تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

فعال دانشجوی در گفتگو با ائل:

حمایت از کالای ایرانی درب ورود به اقتصاد مقاومتی است

متین منتظمی در گفتگو با خبرنگار ائل گفت: حمایت از کالای ایرانی درب ورود به اقتصاد مقاومتی است.

حمایت از کالای ایرانی درب ورود به اقتصاد مقاومتی است

متین منتظمی در گفتگو با خبرنگار  ائل ، درمورد راهکارهای عملی برای حمایت از کالای ایرانی گفت: علت نامگذاری سال جدید توسط رهبر انقلاب تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی چند دلیل عمده داشت. یکی از دلایل عبارت بود از اینکه چون حضرت آقا در حوزه اقتصاد مقاومتی مطالبه داشتند و یک شعار کلی بود و مسئولین اجرایی بایستی این شعار را جزء بندی می کردند، متاسفانه این کار انجام نشد و خود مقام معظم رهبری آمدند و این شعار را با جزئیات بیان کردند.

مردم مختار به بررسی کیفیت کالا هستند اما مسئولین وظیفه دارند کالای ایرانی در محیط اداری خود مصرف کنند

وی ادامه داد: حمایت از کالای ایرانی درب ورود به اقتصاد مقاومتی است. برای تحقق این موضوع هم برای مردم و هم برای مسئولین وظایفی وجود دارد. تکلیف مردم روشن است و آنهم خرید کالای ایرانی است و مردم مختار هستند تا کیفیت کالا ها بررسی کنند.

دبیر کل سابق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور در ادامه سخنان خود یادآور شد: اما وقتی وارد حوزه مسئولین (علی الخصوص مسئولین ارشد) می شویم که در وزارت خانه ها، ارگانها، سازمانها و... مدیریت می کنند، این ها اختیار ندارند بلکه وظیفه دارند که برای حمایت از تولید داخلی و کارگر ایرانی،کالای ایرانی را وارد اداره خود کنند که این کار اصلا هزینه بر نیست و حتی سرمایه در حال کشور را افزایش می دهد.

این فعال دانشجویی ادامه داد : بحث بنر و ... موضوع را در حد شعار نگه می دارد و باید به طور عملیاتی ورود پیدا کنند که این ورود عملیاتی اولا استفاده از کالای ایرانی در ادارات و سازمانها است و دوما در راستای معرفی و تبلیغات این کالای ایرانی نیز باید قدم بردارند. به طور مثال در حوزه آموزش و پرورش و وزارت علوم، مسئولین می توانند علاوه بر استفاده از کالای داخلی در وزارت خانه، این کالا ها را معرفی کنند می توانند با فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی برای سالیان زیاد و نسل های آینده نیز این فرهنگ منتقل شود.


مطالب مرتبط:

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفتگو با ائل: رمز موفقیت در اقتصاد مقاومتی، افزایش تولید داخلی و گسترش فرهنگ مصرف کالای ایرانی است

سعیدی در گفتگو با ائل: دولت باید ضوابط دست و پا گیر در بخش تولید را حذف کند

عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز در گفتگو با ائل:مردم باید برای خرید کالاهای ایرانی تعصب داشته باشند

حجت الاسلام برگی در گفتگو با ائل:تعصب برای خریدن کالای خارجی خسران و ضربه به اقتصاد خود است

دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی آذربایجان شرقی در گفتگو با ائل: نمی شود شعار حمایت از کالای ایرانی داد و چشم بر قاچاق کالا، آن هم از رسمی بست

فعال رسانه ای در گفتگو با ائل:با تحقق شعار سال می توانیم از کشور تحریم شونده به کشور موثر تبدیل شویم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

0
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***