تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی خبر داد

تيکاف ۳۴۰ پرواز فوق‌العاده به مناسبت عيد نوروز از فرودگاه بین‌المللی تبريز

مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی گفت: به منظور ارائه خدمات بهينه به مسافران نوروزي ۳۴۰ پرواز فوق‌العاده در ايام نوروز از فرودگاه بين‌المللي تبريز انجام مي‌شود.

تيکاف ۳۴۰ پرواز فوق‌العاده به مناسبت عيد نوروز از فرودگاه بین‌المللی تبريز

به گزارش ائل، مصطفی صفایی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: با توجه به تقاضای موجود و  استقبال گسترده، 340 پرواز فوق‌العاده داخلی و  خارجی از فرودگاه بین‌المللی شهیدمدنی تبریز در ایام نوروز 97 انجام خواهد یافت.

وی افزود: از این تعداد پرواز 270 پرواز در مسیر فرودگاه‌های استانبول، کایسری، آدنا، ایروان، باکو، تفلیس، اسپارتا، ازمیر، صبی‌ها، هامبورگ، نجف و بغداد و توسط شرکت‌های هواپیمایی پگاسوز، آزال، کرندون، جرجیا، ماهان، سان اکسپرس، ترکیش، قشم ایر، کاسپین، ایران ایرتور و آتاایر دایر شده است.

صفایی درباره پروازهای فوق‌العاده داخلی در ایام نوروز گفت: 70 پرواز داخلی نیز در مسیر مشهد، بندرعباس،کیش و تهران توسط شرکت هواپیمایی ایرتور، آسمان، قشم ایر، ایران ایر وآتا ایر به تعداد پروازهای عادی داخلی این مجموعه در ایام نوروز اضافه شده است.

وی با اشاره به پروازهای فوق‌العاده سال گذشته مجموعه تحت مدیریت خود در ایام نوروز تاکید کرد: سال گذشته 300 پرواز در مجموع به پروازهای عادی فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز اضافه شده بود که از این تعداد 270 پرواز خارجی و 30 پرواز داخلی بودند که در مقایسه سال گذشته و امسال حکایت از رشد 13 درصدی تعداد پروازهای فوق‌العاده این مجموعه حمل و نقل هوایی دارد.

این مقام ارشد استان در حوزه حمل و نقل هوایی پروازهای عادی روزانه فرودگاه تبریز را 50 مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد پرواز 6 پرواز به‌صورت روزانه به مقصد فرودگاه‌های بین‌المللی و 44 پرواز به مقصد فرودگاه‌های داخلی کشور انجام می‌گیرد.

وی اضافه کرد: انجام هماهنگی با ارگان‌هایی نظیر پلیس فرودگاه، بانک‌ها و تاکسیرانی برای آمادگی لازم به منظور پاسخگویی به تقاضای مسافران، برقراری نظم و امنیت و روان‌سازی ترافیک داخل فرودگاه تبریز، انجام هماهنگی‌های لازم با میراث فرهنگی استان برای حضور نماینده گردشگری در ترمینال‌های ورودی ( داخلی و خارجی) برای اطلاع‌رسانی مناسب در مورد اماکن تاریخی، گردشگری و هتل‌های استان، استقرار میز راهنمای مسافر در ترمینال فرودگاه تبریز، حضور کارشناس آمار در فرودگاه به منظور ارسال آمار به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، استانداری و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان، ایجاد اتاق بازی کودک در ترمینال فرودگاه تبریز و ... از دیگر برنامه‌های صورت گرفته در راستای جلب رضایت مسافران و گردشگران در ایام نوروز است.

هم اکنون از فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز پروازهای خارجی به مسیرهای هامبورگ، استانبول، نجف، بغداد، مدینه، تفلیس، باکو و ایروان و پروازهای داخلی به مسیرهای تهران، مشهد، اصفهان، اهواز، شیراز،  بندرعباس، عسلویه، کیش، رشت و کرمان  برقرار است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/8Nhpoh
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***