تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

نماینده ولی فقیه در گفتگو با ائل:

رمز موفقیت در اقتصاد مقاومتی، افزایش تولید داخلی و گسترش فرهنگ مصرف کالای ایرانی است

نماینده ولی فقیه در گفتگو با ائل در خصوص شعار سال گفت: رمز موفقیت در اقتصاد مقاومتی، افزایش تولید داخلی و گسترش فرهنگ مصرف کالای ایرانی است .

رمز موفقیت در اقتصاد مقاومتی، افزایش تولید داخلی و گسترش فرهنگ مصرف کالای ایرانی است

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در گفتگو با خبرنگار ائل در خصوص شعار سال (حمایت از کالای ایرانی) گفت: حمایت از کالای ایرانی دقیقا در راستای همان منویات قبلی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی است.

حمایت از کالای ایرانی باید همراه با بهبود کیفیت محصولات داخلی باشد

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی الزاماتی دارد؛ افزود: هم مردم و هم مسئولین باید تلاش کنند تا تولید داخلی را به شرط بهبود کیفیت افزایش دهند. حمایت از کالای ایرانی باید همراه با بهبود کیفیت محصولات داخلی باشد تا مردم سراغ مصرف آن بروند.

هم وظیفه مردم و هم وظیفه مسئولین است که از کالای ایرانی حمایت کنند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: باید فرهنگ مصرف کالای ایرانی در بین مردم ترویج شود. در شعار سال های قبل که از سوی رهبر انقلاب اعلام می شد؛ وظیفه اصلی بیشتر برعهده دولت و مسئولین بود اما در شعار امسال هم وظیفه مردم و هم وظیفه مسئولین است که از کالای ایرانی حمایت کنند.

وی ضمن تاکید بر بهبود کیفیت کالای ایرانی، گفت: اگر کیفیت محصولات داخلی ایده آل باشد؛ مردم آنها را مصرف می کنند.

دولت باید اقتصاد را به شرط رعایت اهلیت، مردمی کند

امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد: امروز رمز موفقیت در اقتصاد مقاومتی، افزایش تولید داخلی و گسترش فرهنگ مصرف کالای ایرانی است و از سوی دیگر دولت هم باید اقتصاد را مردمی کند و از دولتی کردن اقتصاد خودداری کند.

وی ادامه داد: البته در واگذاری اقتصاد به مردم که در اصل 44 قانون اساسی آمده؛ باید اهلیت افراد مدنظر قرار گرفته و بعدا واگذار شود.

وابسته بودن اقتصاد کشور به نفت از آفت های اقتصاد مقاومتی است

حجت الاسلام آل هاشم وابسته بودن اقتصاد کشور به نفت را از آفت های اقتصاد مقاومتی برشمرد و بیان داشت: این موضوع از خیانت های رژیم پهلوی به کشور بود که البته با تذکرات سال های اخیر رهبر انقلاب، مسئولین تلاش کرده اند تا آرام آرام، اقتصاد کشور را از وابستگی به نفت کاهش دهند.

وی در پایان تصریح کرد: همگان بادی تلاش کنیم تا از کالای ایرانی و تولید ملی حمایت کنیم و فرهنگ مصرف آن را در جامعه گسترش دهیم.با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/rBc57j
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***