شوند، این هم مثل کنکور یک آزمون دشوار است و قبول شدن از آن خیلی سخت است.


سپاه بین المللی مسلمین با مردانی از نسل حیدر و غیرت ابوالفضل، خواب راحت را از چشمان دشمنان ربوده اند

ائل: جبهه تکفیری ها را چگونه ارزیابی می کنید؟

دیگر بر کسی پوشیده نیست که در پشت جریان داعش و گروه های تکفیری که از نسل معاویه و یزید( لعنت الله علیهم ) هستند، چهره زشت اسرائیل و وهابیت است و این شجره خبیثه تکفیری توسط سرویس های جاسوسی استکبار نخست در کشور سوریه که محور اساسی مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی بود و برای مقابله با شیعیان و نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه به وجود آمدند و آن را تا کشور عراق و نزدیکی مرزهای غربی ما کشاندند تا از راه زمینی نیز برای ما تهدید جدی باشند.اما ما با رهبری و هدایت رهبر فرزانه انقلاب و فرماندهانی همچون حاج قاسم سلیمانی ها،حسین همدانی ها و خون پاک شهدای مدافع حرم، این جنگ زمینی را از نزدیک مرزهای ایران اسلامی به مرز رژیم منحوس صهیونیستی کشاندند و الان در بیخ گوش این رژیم، سپاه بین المللی مسلمین و مردانی از نسل حیدر( ع ) و غیرت ابوالفضل(ع) هستند که خواب راحت را از چشمان آنها ربوده اند و این موفقیت های میدانی همچون آزاد سازی شهر حلب در سال ۹۶ و غوطه شرقی دمشق در سال جاری و حمله موشکی آمریکا،فرانسه و انگلیس به سوریه نشان از به آخر خط رسیدن جبهه تکفیر و استکبار دارد.

ائل: از خاطرات سوریه و روحیه مدافعان حرم برای ما بگویید.


مدافعان حرم در سوریه تنها از حرم حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) دفاع نکرده اند بلکه از حریم گسترده ای دفاع کرده اند. دفاع از حریم اسلام و انسانیت و این مجاهدان همواره از مخلص ترین افراد در اخلاق ، رفتار و ظاهر و باطن بودند و مردم مظلوم سوریه را یاری می کنند. از غذاهای خود به آنها می دهند. بنده خود شاهد این قضیه بودم که در سرمای شدید زمستان از لباس گرم خود حتی پتو که برای رزمندگان ضروری بود به آنها کمک می کردند و دوشادوش ارتش و جیش مردمی آنها علیه تکفیری ها با شجاعت جنگ می کردند و آنها را مشاوره می دادند و الان مردم سوریه آگاه تر از قبل شده اند و این تفکر بسیجی و ایثار را از رزمندگان ما یادگاری گرفته اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

0
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***