تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

فعال رسانه ای در گفتگو با ائل:

با تحقق شعار سال می توانیم از کشور تحریم شونده به کشور موثر تبدیل شویم

سیفی، فعال رسانه ای در گفتگو با ائل گفت: با تحقق شعار سال می توانیم از کشور تحریم شونده به کشور موثر تبدیل شویم.

با تحقق شعار سال می توانیم از کشور تحریم شونده به کشور موثر تبدیل شویم

غلامرضا سیفی،  فعال رسانه ای در گفتگو با خبرنگار ائل در مورد راهکارهای عملی در جهت حمایت از کالای ایرانی گفت: شعار سال جدید در این روزهای آغازین سال خیلی بر زبان ها افتاده است و اکثرا معتقد هستند که بیشتر مسئولیت بر دوش مردم است درحالیکه هم مسئولین و هم مردم در راستای تحقق بخشیدن به این شعار مسئولیت و وظایفی دارند.


جلوگیری از قاچاق کالا و حمایت از بنگاه های زودبازده، وظیفه اساسی دولت در تحقق شعار سال

وی ادامه داد: دولت بعنوان سیاستگذار اصلی باید مقدمات تحقق شعار «حمایت از کالای ایرانی» را فراهم نماید. از جمله در بحث جلوگیری از قاچاق کالا که طبیعتا مردم نمی توانند در این موضوع نقشی داشته باشند و اگر قرار است که مانعی در مقابل قاچاق کالا ایجاد شود، این برعهده دولت و حاکمیت است. حمایت از بنگاه های زود بازده یکی دیگر از وظایف دولت است.

با تحقق شعار سال می توانیم از کشور تحریم شونده به کشور موثر تبدیل شویم

این فعال رسانه ای با اشاره به نقش مردم و تولید کنندگان در راستای حمایت از کالای ایرانی گفت: از طرفی هم مردم باید در خود تعصب خرید کالای ایرانی را ایجاد کنند و اگر ما بتوانیم شعار سال 97 را تحقق بخشیم، می توانیم از یک کشور همیشه تحریم شونده، یک کشور تحریم کننده و مؤثر درست کنیم.

تولید کننده ها باید نسبت به بالابردن کیفیت کالای داخلی توجه بیشتری داشته باشند

وی تصریح کرد: از یک طرف هم تولید کننده ها باید نسبت به بالابردن کیفیت کالای داخلی توجه بیشتری داشته باشند. تجربه هم نشان داده است که هر وقت  از طرف مردم برای خرید کالای ایرانی رغبت نشان داده می شود، تولیدکنندگان نتوانسته اند انتظارات مردم را تامین کنند. حتی در کالای کوچک مثل کفش و لباس و... نیز این موضوع دیده می شود.


نمایندگان مجلس، به عنوان ریل گذار اصلی سیاست های اقتصادی، خود را در عملیاتی کردن حمایت از کالای ایرانی، تبرئه نکنند

سیفی با اشاره به نقش اساسی مجلس در تحقق شعار سال جدید گفت: در کنار این عوامل، به نظر من مجلس شورای اسلامی هم نقش بزرگی می تواند داشته باشد. هرچند که در این چند روز اخیر در برخی اظهارات نمایندگان می بینیم که ظاهرا می خواهند خودشان را تبرئه کرده و نقش خود را نادیده بگیرند و صرفا دولت و مردم را مسئول این کار می دانند. در حالیکه نماینده باید نقش خود را به عنوان ریل گذار اصلی سیاست های اقتصادی به نحو احسن انجام دهد و نباید نقش مجلس نادیده گرفته شود و به نظر من نسبت به سایر نهاد ها مطالبه باید به سمت مجلس باشد.


مطالب مرتبط: 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفتگو با ائل: رمز موفقیت در اقتصاد مقاومتی، افزایش تولید داخلی و گسترش فرهنگ مصرف کالای ایرانی است

سعیدی در گفتگو با ائل: دولت باید ضوابط دست و پا گیر در بخش تولید را حذف کند

عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز در گفتگو با ائل:مردم باید برای خرید کالاهای ایرانی تعصب داشته باشند

حجت الاسلام برگی در گفتگو با ائل:تعصب برای خریدن کالای خارجی خسران و ضربه به اقتصاد خود است

دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی آذربایجان شرقی در گفتگو با ائل: نمی شود شعار حمایت از کالای ایرانی داد و چشم بر قاچاق کالا، آن هم از رسمی بستبا دوستان خود به اشتراک بگذارید

0
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***