تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

ائل بررسی می کند:

همه عواملی که ترمز تراکتور را کشید/ سرخ های دوست داشتنی به حمایت پرشورها نیاز مبرم دارد

در این شرایط نامطلوب تیم، ضروری است که پرشورهای فهیم آذربایجانی دست از حمایت تراکتور برندارند و در بازی های حساس و سرنوشت ساز بازهم همانند گذشته یاردوازدهم تیم شان باشند به امید روزی که دیگر شاهد این ناکامی های تیم اول آذربایجان نباشیم.

همه عواملی که ترمز تراکتور را کشید/ سرخ های دوست داشتنی به حمایت پرشورها نیاز مبرم دارد

به گزارش ائل ،  تیم تراکتورسازی تبریز امسال بدترین فصل خود را بعد از صعود دوباره به لیگ برتر تجربه می کند و ضعیف ترین تراکتور چند سال اخیر را مشاهده می کنیم.تیمی که همیشه رقیبی سرسخت برای رقبای خود به ویژه سرخابی های پایتخت بود و هر تیمی قادر نبود با امتیاز و به راحتی ورزشگاه یادگار امام(ره) را ترک کند اما امسال بی آزار ترین میزبان برای سایر تیم ها بوده است و همین باعث شده است تا دیگر خبری از آن حضور هفتاد هزار نفری پرشور ها در این ورزشگاه نباشد.

تراکتوری که فصل پیش با روی کار آمدن مصطفی آجرلو به عنوان مدیر عامل و به خدمت گرفتن بازیکنان سرشناس و نامی و تمدید قرار داد با قلعه نویی، قرار بود تمامی تلخی، ناداوری ها و ناجوانمردی های فصول گذشته را فراموش کند و به اولین قهرمانی خود دست یابد. 


از تراکتور مدل آجورلو - قلعه نوعی تا گل محمدی و ساغلام


تراکتور مدل آجرلو-قلعه نویی تا پایان نیم فصل اول لیگ 16 پا به پای پرسپولیس جلو رفت و یک تیم کامل و یک دست که جز قهرمانی رنگ و بوی دیگری نداشت؛ ولی در کوران مسابقات و در نقل و انتقالات زمستانی که همه تیم ها مشغول ترمیم و یارگیری بودند، تراکتورسازی چوب سوء مدیریت های قبلی را خورد و به دلیل عدم تسویه حساب با بازیکنان خارجی قبلی از دو پنجره نقل و انتقالی محروم شد و در این بین حتی برخی مدیران قبلی نیز برای گرفتن طلب خود، از این تیم شکایت کردند و در اواخر فصل با توجه به اتمام دوره سربازی سروش رفیعی و رفتن این بازیکن طراح و مغز متفکر به پرسپولیس، عملا تراکتور قافیه را باخت و در نهایت به رتبه سومی قناعت کرد.

در آغاز فصل هفدهم همانگونه که پیش بینی می شد قلعه نویی در تراکتور نماند و راهی اصفهان شد و این بار نوبت به یحیی گل محمدی رسید و با توجه به سابقه خوب و موفق یحیی در تیم های نفت تهران و ذوب آهن در کارکردن با بازیکنان جوان، آجرلو به یحیی اعتماد کرد و سکان هدایت تراکتورسازان به سرمربی اصالتا اردبیلی رسید.

از همان ابتدای لیگ 17 و با توجه به محرومیت تراکتور از جذب بازیکن، بسیاری از کارشناسان و حتی هواداران با قبول این واقعیت که باید به این جوانان میدان داد و به آنها اعتماد کرد، منتظر اتمام نیم فصل و بازشدن پنجره نقل و انتقالاتی بودند و انصافا هم یحیی و تیمش با بضاعت اندکی که داشتند، نتایج خوبی را در نیم فصل اول گرفتند و تقریبا همه هواداران تراکتورسازی از این تیم راضی بودند. 


حواشی که با حذف از جام حذفی شروع شد


اما بعد از بازشدن پنجره نقل و انتقالاتی برای تراکتورسازی و به خدمت گرفتن ستارگانی چون احسان پهلوان، دانیال اسماعیلی فر، مهدی مهدی پور و... هواداران این انتظار را داشتند که یحیی با جذب شاگردان سابق خود در ذوب آهن، همه ناکامی های قبل را جبران کرده و حداقل برای کسب سهیمه آسیایی و قهرمانی در جام حذفی بجنگد البته ناگفته نماند که بعد از اعلام لیست مازاد توسط گل محمدی و قرار دادن ابراهیمی، نوری، عشوری و گودرزی در این لیست، حاشیه ها و دلخوری هایی از طرف هواداران و این بازیکنان و گل محمدی به وجود آمد. 

اما حذف تراکتور از جام حذفی و شکست در برابر نفت تهران قعرنشین و سایپای علی دایی باعث نارضایتی هواداران از وضع موجود و آشکار شدن اختلافات بین آجرلو و گل محمدی شد تاجایی که آن گل محمدی همیشه آرام و بی حاشیه در نشست خبری بعد از بازی با نفت تهران لب به اعتراض گشود و در نتیجه آجرلو وی را کنار گذاشت. بعد از کش و قوس های فراوان و مطرح کردن چندین نام سرشناس از جمله مصطفی دنیزلی، جواد نکونام و... ، بالاخره یک مربی ترک تبار هدایت این تیم بحران زده را در اختیار گرفت.

ارطغرول ساغلام یک مربی کاربلد و موفق در فوتبال ترکیه، با تعداد زیادی از دستیاران ترکیه ای وارد تبریز شد و بدون شک تغییرات زیاد و مفیدی در نحوه بازی کردن تراکتورسازی ایجاد کرد که به اذعان اکثر کارشناسان، تراکتور ساغلام یک بازی چشم نواز و تماشاگر پسند را به نمایش می گذارد ولی تنها ترین و در واقع بزرگترین مشکل ساغلام نبود یک مهاجم تمام کننده و گلزن بود که خیلی این تیم را در بازی های لیگ و آسیا آزار داد.


تراکتور نیاز بیش از پیش به حمایت دارد

اکنون در هفته های پایانی این فصل کابوس وار قرار گرفته ایم و متاسفانه آن تراکتور دوست داشتنی که همیشه برای قهرمانی نبرد کرده و در اثر ناداوری ها تاکنون دستش از جام قهرمانی لیگ برتر کوتاه مانده است، اکنون در معرض خطر سقوط به دسته پایین قرار گرفته است و برای بقا در لیگ می جنگد.

در این شرایط نامطلوب تیم، ضروری است که پرشورهای فهیم آذربایجانی دست از حمایت تراکتور برندارند و در  بازی های حساس و سرنوشت ساز بازهم همانند گذشته یاردوازدهم تیم شان باشند  به امید روزی که دیگر شاهد این ناکامی های تیم اول آذربایجان نباشیم و بعد از گذشت چندین سال جام قهرمانی لیگ برتر را در تبریز بالای سر ببریم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

0
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***