تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

سعیدی مطرح کرد:

دلیل مخالفت ها برای بررسی طرح "اعاده اموال نامشروع مسوولان" مشخص نیست/ ما می خواهیم صف خائن از خادم جدا شود

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم از جمله طراحان این طرح است و معتقد است با این طرح می‌توان صف خادم را از خائن جدا کرد.

دلیل مخالفت ها برای بررسی طرح "اعاده اموال نامشروع مسوولان" مشخص نیست/ ما می خواهیم صف خائن از خادم جدا شود

به گزارش ائل، فرجام طرح انقلابی "اعاده اموال نامشروع مسوولان" هنوز مشخص نیست. این طرح که در اواخر سال گذشته صر و صدا کرد، با همراهی موافقان و مخالفان قدم به سال جاری گذاشته است اما با تصویب دو فورتی این طرح هنوز خبری از بررسی آن نیست.

عده ای از نمایندگان، اظهارات حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور مبنی بر اجرایی نبودن این طرح را دلیل کند شدن این طرح می دانند و معتقدند باید دقت بیشتری نسبت به این طرح صورت گیرد، طوری که دقت فدای سرعت نشود.

محمداسماعیل سعیدی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم صراحت بیشتری در دفاع از این طرح دارد. وی از جمله طراحان این طرح است و معتقد است با این طرح می‌توان صف خادم را از خائن جدا کرد.

وی در گفتگو با خبرنگار ائل با تاکید بر اهمیت طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان و لزوم اجرای این طرح گفت: در اصل 49 قانون اساسی آمده اموال و سرمایه‌های نامشروعی که مسئولین و درست‌اندرکاران تحصیل کرده‌اند باید به بیت‌المال بازگردد که متاسفانه این اصل قانون اساسی مورد غفلت واقع شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این اصل در قانون اساسی مغفول مانده و بر اثر مغفول ماندن آن تعدادی از مسئولین در سمت‌های مختلف بعد از پیروزی انقلاب که به بیت‌المال دسترسی داشتند دست‌اندازی‌هایی را به بیت‌المال داشته و از رانت‌هایی برخوردار شده بودند که این موارد باید مورد بررسی قرار گیرد و تکلیف خادم و خائن مشخص شود.

سعیدی خاطرنشان کرد: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان با این هدف توسط تعدادی از نمایندگان تهیه و تدوین شده که کسانی که دلسوزانه برای این کشور و نظام خدمتی انجام داده‌اند از کسانی که خیانت کرده‌اند جدا باشند و برای خادمین اجری قائل شویم و کسانی که اموالی را به نامشروع از این راه کسب کرده‌اند این اموال به بیت‌المال بازگردد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

0
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***