تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در دیدار هنرمندان با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی مطرح شد:

حجت الاسلام آل هاشم: اعتلای سینمای متعهد، نیازی محسوس است / روایت نویسنده ادبیات پایداری از کتاب هایی با موضوعات شهدا که بدور از واقعیت هستند

عصر امروز(دوشنبه) جمعی از هنرمندان بمناسبت شهادت سیدمرتضی آوینی با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در محل حسینیه بیت امام جمعه تبریز دیدار کردند.

حجت الاسلام آل هاشم: اعتلای سینمای متعهد، نیازی محسوس است / روایت نویسنده ادبیات پایداری از کتاب هایی با موضوعات شهدا که بدور از واقعیت هستند

به گزارش ائل ، عصر امروز(دوشنبه) جمعی از هنرمندان بمناسبت شهادت سیدمرتضی آوینی با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در محل حسینیه بیت امام جمعه تبریز دیدار کردند.

هنر انقلاب اسلامی باطل السحر توطئه های فرهنگی دشمنان

حجت الاسلام محمدیان، رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی در این دیدار طی ارائه گزارش عملکرد، تصریح کرد: هنر انقلاب اسلامی باطل السحر توطئه های دشمنان در زمینه فرهنگی است.

Image title


روایت نویسنده ادبیات پایداری از کتاب هایی با موضوعات شهدا که بدور از واقعیت هستند

در ادامه معصومه سپهری، نویسنده در حوزه ادبیات پایداری طی سخنانی به انتقاد از برخی آثار مکتوب در خصوص زندگینامه شهدا پرداخته و بیان داشت: برخی کتب در موضوع زندگی شهدا نوشته می شود که موثق نیستند و بعد از انتشار کتاب هایی از خاطرات شهدا، دوستان شهید آن را نفی می کنند.

وی با اذعان به اینکه  کسانی که در حوزه ادبیات پایداری فعالیت می کنند؛هزینه ناچیز دریافت می کنند؛ افزود: دل خوش به حمایت های امام جمعه محترم هستیم و از شما می خواهیم به مدیران ملزم کنید که آثار نویسندگان تبریز را بخوانند.


انتقاد صدای انقلاب از قناعت هنرمندان به وضع موجود


اسفندیار قر باغی، خواننده سرودهای انقلابی و معروف به صدای انقلاب  نیز در ادامه سخنانی کوتاهی ابراز داشته و گفت: حضور شما(امام جمعه تبریز) نور امیدی در استان و اهالی هنر ایجاد کرد.

Image title


وی در ادامه با اشاره به مشکلات عرصه هنر، تصریح کرد: همگی به افراد و داشته های خودمان قناعت می کنیم و به آینده فکر نمی کنیم و در فکر آموزش به جوانان و نوجوانان نیستیم.

قره باغی تاکید کرد: با دست خالی کاری پیش نخواهد رفت و مسئولین باید فکر دوره های آموزشی برای هنرمندان باشند.

امثال دانشمندان هسته ای و شهید صیاد شیرازی، هنرمند بودند

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم با اشاره به روز ملی فناوری هسته ای، گفت: شهدای هسته ای ما هم هنرمند بودند و امروز به برکت آنها، این شوکت و عظمت را داریم.

وی همچنین به سالروز شهادت امیر صیاد شیرازی اشاره داشته و افزود:  این هنر یک نظامی است که با رفتار خود، در دلها حکومت می کرد.

امام جمعه تبریز ضمن گرامیداشت شهادت شهید آوبنی، تاکید کرد: هنرمندان ما باید مسیر و راه شهید آوینی را یاد بگیرند و ادامه دهند.


حمایت از به وقت شام و اعتراض ها

وی با بیان اینکه  آثار هنر عمومی و جهانی است و از بین نمی رود؛ افزود: فیلم و سینما ابزاری برتر جهت نشان دادن ارزش های دینی است و دست اندرکاران سینما باید روز به روز به توانمندی های خود بیفزایند.


نماینده ولی فقیه به حمایت خود از سینما و فیلم به وقت شام در خطبه های نماز جمعه اشاره کرده و خاطر نشان کرد: آن حمایت ها در خطبه ها با اعتراض برخی روبرو شد و اذعان داشتند که نباید سینما تبلیغ شود اما در حالی که ما می توانیم بسیاری از جوانان را از راه هنر به سمت ارزش های اسلام و انقلاب بکشانیم.

اعتلای سینمای متعهد، نیازی محسوس است

وی تصریح کرد: اثر یک فیلم بر بیننده را یک سخنران نمی تواند بگذارد لذا اعتلای سینمای متعهد، نیازی محسوس است و همه باید این حقیقت را درک کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

0
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***