تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

طرح آرامش بهاری در ۵۶ امامزاده آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود

مديركل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی با تأكيد بر تحقق منويات مقام معظم رهبری در راستای تبديل بقاع متبركه به قطب فرهنگی جامعه اظهار كرد از ۲۸ اسفند تا ۱۵ فروردين طرح آرامش بهاری در قالب خيمه‌های معرفت، اجرای برنامه‌های قرآنی ـ مذهبی، برپايی سفره‌های اكرام و برنامه تحويل سال نو، در ۵۶ امامزاده استان برگزار خواهد شد.

طرح آرامش بهاری در ۵۶ امامزاده آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود

به گزارش ائل ، حجت‌الاسلام علی مصائبی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان شرقی، از برگزاری طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان با حضور مبلغان بومی و غیربومی در بیش از ۵۶ امامزاده استان با برنامه‌های متنوع خبر داد و اظهار کرد: با اجرای ویژه‌برنامه‌های متنوع فرهنگی و ارائه خدمات رفاهی در ایام نوروز، آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه این استان محیطی امن و سرشار از آرامش برای زائران خواهد بود.

طرح آرامش بهاری در 56 امامزاده آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود

وی با بیان این‌که حدود ۱۵۵ مسجد در استان به صورت شبانه روزی در ایام تعطیلات نوروزی فعالیت می کنند، افزود: به غیر از ۵۶ بقعه، ۶۰ مسجد در تبریز، ۱۱ مسجد در مرند، ۱۱ مسجد در مراغه، هشت مسجد در ورزقان، پنج مسجوپد در بناب، ۱۱ مسجد در اهر، ۱۱ مسجد در آذرشهر و پنج مسجد در جلفا و سایر شهرستان های استان در ایام نوروز آماده‌ی خدمت رسانی به مهمانان نوروزی هستند.

حجت الاسلام مصائبی، با اشاره به عملکرد یک ساله‌ اوقاف استان، تشریح کرد: طی سال جاری در اجرای ۱۰۰ درصدی برنامه‌ها نمره ۹۵ را کسب کرده‌ایم، از ابتدای سال تاکنون ۱۰۰ مورد وقف در استان به ثبت رسیده و سال جاری وقف در تبریز نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است، حدود ۱۲ مورد وقف در تبریز، ۱۲ مورد در مراغه و ۱۰ مورد در اهر ثبت شده است، اجرای برنامه بصیرت عاشورایی در ۴۵ بقعه انجام گرفته و فعالیت ۴۷ انجمن یاوران وقف در استان با عضویت ۲۰ نفر در هر انجمن از برنامه های دیگر این اداره‌کل به شمار می رود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی ادامه داد: امسال سند مالکیت برای موقوفات حدود یک هزار و ۴۰۰ رقبه صادر شده است. طبق تاکیدات استاندار آذربایجان شرقی برای احیای موقوفه ربع رشیدی، امسال برای اولین بار موقوفه ربع رشیدی وارد سامانه شده و در سال ۹۷ درآمدزایی خواهد داشت. این موقوفه دارای ۱۵ نیت بوده که برحسب نیات واقف درصدد احیای آن هستیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/XMtz2i
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***